vlekje5 schreef:Deze vraag was voor mij wat verwarrend.
Het is vooral een ongelukkig gekozen foto die het ingewikkeld maakt.
vlekje5 schreef:Ik koos antwoord c aangezien het fietspad naast de auto duidelijk tot een einde komt en we in vorige vragen leerden dat tot op 5 meter voor of na een plaats waar fietsers de weg op moeten je niet mag stilstaan of parkeren.
Dit antwoord was fout en ik snap niet echt waarom.
Je redenering zit in elk geval op het goede spoor:
Artikel 24. Stilstaan- en parkeerverbod
Het is verboden een voertuig te laten stilstaan of te laten parkeren op elke plaats waar het duidelijk een gevaar zou kunnen betekenen voor de andere weggebruikers of waar het hun onnodig zou kunnen hinderen, inzonderheid :
2° op de fietspaden en op minder dan 5 meter van de plaats waar de fietsers en bestuurders van tweewielige bromfietsen verplicht zijn het fietspad te verlaten om op de rijbaan te rijden of de rijbaan te verlaten om op het fietspad te rijden;
vlekje5 schreef:
Geld die vorige regel dan helemaal niet als er een gele streep staat ?
Tsjaa ..... Blijkbaar heeft de weg(wan)beheerder hier een markering aangebracht die uitsluitend het parkeren op de rijbaan verbiedt:
Artikel 25. Parkeerverbod
10°op de rijbaan langs de gele onderbroken streep, bedoeld in artikel 75.1.2.°
OVERLANGSE MARKERINGEN DIE DE RAND VAN DE RIJBAAN AANDUIDEN.
75.1. Markeringen die de werkelijke rand van de rijbaan aanduiden.
2° Een gele onderbroken streep mag op de werkelijke rand van de rijbaan, op een trottoirband of op de boordsteen van een verhoogde berm aangebracht worden.
Langs deze gele streep is het parkeren op de rijbaan verboden.
En verkeerstekens (zoals déze wegmarkering), gaan inderdaad boven verkeersregels:
Art 6.2 De verkeerstekens gaan boven de verkeersregels.
Maar ik betwijfel eigenlijk sterk of die wegmarkering op die plaats überhaupt màg aangebracht worden .....
@ GRO, ik zou een andere foto zoeken. Ofwel eentje zonder een einde van het fietspad, ofwel eentje zonder die gele markering.