Vraag examen en erna

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Aurora

Vraag examen en erna

Bericht door Aurora »

Rare titel, maar ik kon 't precies niet kort uitleggen :)

Ik heb dinsdag mijn eerste examen gehad, maar ben terecht gebuisd (helemaal op 't einde, bij 't keren in een smalle straat, met de achterkant van de auto over de borduur gesleept, dus ik versta wel dat ik moet terugkomen.

't Was wel een hele faire examinator en hij zei dat mijn examen zeker niet slecht was en dat ik er de volgende keer zeker door moet raken.

Maar nu vraag ik mij af: er stond ook iets over 't schakelen met daarna "onvoldoende" en ook iets met daarna "voorbehoud". En natuurlijk bij manoeuvres "slecht".

Moest die slecht er niet geweest zijn, maar er staat wel een onvoldoende en een voorbehoud, ben je dan ook sowieso gebuisd?



En dan nog een vraagje: als je slaagt voor je examen, krijg je een papier om je definitief rijbewijs aan te vragen. In Kortrijk duurt 't 4 werkdagen voor je 't krijgt. Mag je dan intussen nog niet alleen rond rijden? Want je hebt je rijbewijs toch al behaald, je hebt het enkel niet op zak?
Wouter
Berichten: 2119
Lid geworden op: 01 okt 2007, 16:45
Locatie: Olen

Re: Vraag examen en erna

Bericht door Wouter »

Als je de quoteringen een "waarde" zou geven, dan is 1x slecht = 2x onvoldoende = 4x voorbehoud. Vanaf 1x slecht ben je gebuisd.
Dus ook bij bijvoorbeeld 2x onvoldoende, of 1x onvoldoende + 2x voorbehoud, ben je gebuisd, want in "waarde" is dat hetzelfde als 1x slecht.

Je mag nog NIET alleen rondrijden. Je moet HOUDER én DRAGER zijn van een rijbewijs. Je moet het dus effectief altijd op zak hebben als je gaat rijden! Enkel het attest dat je geslaagd bent voor het examen, is niet voldoende.
Je mag uiteraard wel verder blijven rijden met je voorlopig rijbewijs zolang dat nog geldig is, maar je moet alle voorwaarden daaraan verbonden nog wel respecteren (niet rijden 's nachts in het weekend,...)
"Chances are if you need both hands to do something, your brain should be in on it too." - Ellen DeGeneres: Here and Now (2003)
Aurora

Re: Vraag examen en erna

Bericht door Aurora »

Heel erg bedankt voor je antwoord! :)
Plaats reactie