1e en 2e versnelling

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Billie

1e en 2e versnelling

Bericht door Billie »

Hallo,
10 december heb ik voor de 2e maal examen. Ik ben super super zenuwachtig.
Het parkeren is mijn grootste probleem (maar dat is op mijn 1e examen wel gelukt).
Maar waar ik nog mee inzit...
Als ik bv een bocht neem naar rechts (redelijk scherp) dan rij ik in 2e en rem ik voor de bocht af.
Als ik voel dat ik te traag rij (wat ga schokken) dan ben ik meestal net "klaar" met de bocht en geef ik meteen gas, zodat ik niet stilval.
Als de bocht héél traag moet genomen worden, ga ik naar 1e net voor de bocht, en versnel ik opnieuw erna.
Maar nu is mijn vraag: ik neem een bocht in 2e, merk dat ik te rap ga, mag ik dan mijn koppeling induwen??? En dan erbij wat remmen, en net na de bocht koppeling omhoog doen (nog steeds in 2e) en verder rijden. (ik doe dat eigenlijk nooit, want ik vrees dat ik ga stilvallen als ik mijn koppeling in 2e omhoog laat komen). Vroeger deed ik, als ik te rap reed in de bocht, koppeling induwen en dan in de bocht, of er net na, koppeling omhoog om naar 1e te gaan...Maar dit is niet vlot rijden (na de bocht moet je versnellen, en ik vertraagde eigenlijk net...)

Ik hoorde dat een koppeling induwen in de bocht niet mag. Dus daarom mijn vraag.......
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: 1e en 2e versnelling

Bericht door de rijprof »

Aan hele lage snelheid (-15 km/u) mag je het ontkoppelingspedaal induwen, ook in een draaike in 2de versnelling. De auto is aan die lage snelheid baanvast genoeg en zal niet uit de bocht vliegen.
Vergeet niet wat bij te remmen want enkel ontkoppelen, doet je auto niet veel vertragen.
Gast

Re: 1e en 2e versnelling

Bericht door Gast »

Ok dankjewel! Dan kan ik nu met deze manier goed verder oefenen! Is er geen gevaar om stil te vallen dan indien ik de koppeling in 2e loslaat?
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: 1e en 2e versnelling

Bericht door Inazuma »

Gast schreef:Is er geen gevaar om stil te vallen dan indien ik de koppeling in 2e loslaat?
Als je dat voorzichtig doet niet.
Je kan zeker in 1, 2, 3 rijden op het "vrijlooptoerental" van de motor - dus zonder extra gas te geven.
In 1 en 2 is dat aan behoorlijk lage snelheid.

Eigenlijk is het basis voertuigbeheersing dat je louter met het gaspedaal kan vertragen tot dat punt, en vandaar uit weer kan versnellen. Zonder daarbij de koppeling te moeten indrukken ... en zonder dat je passagiers door elkaar geschud worden ;)
Oefen er wat op op een open terrein.
wooter
Berichten: 450
Lid geworden op: 11 okt 2006, 00:00
Locatie: Limburg

Re: 1e en 2e versnelling

Bericht door wooter »

Een 1ste versnelling hoor je eigenlijk enkel alleen te gebruiken bij het vertrekken en parkeren. Alle andere rijbewegingen zou je in 2e versnelling of hoger moeten afleggen, inclusief de scherpere bochten. Enkel als je zo traag gaat dat je je auto voelt bokken, hoor je het koppelingspedaal in te duwen om te voorkomen dat je motor afslaat, maar ik kan me nu geen bochten inbeelden die ik in 2e neem waar ik zo traag ga dat ik moet ontkoppelen.

Belangrijk is om vooral te kijken naar waar je wil toerijden. Dan gaat je snelheid automatisch al wat vlotter door dergelijke bochten.
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: 1e en 2e versnelling

Bericht door de rijprof »

maar ik kan me nu geen bochten inbeelden die ik in 2e neem waar ik zo traag ga dat ik moet ontkoppelen.
Rij eens wat meer in smalle straatjes. Je zult maar al te gauw moeten ontkoppelen.
Plaats reactie