Fietspad in 2 richtingen

Plaats hier andere vragen die niet meteen met de leerstof te maken hebben.
Plaats reactie
jurgends
Berichten: 154
Lid geworden op: 16 mei 2011, 21:56

Re: Fietspad in 2 richtingen

Bericht door jurgends »

De wegcode bepaalt de plaats op een fietspad niet ...
Er is geen bepaling die stelt dat je op een fietspad rechts moet rijden.
Er is geen bepaling die stelt dat je op een fietspad niet met 2 naast elkaar mag rijden.

Je moet op het fietspad wel de bepalingen opvolgen inzake rechts kruisen ; inhalen ; en de algemene regels om andere weggebruikers niet in gevaar te brengen of te hinderen
Dus zolang er niemand anders op het fietspad is mag ik rijden waar ik wil,
Komt er een tegenligger moet ik naar rechts of we kruisen fout,
komt er een achterligger moet ik naar rechts of hij kan me niet inhalen en dus hinder ik hem.
Klopt?
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Fietspad in 2 richtingen

Bericht door Inazuma »

jurgends schreef:Dus zolang er niemand anders op het fietspad is mag ik rijden waar ik wil,
Komt er een tegenligger moet ik naar rechts of we kruisen fout,
komt er een achterligger moet ik naar rechts of hij kan me niet inhalen en dus hinder ik hem.
Klopt?
Ja.
Gast

Re: Fietspad in 2 richtingen

Bericht door Gast »

de rijprof schreef:Weer iets bijgeleerd.
Maar er moet minstens een verkeersbord Afbeelding staan dat in uw rijrichting is gesignaleerd.


Goedeavond is ht niet zo dat een bromfiets klasse B. binnen de bebouwde kom mag kiezen tussen ht fietspad e de rijbaan als de rijbaan een hoger kmp' aangeeft ook binnen de beboude kom ht fietspad verplicht te gebruiken..eens buiten de bebouwde kom.enkel verplicht fietspad .indien er buiten de bebouwde kom e snelheid van 50kmp aangeefd mag ook de bromfiets klasse B de rijbaan gebruiken. of indien onder borden anders aangeven.vb. verboden B' verplichtB. ik hb jaren lang gereden met bromfietsen klasse B. indien ht fietspad buiten de bebouwde kom in barre staat mag blijken. ( onveilig dus ( mag hij ook de rijbaan gebruiken om veiligheids normen. zo hft de politie ht mij eens medegedeeld. groeten
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Fietspad in 2 richtingen

Bericht door de rijprof »

@ storm,
wegcode.be schreef:9.1.2.2° Daar waar de snelheid beperkt is tot 50 km per uur of minder, mogen de bestuurders van tweewielige bromfietsen klasse B in dezelfde omstandigheden het fietspad aangeduid door het verkeersbord D7 of door wegmarkeringen zoals bepaald in artikel 74 volgen, op voorwaarde dat zij de andere weggebruikers die zich hierop bevinden niet in gevaar brengen.

Wanneer een hogere snelheidsbeperking geldt, moeten de bestuurders van tweewielige bromfietsen klasse B in dezelfde omstandigheden het fietspad aangeduid door het verkeersbord D7 of door wegmarkeringen zoals bepaald in artikel 74 volgen, wanneer dit aanwezig en bruikbaar is.
Plaats reactie