VRAAG 2970

Vragen over de leerstof i.v.m. het Rijbewijs B.
Plaats reactie
DEMITJEEUUH
Berichten: 3
Lid geworden op: 30 apr 2014, 19:04

VRAAG 2970

Bericht door DEMITJEEUUH »

In het handboek staat dat je naast een gele onderbroken streep niet mag parkeren maar wel mag stilstaan.
Als de bestuurder in zijn auto zit en wacht staat hij toch gewoon stil? Waarom is het antwoord op deze vraag dan c: neen ?
Brent Geerts
Medewerker
Berichten: 431
Lid geworden op: 10 apr 2014, 22:10
Locatie: Mol

Re: VRAAG 2970

Bericht door Brent Geerts »

DEMITJEEUUH schreef:In het handboek staat dat je naast een gele onderbroken streep niet mag parkeren maar wel mag stilstaan.
Als de bestuurder in zijn auto zit en wacht staat hij toch gewoon stil? Waarom is het antwoord op deze vraag dan c: neen ?
Zoals je hier kan zien, verstaat men onder stilstaan snel iemand laten in- of uitstappen, goederen lossen en dergelijke. Als je aan het wachten bent op iemand die zoals hier sigaretten gaan kopen is, ben je niet meer aan het stilstaan, maar sta je in principe geparkeerd.

Of zoals het in de wegcode staat:
2.22. "Stilstaand voertuig" : een voertuig dat niet langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken.
2.23. "Geparkeerd voertuig" : een voertuig dat langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken.
When you think you know it all, it's a sure sign you don't -Colin McRae
bert.covens
Berichten: 4824
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: VRAAG 2970

Bericht door bert.covens »

Het feit dat de bestuurder in zijn auto zit, verandert inderdaad niks aan de zaak. Het is en blijft parkeren, tenzij er goederen geladen/gelost worden, of er iemand instapt/uitstapt.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
Plaats reactie