Tips? Mening

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Gast

Tips? Mening

Bericht door Gast »

Hoi,

1/Wanneer ik rijd dan ben ik heel gefocust op de weg voor me, maar toch gebeurt het vaak, dat ik niet tijdig de voetgangers zie die willen oversteken en hen de nodige voorrang verleen. Enige tips om dit te vermijden en zeker gezien te hebben?

Voor het praktische proef is het verplicht. Ik zie toch dat er veel bestuuders die in bezit zijn van hun rijbewijs dat toch niet doen. Allé, t'is te zeggen wanneer ze goesting hebben dan doen ze.
:lol:

2/Wat ik me zeker aan erger zijn fietsers die langs de baan fietsen. Ik vind persoonlijk dat de school ook eens moet toewijzen hoe ze correct moeten fietsen in het verkeer. Eigenlijk de juiste verkeersregels weten en kunnen toepassen.

Wanneer ik rij, dan ben ik niet verwonderd dat er veel ongelukken gebeuren als ze zelf onoplettend zijn en altijd denken dat ze alles mogen. Enkele vb. i.p.v. zo veel mogelijk rechts te fietsen, fietsen ze ze bijna in het midden van de rijstrook dit ook onverwachts meestal. Nog een punt is dat je normaal gezien maar max. met 2 naast elkaar mag fietsen. Veel fietsers die zo ook de wegcode overtreden.

Zo erg is het niet, maar voor een beginnend chauffeur kan dat wel op je zenuwen werken en is oppassen zeker het boodschap.

Wat vinden jullie ervan?
Hoe zou je best rijden op je praktische examen? Waar moet je zeker goed opletten? Tips?
Is het beter om fietsers in te halen of toch achter hen te rijden?

3/Er zijn toch veel bestuurders die denken dat ze heer en meester zijn op de weg. Nu ik kwam gestopt aan een kruispunt met lichten. Op een gegeven moment was het groen. Ik wilde links inslaan. Maar er was veel afkomend verkeer. Op het moment wanneer nog 1 wagen afkwam, die toch nog van ver was, wilde ik inslaan. Maar mijn vader had het nog niet duidelijk gekeken en zei dat ik nog effe moest wachten. Voor ons aan de overkant was er een verkeerslicht en dat stond toen al reeds op rood. Uiteindelijk zag ik de wagen stoppen. Ik reed dan links in. Maar een wagen achter mij en stak mij bruusk voorbij. Volgens mij was ze gewoon vies omdat ik nog auto leert rijden of ze had geen geduld meer. Ik zelf kan niet aan doen. Er was op dat moment veel verkeer.
Tegenwoordig kennen ze ook geen hoffelijkheid meer. Het moet allemaal vlug gebeuren. Maar als er veel verkeer is, dan is er niets aan te doen. :roll:

4) Ik nam de autosnelweg. De eerst invoegstrook was goed lang. Ik kon sowieso gemakkelijk invoegen. Aan één rechte stuk reed ik verder. Wat verder moest ik opnieuw een invoegstrook nemen geloof ik. Daar was wel heel moeilijk om in te voegen. Ten eerst was het heel wat korten dan de meeste andere waar ik gewoon van ben. Ten tweede er kwamen verschillende bestuuders achter mekaar aan en uit hoffelijkheid ga je toch de twee rijstrook nemen of een beetje vertragen om je gemakkelijk te laten invoegen. Ook zo iets meegemaakt? Wat vinden jullie ervan? Ongepast gedrag!!!

Van mijn rijinstructeur kreeg ik toen als uitleg om toch ong. 90 te rijden. Geen probleem als je gemakkelijk kan invoegen en ook de oprit genoeg lang is. Maar met druk en snel verkeer of met een korte oprit luk het niet en moet je sowieso vertagen . Dat is wat ik wilde aanhalen bij de rijinstructeur, toch zei hij dat je best 90 moet rijden.

Terwijl mijn rijbegleider zegt wanneer ik nog niet vaneerste kan invoegen zeker wat trager moet rijden anders kom je het aan einde van de invoegstrook waar je genoodzaakt bent om te stoppen. Als je dan moet aanzetten gaat het niet zo gemakkelijk meer. Een camion rijdt al 90 en auto zeker 120 per uur.

Wanneer er een camion is, dan gaat het in ieder
geval gemakkelijk(er) om in te voegen zij mogen niet 120 rijden.

