Rond plein = rotonde?

Plaats hier andere vragen die niet meteen met de leerstof te maken hebben.
Plaats reactie
Wiebe_Plet

Rond plein = rotonde?

Bericht door Wiebe_Plet »

Beste chauffeurs

Zonet was ik met mijn moeder op de baan. We kwamen uit op dit rondplein met verkeersbord "Rotonde; verplichte rijrichting".

Ik bevind me rechts van de foto (zie onderaan post), en moest de straat inslaan rechtsonderaan op de foto. Mijn plan was om eerst het rondplein rond te rijden (zie groen aangeduide route) en dan pas in te slaan, maar volgens mijn moeder mag ik gewoon direct naar links rijden zonder eerst het rondplein te volgen (zie rood aangeduide route).

Volgens mij is een rond plein zoals een rotonde en moet je gewoon de rijrichting volgen, want het bord staat er. Wat mijn moeder zegt is volgens mij een zware overtreding.

Wie heeft gelijk?

Alvast bedankt!

De foto

Afbeelding
Benny Stinkens
Administrator
Berichten: 6823
Lid geworden op: 27 apr 2005, 00:00
Locatie: Dilsen

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door Benny Stinkens »

De groene route is de juiste, jij hebt dus gelijk. :wink:
Bezit paardenkrachten onder je motorkap, stop een tijger in je tank, maar wees geen ezel achter het stuur.
Wiebe_Plet

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door Wiebe_Plet »

Bedankt voor het snelle antwoord! :D

Een pak van mijn hart, want binnen een paar weken ga ik voor mijn eerste keer mijn praktijkexamen doen, en dan zou dit geen goed begin geweest zijn. :lol:
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door Inazuma »

Laat je moeder de wegcode maar eens grondig herhalen ...
bert.covens
Berichten: 4830
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door bert.covens »

Als je op je examen het rode traject gaat volgen, zit de kans er dik in dat je nogal rap thuis bent.....
Niet doen, dus (ook niet na je examen, trouwens)

Het verkeersbord zegt heel duidelijk: "verplicht rondgaand verkeer"
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door de rijprof »

Bedroevend hoe begeleiders, die niet eens goed de regels kennen, zomaar met leerlingen mogen rondtouren. :shock:
Gelukkig ken jij de regels goed :wink:
bert.covens
Berichten: 4830
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Rond plein = rotonde?

Bericht door bert.covens »

Aan de haaietanden te zien (links in beeld, aan die grijze auto daar), durf ik zelfs te vermoeden dat het wel degelijk een rotonde zou kunnen zijn.

(Als alle wegen die erop uitkomen ook zo'n omgekeerde driehoek hebben, is het een rotonde).
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
Plaats reactie