Vandaag ging dochter rijexamen afleggen.
Ik zat erbij als begeleider.
Ze werd gebuisd omdat de examinator mij beschuldigd dat ik mijn vinger heb uitgestoken.
Onterecht. Steek ik mijn vinger voor mij uit betekent dit dat ik insinueer dat mijn dochter rechtdoor zou moeten rijden terwijl de examinator zei dat ze rechts af moest slagen.
Ik vroeg een gesprek met hoofdexaminator.
Nadat hij met de examinator een gesprek had gehad ontving hij me en het enige wat hij deed was de woorden van de examinator herhalen en me beschuldigde van een handeling die niets met beïnvloeden van rijgedrag te maken heeft.
De hoofdexaminator is dus partijdig, lacht mijn verhaal weg en beschuldigd mij ten onrechte van een daad die geen invloed heeft op het rijgedrag van mijn dochter.
Bovenal zou dit zogezegd gebeurd zijn op 100 m. voor we terug het examencentrum binnenrijden.
gebuisd voor de verkeerde reden.
-
Inazuma
- Berichten: 12085
- Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00
Re: gebuisd voor de verkeerde reden.
Hééft u uw vinger uitgestoken ?
-
GRO
- Administrator
- Berichten: 13538
- Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00
Re: gebuisd voor de verkeerde reden.
Zoveel jongeren krijgen jaarlijks een onvoldoede omdat de examinator terecht of misschien ten onrechte meent dat een bepaalde handeling van de begeleider een teken inhoudt. De examinator MOET dan verplicht onvoldoende geven.Ze werd gebuisd omdat de examinator mij beschuldigd dat ik mijn vinger heb uitgestoken.
We hebben uitdrukkelijk in ons praktijkboek geschreven dat een begeleider NIETS mag doen. Hij/zij mag zitten, kijken en ademen. En in geval van nood ingrijpen. (http://www.gratisrijbewijsonline.be/beg ... jkboek.htm
Is dat nu echt zo moeilijk voor een begeleider om er gedurende een half uurtje op te letten niets te doen? Een onschuldige handeling (kuchen, benen kruisen, voet herzetten, vinger gebruiken, aan neus wrijven ........) kan door de examinator geinterpreteerd worden als een teken. Zoon of dochter hebben maanden geoefend om door het examen te geraken. Verbrod dat examen dan niet door dingen te doen. Zit gewoon een half uurtje stil.
-
bert.covens
- Berichten: 4830
- Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
- Locatie: hemiksem
Re: gebuisd voor de verkeerde reden.
GRO schreef:Is dat nu echt zo moeilijk voor een begeleider om er gedurende een half uurtje op te letten niets te doen ?
Naar ik vrees .... JA, dat is moeilijker dan je zou denken.
Veel begeleiders zijn persoonlijk betrokken, vergeet dat niet. Het is HUN auto, hun verzekeringspolis die bij een ongeval in fout duurder wordt, etc. En het is vaak uit hun portemonnee dat het geld voor de opleiding komt (bvb opnieuw 36 euro voor het examen, bvb 6 uur rijles bij 2 mislukkingen na elkaar enz.).GRO schreef: Een onschuldige handeling (kuchen, benen kruisen, voet herzetten, vinger gebruiken, aan neus wrijven ........) kan door de examinator geinterpreteerd worden als een teken. Zoon of dochter hebben maanden geoefend om door het examen te geraken. Verbrod dat examen dan niet door dingen te doen. Zit gewoon een half uurtje stil.
De begeleider mag zich dan nog zo goed proberen voor te bereiden vooraf. Toch is het voor de meesten niet meteen dagelijkse kost om een praktijkexamen bij te wonen. En dus gaan ook bij pa of ma (jawel) de zenuwen toch enigszins beginnen spelen. "Ik vind dat mijn zoon goed rijdt, maar zal die examinator dat ook vinden ?"
Pa en ma beschikken bovendien NIET over een dubbele bediening voor mocht het fout gaan, enz. (hetgeen in een leswagen toch enigszins een geruststellende gedachte is).
Diep in hun binnenste weten ze dan héél goed dat ze geen kik mogen geven. En toch ... kan het (helaas) soms sneller gebeurd zijn dan je zou denken. Wegtrekken, verstijven, op de grond stampen want er is geen dubbele bediening, of een andere schrikreactie als het fout dreigt te gaan. En hup: de examinator weet niet meer zeker of de leerling het zélf ook gezien zou hebben en gepast zou reageren zonder die schrikreactie. Of stomweg van de zenuwen begint die neus verschrikkelijk te jeuken, of uitgerekend dan een vervelende kriebel in de keel .....
Dus ja, het is simpel gezegd: de begeleider mag geen kik geven of de leerling is gebuisd. Maar soms is 't gebeurd voor pa of ma het zélf doorhebben ....
Wijzen betekent niet noodzakelijk een aanduiding over de te volgen richting. De examinator kan er evengoed een aanduiding in zien genre: "Heb je die voetganger / dat verkeersbord / die fietser .... gezien ?" Of een aanduiding genre "Het is NU het moment om je koppeling in trappen".deroller schreef: Onterecht. Steek ik mijn vinger voor mij uit betekent dit dat ik insinueer dat mijn dochter rechtdoor zou moeten rijden terwijl de examinator zei dat ze rechts af moest slagen.
Ik vroeg een gesprek met hoofdexaminator.
De hamvraag is dus inderdaad: Héb je met je vinger, je hand .... 1 of andere beweging (al dan niet bewust) gemaakt of niet ?
Zich tot de hoofdexaminator wenden, is uiteindelijk maar de éérste stap.deroller schreef: Nadat hij met de examinator een gesprek had gehad ontving hij me en het enige wat hij deed was de woorden van de examinator herhalen en me beschuldigde van een handeling die niets met beïnvloeden van rijgedrag te maken heeft.
De hoofdexaminator is dus partijdig, lacht mijn verhaal weg en beschuldigd mij ten onrechte van een daad die geen invloed heeft op het rijgedrag van mijn dochter.
geschillenprocedure schreef:INDIEN ER ZICH PROBLEMEN ZOUDEN VOORDOEN
Indien u klachten heeft, wendt u zich onmiddellijk tot de hoofdexaminator. Dit is de eenvoudigste en snelste methode omdat u zich ter plaatse bevindt en het geschil onmiddellijk kan worden behandeld.
Zo u niet tevreden bent met het gegeven gevolg wendt u zich zonder verwijl tot de directie van de onderneming waarvan het examencentrum afhangt (bij voorkeur per telefoon).
Een geschil kan tenslotte ook steeds aanhangig worden gemaakt bij de bevoegde overheid. Meer informatie hierover kan u terugvinden op onze website http://www.goca.be
Bovendien zijn in elk centrum speciale brievenbussen voorzien, waarin u zowel klachten als suggesties kunt deponeren. De inhoud van deze brievenbussen wordt regelmatig
nagezien om passende regelingen te kunnen treffen.
BEROEPSPROCEDURE
Op te merken valt dat u na tweemaal niet slagen voor het praktijkexamen tegen de genomen beslissing van het laatste praktijkexamen in beroep mag gaan door binnen 15 dagen
na het examen een aangetekend verzoekschrift in te dienen. Meer informatie hierover kan u terugvinden op onze website http://www.goca.be
Maakt op zich weinig uit. Tijdens de ganse examenrit mag er geen enkel teken gegeven worden. En het examen zit er pas op wanneer de examinator het resultaat meedeelt.deroller schreef: Bovenal zou dit zogezegd gebeurd zijn op 100 m. voor we terug het examencentrum binnenrijden.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken




