Deels op rijbaan en berm parkeren - wat moeten deze auto’s hier doen?

Vragen over de leerstof i.v.m. het Rijbewijs B.
Plaats reactie
Ebu26
Berichten: 144
Lid geworden op: 19 mei 2019, 23:46

Deels op rijbaan en berm parkeren - wat moeten deze auto’s hier doen?

Bericht door Ebu26 »

In Les 25. Parkeren (1) van hoofdstuk H. STILSTAAN EN PARKEREN staat deze foto:Afbeelding

En er staat:
Is de berm niet breed genoeg, dan parkeer je deels op de berm en deels op de rijbaan.

Maar: je moet er wel voor zorgen dat er nog minstens 1,5 meter vrije doorgang blijft voor voetgangers die de berm gebruiken, wat hier niet het geval is.
Dus beide auto’s zijn fout geparkeerd, maar wat moesten zij dan doen? Helemaal op de rijbaan parkeren of een andere parkeerplaats zoeken? Want als ze allebei helemaal op de rijbaan parkeren maken ze de weg smal. Mag dat?
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Re: Deels op rijbaan en berm parkeren - wat moeten deze auto’s hier doen?

Bericht door GRO »

Als de berm niet breed genoeg is, dan moet de auto op de rijbaan parkeren (als het daar mag).
De auto die als tweede aankomt, moet zodanig geparkeerd worden dat er op de rijbaan voldoende vrije tussenruimte blijft voor passerende voertuigen.
(De eerste die op de rijbaan parkeert moet er trouwens voor zorgen dat er nog 3 meter vrije ruimte blijft op de rijbaan).
Bovendien, in geval van twéérichtingsverkeer, mag men niet parkeren tegenover een ander voertuig, als daardoor 2 voertuig mekaar daar moeilijk of onmogelijk nog kunnen kruisen.
Plaats reactie