2 vragen(afslaan in 2e in een straat +voorrang verlenen)

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
kereeel

2 vragen(afslaan in 2e in een straat +voorrang verlenen)

Bericht door kereeel »

Hallo , ik ben nieuw hier en heb meteen 2 vragen
ik rij met een golf in de rijlesschool te oudenaarde

nu heb ik 2 problemen
probleem 1
als ik rechts een straat wil inslaan en ik rij aan een snelheid van 16 a 18 per uur weet ik niet goed wat te doen
de auto begint te pruttelen . als ik naar 1e schakel heeft het vele schokken , als ik in 2e blijf rijden en ambriage inhoud vliegt men auto in de bocht van de staat voorruit , zo een snok vooruit aan een hoge snelheid is gevaarlijk

men ouders zeggen dat ik ambriage moet inhouden + in 2e moet rijden + de fren en dan weer zachtjes lossen en gas geven
heb ik al es geprobeert en viel toen stil in 2e (gaf genoeg gas + ambriage deed ik niet snel los)

dus men vraag is : hoe rij ik het best een straat rechts in aan een snelheid van circa 15 per uur?



Probleem 2
deze leunt aan bij men eerste
als ik voorrang moet geven aan rechts dan weet ik niet echt wat ik moet inhouden
veelal rij ik in 2e , maar kheb nog niet goed en wel gekeken en die auto schiet weer voorruit ,
het is denk ik ook niet handig op je examen bij elke voorrang van rechts in 1e te rijden ? ofwel?


alvast hartelijk bedankt iedereen die dit doorlas en me wil beantwoorden !! :P
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Re: 2 vragen(afslaan in 2e in een straat +voorrang verlenen)

Bericht door GRO »

ik rij met een golf in de rijlesschool te oudenaarde
Toch begrijp ik hier iets niet:

Als ik je bericht goed lees, dan ben je momenteel les aan het volgen in een rijschool en zit er dus een ervaren instructeur naast jou.

Als je bij het schakelen een probeem hebt, is dat toch de aangewezen persoon om te vragen wat je moet doen en wat je fout doet. Je betaalt die man daar toch voor en hij ziet wat je doet. Overleg het met de instructeur in de eerste plaats en laat, zolang je les volgt, je niet van de wijs brengen door kommentaar van je ouders.

Dat is mijn persoonlijke mening.
Wouter
Berichten: 2119
Lid geworden op: 01 okt 2007, 16:45
Locatie: Olen

Re: 2 vragen(afslaan in 2e in een straat +voorrang verlenen)

Bericht door Wouter »

kereeel schreef:en viel toen stil in 2e (gaf genoeg gas + ambriage deed ik niet snel los)
Blijkbaar toch niet dan :D


Belangrijkste: je snelheid onder controle houden. Bij beide problemen: als je te snel door de bocht gaat, of als je te snel rijdt om goed naar rechts te kunnen => TRAGER

Als je om trager te rijden moet ontkoppelen, dan is dat maar zo. En dan is het inderdaad de keuze: terug naar eerste, of terug "vertrekken in tweede".
Je zal ze allebei moeten oefenen, en door veel met de auto te rijden leer je automatisch wel, wanneer je best naar 1ste gaat, en wanneer je best in 2de blijft.
Dat is niet standaard te zeggen, dat is voor elke wagen anders, en je kan dat dus alleen maar leren door ondervinding.

Nu: in de meeste gevallen (toch zeker bij het nemen van een bocht) is "vertrekken in tweede" handiger dan terugschakelen naar eerste. Dit lukte jouw blijkbaar niet, maar nogmaals: oefening baart kunst.
Een veel voorkomend probleem in het begin is: je bent niet zeker genoeg => het proces van terug vertrekken in 2de gaat nogal traag, ook het gevoel gas-koppeling heb je misschien nog niet zo goed => het gaat nog wat trager; tot je op een gegeven moment zodanig traag rijdt dat je beter in 1ste had geschakeld.
"Chances are if you need both hands to do something, your brain should be in on it too." - Ellen DeGeneres: Here and Now (2003)
Plaats reactie