Begeleider rijbewijs B

Vragen over de leerstof i.v.m. het Rijbewijs B.
Plaats reactie
Chriskeeh

Begeleider rijbewijs B

Bericht door Chriskeeh »

Hallo,
Ik ga deze week voor mijn theoretisch examen B, nu vragen wij (mijn vader en ik) hoeveel begeleiders je mag hebben? En ook vragen mijn ouders zich af ofdat ik vanaf 17 jaar ook daadwerkelijk met een voorlopig rijbewijs B, en begeleider, met de wagen de weg op mag?

Alvast bedankt en groetjes Chris
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Bericht door de rijprof »

Als je slaagt voor het theoretisch examen kun je op het gemeentehuis een voorlopig rijbewijs aanvragen waarmee je vanaf 17 jaar mag oefenen.
Je kan ook enkele rijlessen volgen in de rijschool om je eerste stapjes met de auto op een veilige wijze aan te leren en dan verder oefenen met je begeleiders.

Je mag een onbeperkt aantal begeleiders hebben.
Pa, ma, nonkel, tante, bompa, boma, oudere vriend of vriendin, enz... zolang zij aan de voorwaarden voldoen:
minstens 8 jaar een rijbewijs B en niet vervallen geweest zijn van het recht tot sturen binnen de 3 jaar.

Dus, oefenen maar! :lol:
Benny Stinkens
Administrator
Berichten: 6823
Lid geworden op: 27 apr 2005, 00:00
Locatie: Dilsen

Bericht door Benny Stinkens »

En ja hoor je mag inderdaad vanaf 17 jaar met je voorlopig rijbewijs en begeleider op de weg :wink:

lees wel de voorwaarden ook even i.v.m. het rijden in het w-end :idea:
Bezit paardenkrachten onder je motorkap, stop een tijger in je tank, maar wees geen ezel achter het stuur.
Chriskeeh

Bericht door Chriskeeh »

Dankuwel Rijprof en Benny!
nu kan ik met een gerust hart mijn examen gaan doen en oefenen!

Groetjes Chris
Plaats reactie