Straat met eenrichtingsverkeer

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
JR1981
Berichten: 24
Lid geworden op: 21 aug 2012, 15:51

Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door JR1981 »

Stel ik rij in een straat en wil links of rechts afslaan. Indien ik een straat wil inslaan waar dat verboden is kan ik dat duidelijk herkennen aan het verkeersbord C1 dat aan het begin van die straat waar ik dus wil inslaan staat, meestal staat er in de straat waar ik op dat moment rij ook nog een bord C31 zodat ik al op voorhand weet dat ik de straat niet mag inslaan.
Is er echter een manier om een straat waar je wil inslaan maar waar eenrichtingsverkeer geldt op voorhand kan herkennen. Ik weet natuurlijk wel dat er in het begin van die straat een bord F19 moet staan maar dergelijk bord zie je pas als je aan de straat komt. Is er geen vergelijkbaar bord met C31 zodat je op voorhand weet van hier mag ik in en hoef ik ook geen tegenliggers te verwachten?
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door Inazuma »

JR1981 schreef: Is er geen vergelijkbaar bord met C31 zodat je op voorhand weet van hier mag ik in en hoef ik ook geen tegenliggers te verwachten?
Neen.

Overigens moet je steeds rekening houden met de mogelijkheid dat er op die weg Beperkt Eenrichtings Verkeer voor (brom)fietsers geldt, die dus wel door de 'verboden' richting mogen rijden.
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door de rijprof »

Waarom wil je graag op voorhand weten of je zal afslaan naar een éénrichtingsweg?
Welk voordeel zie je daarin?
JR1981
Berichten: 24
Lid geworden op: 21 aug 2012, 15:51

Re: Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door JR1981 »

Waar ik woon heb je enkele straten waarvan sommige eenrichtingsverkeer en sommige tweerichtingsverkeer hebben. Deze straten zijn ongeveer even breed en diegene waar je in beide richtingen mag rijden zijn daar mijn inziens niet geschikt voor omdat je niet kan kruisen zonder dat één wagen zich even opzij zet tussen de geparkeerde auto's zodat de wagen uit de andere richting door kan.
Het zou mij gewoon handig lijken om op voorhand te weten of er éérichtingsverkeer geldt of niet in dergelijke straten.
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door de rijprof »

Te smalle twee richtingstraten komt vaak voor omdat men het parkeerverbod (art. 11) negeert.
wegcode.be schreef:25.1. Het is verboden een voertuig te parkeren :
...
11° op rijbanen met tweerichtingsverkeer tegenover een ander stilstaand of geparkeerd voertuig, wanneer twee andere voertuigen daardoor elkaar moeilijk zouden kunnen kruisen;
...
JR1981
Berichten: 24
Lid geworden op: 21 aug 2012, 15:51

Re: Straat met eenrichtingsverkeer

Bericht door JR1981 »

Inderdaad daar heb je gelijk in! Het is mij al meermaals opgevallen hoeveel bestuurders zelfs de simpelste regels niet kennen (bv. voorrang voor rechts) of toch maar die chauffeur die met een L rijdt (ik dus) in te kunnen halen op plaatsen waar dit geen enkel nut of zin heeft.
Moesten ze verplichten aan iedere bestuurder om 10-jaarlijks een examen af te leggen dan denk ik dat er vele hun rijbewijs zouden kunnen inleveren.
Plaats reactie