Kruispunt

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Leerling

Kruispunt

Bericht door Leerling »

Ik had een tekening gemaakt maar ik weet niet hoe ik het moet uploaden dus zal ik de situatie zo goed mogelijk uitleggen.
Op een kruispunt met vier armen zonder verkeerstborden waar de voorrang van rechts geld deed zich het volgende voor:
(Als je het examencentrum in deurne naar links uitrijdt en dan de eerste straat links wil afslaan)
Ik sta aan het kruispunt en in de tegengestelde richting staan aan de overkant staan drie auto's. Auto 1 wil rechtdoor rijden, auto 2 wil vanuit mijn perspectief links afslaan in dezelfde straat waar ik heen moet (Rechts vanuit diens oogpunt). Auto 3 wil vanuit mijn oogpunts recht afslaan (links vanuit zijn oogpunt). Auto 1 heeft voorrang op mij omdat hij zijn baan wil volgen, vermoed ik. Auto 2 heeft ook voorrang omdat de bocht die hij wil maken korter is dan de mocht die ik moet maken om die straat in te geraken. Auto 3 zou volgens mij het kruispunt moeten oprijden waar ik en hij elkaar moeten voorbijrijden om achter elkaar de straten die we willen inslaan in te slaan, klopt dit? Zou ik best het kruispunt niet oprijden tot de 2 eerste auto's zijn doorgereden om dan achterlings te kruisen met auto 3? Want als ik het kruispunt van in het begin oprijd, sta ik stil middenin het kruispunt en hinder ik het verkeer.
Tijdens mijn praktijkexamen ben ik het kruispunt wel opgereden en wou auto 3 de rijbaan niet op dus ben ik na de tweede auto links ingeslaan.
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Kruispunt

Bericht door de rijprof »

Auto 3 zou volgens mij het kruispunt moeten oprijden waar ik en hij elkaar moeten voorbijrijden om achter elkaar de straten die we willen inslaan in te slaan, klopt dit?
Ja.
Plaats reactie