kruispunt

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Gast

kruispunt

Bericht door Gast »

Even een vraagje.


Stel je hebt deze situatie:

1.
Je komt een kruispunt tegemoet, waar je links wilt aflsaan.
Je komt van een rijbaan met 2 rijvakken rechts en 2 rijvakken links.
Je kunt voorsorteren doordat er een pijl staat links om links af te slaan.
Het licht verspringt op groen.
Jij rijd de rijbaan op, jouw vak volgend aangeduid door de pijltjes, en stopt om het tegemoetkomende verkeer dat rechtdoor wil door te laten.
Pas als de baan vrij is rij je door naar links.

Dit is juist..maar ik vraag me af.
2.

Je komt van een rijbaan met 2x2 rijstroken, en wil links af.
je sorteert voor op het linkervak, ookal staan daar geen pijlen aangeduid.
je wil de rijbaan oprijden als het groen wordt, maar het tegemoetkomende verkeer moet je eerst rechtdoor laten gaan.
mag je dan eigenlijk al een stuk van het kruistpunt oprijden, terwijl er eigenlijk geen vakjes aangeduid staan op dat kruispunt?

of wacht je gewoon aan het groene licht totdat het tegemoetkomende verkeer voorbij is en begeef je je dan pas oop het kruispunt om links af te slaan?

Normaal gezien begeef ik me al op het kruispunt, en wacht het rechtdoorgaande verkeer van de andere kant voorbij is.
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Bericht door Stefan Peeters »

Je mag geen kruispunt oprijden wanneer je daardoor het verkeer op het kruispunt zou belemmeren.

In het geval dat je aanhaalt kan je het kruispunt oprijden, wanneer het voor je tegenliggers rood wordt, kan je dan op een normale manier het kruispunt verlaten.
Moest je voor het groene licht blijven wachten, gaat het voor jou waarschijnlijk op hetzelfde ogenblik weer rood worden als voor je tegenliggers.
Zo kan je lang wachten, natuurlijk...

Wat je niet mag doen is het kruispunt oprijden om linksaf te slaan wanneer er voor jou al enkele voertuigen staan te wachten en je door aan te sluiten de tegenliggers zou hinderen die eveneens linksaf willen. Dan hinder je het verkeer op het kruispunt.

14.2. Zelfs indien verkeerslichten het toelaten, mag een bestuurder een kruispunt niet oprijden wanneer het verkeer zodanig belemmerd is dat hij waarschijnlijk op het kruispunt zou moeten stoppen en aldus het dwarsverkeer zou hinderen of beletten.
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

xantingo schreef:Je mag geen kruispunt oprijden wanneer je daardoor het verkeer op het kruispunt zou belemmeren.
:roll: :shock:

Wat te diep in het glas gekeken misschien, Xantingo? :D

Dat is uiteraard totaal niet in overeenstemming met de verkeersregel die je aanhaalt:

14.2. Zelfs indien verkeerslichten het toelaten, mag een bestuurder een kruispunt niet oprijden wanneer het verkeer zodanig belemmerd is dat hij waarschijnlijk op het kruispunt zou moeten stoppen en aldus het dwarsverkeer zou hinderen of beletten.
  • Het verbod beperkt zich dus niet tot het "belemmeren" van verkeer, maar omvat het hinderen en het belemmeren van verkeer.
  • Het verbod geldt dus niet voor het verkeer in het algemeen op het kruispunt, doch enkel voor het dwarsverkeer.
  • Het verbod geldt dus niet voor om het even welke manier waarop je dat dwarsverkeer zou hinderen of beletten, doch enkel als dat het gevolg is van het feit dat je zou moeten stoppen op het kruispunt.
  • Het verbod geldt dus niet wanneer je daardoor het verkeer op het kruispunt zou belemmeren, doch enkel wanneer het waarschijnlijk is dat je op het kruispunt zou moeten stoppen en daardoor het dwarsverkeer zou hinderen of beletten.
Een volgende keer beter ... :wink:
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Bericht door Stefan Peeters »

xantingo schreef:Je mag geen kruispunt oprijden wanneer je daardoor het verkeer op het kruispunt zou belemmeren.
Jozef schreef:Dat is uiteraard totaal niet in overeenstemming met de verkeersregel die je aanhaalt:
Waarom niet, Jozef? Al de uitleg die je achteraf geeft heb ik in een praktisch voorbeeld verwoord...
We proberen hier een eenvoudige uitleg te geven aan mensen die leren rijden, en geen theoretisch steekspelletje. Dat kan op andere fora.
Jozef schreef:Wat te diep in het glas gekeken misschien, Xantingo?
Ik kijk nooit diep in een glas, Jozef... ik heb last van hoogtevrees :mrgreen:
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

xantingo schreef:We proberen hier een eenvoudige uitleg te geven aan mensen die leren rijden
Doe wat je niet laten kunt, Xantingo, maar juist mensen die het nog allemaal moeten leren, hebben alleen maar iets aan een eenvoudige uitleg als die ook nog juist is, niet als je er met je klak naar smijt en maar liefst 4 fouten in één zin schrijft.

Zoals iedereen, maak ik zelf ook fouten. Als je dat merkt, zou ik graag hebben dat je mij daar ook op wijst. Dan zal ik ze ook erkennen in plaats van tekeer gaan als een duivel in een wijwatervat, want daar heeft echt niemand iets aan.

We zijn hier om elkaar aan te vullen, niet om elkaar te bestrijden: daar ken ik inderdaad een ander berucht wegverkeersgerelateerd forum voor.
Plaats reactie