vraag 716
-
EMILIO-WILLEKENS
- Berichten: 4
- Lid geworden op: 03 jan 2026, 16:57
vraag 716
er is al een vraag in het forum beantwoordt op deze vraag maar ik snap het toch nogsteeds niet. je mag toch niet links parkeren in de bebouwde kom ? kan iemand dit aub verduidelijken. ik denk dat ik dit in de theorie gemist heb want im vindt het niet.
-
bert.covens
- Berichten: 4824
- Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
- Locatie: hemiksem
Re: vraag 716
EMILIO-WILLEKENS schreef: 06 jan 2026, 22:40 er is al een vraag in het forum beantwoordt op deze vraag maar ik snap het toch nogsteeds niet. je mag toch niet links parkeren in de bebouwde kom ? kan iemand dit aub verduidelijken.
Wel, je ziet op de tekening een openbare weg met 2 rijbanen. De rijbanen zijn van elkaar gescheiden door de middenberm.
Dit is de wettelijke basis :
Artikel 25. Parkeerverbod
25.1. Het is verboden een voertuig te parkeren :
13° buiten de bebouwde kommen, langs de linkerkant van een rijbaan van een openbare weg met twee rijbanen of op de middenberm die deze rijbanen scheidt;
De oefenvraag vermeldt dat we we ons IN de bebouwde kom bevinden.
Dus de blauwe auto mag daar zowel stilstaan als parkeren.
Moest men een gelijkaardige oefenvraag tonen, BUITEN bebouwde kom ....
dan zou 't antwoord luiden: parkeren verboden, stilstaan toegelaten.
In de uitleg die je onderaan de oefenvraag krijgt, staat nochtans vermeld waar precies in de theorie dit aan bod komt.EMILIO-WILLEKENS schreef: 06 jan 2026, 22:40 ik denk dat ik dit in de theorie gemist heb want im vindt het niet.
Namelijk in >>> les 26.
Meer bepaald puntje 11.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken




