Rijbewijs C: hoeveel lessen voordat je op examen gaat ?

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
JOHAN

Rijbewijs C: hoeveel lessen voordat je op examen gaat ?

Bericht door JOHAN »

De vraag stellen is hem beantwoorden: net zoveel als nodig om te kunnen slagen :D

Maar toch even een toelichting. Bij verschillende rijscholen wordt een pakket aangeboden van 8 lessen en dan examen. Prima. Ik meld mij dus aan bij een rijschool en daar worden meteen afspraken vastgelegd voor 4 x 2 uur les plus direct daarna examen.

Bij de eerste les meldt de instructeur echter: dat zou ik niet doen na 8 uur. Daarmee slaagt bijna niemand. Je kunt veel beter meer lessen nemen.

Natuurlijk kan de verklaring daarin liggen dat ik bij die eerste les misschien wel een heeeeel beroerde indruk maakte. Maar kan het ook zijn dat die rijschool probeert uren te verkopen ? (maar waarom dan wel adverteren met 8 uur les?).

Mijn vraag is dus: wat is een "normaal" aantal lesuren voordat je op C examen gaat ?
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Bericht door Stefan Peeters »

Dat hangt van de kandidaat af.

Je beantwoordt inderdaad de vraag zelf: je hebt voldoende uren nodig om het rijden met die vrachwagen onder de knie te krijgen.

Je instructeur is mijns inziens het best geplaatst om daar een oordeel over te vellen.

Om meer uren te verkopen moeten de rijscholen het momenteel echt niet doen, naar aanleiding van de nieuwe regeling die in voege treedt op 10/9 zijn er momenteel zeker genoeg kandidaten om de uren op te vullen...
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Rijbewijs C: hoeveel lessen voordat je op examen gaat ?

Bericht door Inazuma »

JOHAN schreef:Natuurlijk kan de verklaring daarin liggen dat ik bij die eerste les misschien wel een heeeeel beroerde indruk maakte. Maar kan het ook zijn dat die rijschool probeert uren te verkopen ? (maar waarom dan wel adverteren met 8 uur les?).
Die 8 uren rijles zijn het wettelijke minimum voor de opleiding via de rijschool.

Of je daarmee toekomt hangt af van je aanleg om met een vrachtwagen te rijden, je inzicht in het verkeer, je zicht op de afmetingen van de vrachtwagen, je verkeerservaring en huidige rijstijl, en je kennis van de wegcode (en dan zeker wat betreft de specifiek regels voor vrachtwagens).
Niet iedereen heeft daar even snel de pak van weg.

Ook het examen een keer teveel gaan afleggen omdat je er nog niet klaar voor bent, kost tijd en geld ... en levert frustratie op.
Plaats reactie