Graag jullie levenservaring. :D Wat hebben jullie eens meegemaakt? Hoe te handelen met benauwelijke en moeilijke situaties?
bibi585
Berichten: 954
Lid geworden op: 25 mei 2006, 00:00

Re: Tips? Mening

Bericht door bibi585 »

Anonymous schreef: Wanneer ik rijd dan ben ik heel gefocust op de weg voor me, maar toch gebeurt het vaak, dat ik niet tijdig de voetgangers zie die willen oversteken en hen de nodige voorrang verleen. Enige tips om dit te vermijden en zeker gezien te hebben??
Teveel focussen is ook niet goed want dan krijg je tunnelzicht waardoor je denkt op te letten maar je aandacht niet is waar ze eigenlijk zou moeten zijn.
Anonymous schreef:Zo erg is het niet, maar voor een beginnend chauffeur kan dat wel op je zenuwen werken en is oppassen zeker het boodschap.
Welkom in het dagelijkse verkeer.
Anonymous schreef:Is het beter om fietsers in te halen of toch achter hen te rijden?
Sterk afhankelijk van de plaats en tijdstip.
Anonymous schreef: Ik nam de autosnelweg. De eerst invoegstrook was goed lang. Ik kon sowieso gemakkelijk invoegen. Aan één rechte stuk reed ik verder. Wat verder moest ik opnieuw een invoegstrook nemen geloof ik. Daar was wel heel moeilijk om in te voegen. Ten eerst was het heel wat korten dan de meeste andere waar ik gewoon van ben. Ten tweede er kwamen verschillende bestuuders achter mekaar aan en uit hoffelijkheid ga je toch de twee rijstrook nemen of een beetje vertragen om je gemakkelijk te laten invoegen. Ook zo iets meegemaakt? Wat vinden jullie ervan? Ongepast gedrag!!!

Van mijn rijinstructeur kreeg ik toen als uitleg om toch ong. 90 te rijden. Geen probleem als je gemakkelijk kan invoegen en ook de oprit genoeg lang is. Maar met druk en snel verkeer of met een korte oprit luk het niet en moet je sowieso vertagen . Dat is wat ik wilde aanhalen bij de rijinstructeur, toch zei hij dat je best 90 moet rijden.

Terwijl mijn rijbegleider zegt wanneer ik nog niet vaneerste kan invoegen zeker wat trager moet rijden anders kom je het aan einde van de invoegstrook waar je genoodzaakt bent om te stoppen. Als je dan moet aanzetten gaat het niet zo gemakkelijk meer. Een camion rijdt al 90 en auto zeker 120 per uur.

Wanneer er een camion is, dan gaat het in ieder
geval gemakkelijk(er) om in te voegen zij mogen niet 120 rijden.

Graag jullie levenservaring. :D Wat hebben jullie eens meegemaakt? Hoe te handelen met benauwelijke en moeilijke situaties?
In de eerste plaats NIET paniekeren, zeker niet als er geen obstakel (voertuig, vangrail,...) is aan het eind van de oprit, waarmee ik niet gezegt wil hebben dat het toegelaten is een stukje pechstrook te gebruiken.

Vaak is het inderdaad niet makkelijk.
Wat ik doe bij druk verkeer is van zodra ik het verkeer op de snelweg in zicht heb er een voertuig uit kiezen waarachter ik zal invoegen.
Er voor zorgen dat ik ongeveer met gelijke snelheid er bijna naast rij en dan voorzichtig, zonder bruuske bewegingen (uitwijken, vertragen), erachter in te voegen (richtingaanwijzer niet vergeten).
Lukt in 99,9% van de gevallen (dus opletten want het is geen 100%).
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Bericht door de rijprof »

Kijk ook eens op www.derijprof.be
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Re: Tips? Mening

Bericht door Stefan Peeters »

Anonymous schreef:1/Wanneer ik rijd dan ben ik heel gefocust op de weg voor me, maar toch gebeurt het vaak, dat ik niet tijdig de voetgangers zie die willen oversteken en hen de nodige voorrang verleen. Enige tips om dit te vermijden en zeker gezien te hebben?
Niet enkel recht voor je kijken. Defensief rijden houdt in dat je tracht zoveel mogelijk op voorhand te anticiperen op dingen die kunnen gebeuren.
Dat wil zeggen dat je ook de zijstraten, de andere voertuigen, de voetgangers,... in het oog houdt.
Anonymous schreef:Is het beter om fietsers in te halen of toch achter hen te rijden?
Je mag een fietser enkel inhalen wanneer je minstens een meter afstand kan houden.
Zorg ook dat je de fietser niet moet "snijden" doordat je terug naar rechts moet uitwijken voor een tegenligger.
Bij twijfel: achter de fietser blijven.
Bovendien: het is niet omdat de fietser een overtreding maakt, dat je hem van zijn sokken mag rijden...
Anonymous schreef:Van mijn rijinstructeur kreeg ik toen als uitleg om toch ong. 90 te rijden. Geen probleem als je gemakkelijk kan invoegen en ook de oprit genoeg lang is. Maar met druk en snel verkeer of met een korte oprit luk het niet en moet je sowieso vertagen . Dat is wat ik wilde aanhalen bij de rijinstructeur, toch zei hij dat je best 90 moet rijden.

Terwijl mijn rijbegleider zegt wanneer ik nog niet vaneerste kan invoegen zeker wat trager moet rijden anders kom je het aan einde van de invoegstrook waar je genoodzaakt bent om te stoppen. Als je dan moet aanzetten gaat het niet zo gemakkelijk meer. Een camion rijdt al 90 en auto zeker 120 per uur.
Ik zou de raad van de rijinstructeur opvolgen.
Je kan immers alleen maar invoegen aan een gelijke snelheid met het verkeer waar je tussen wil komen.
Wanneer je gaat vertragen op de invoegstrook ga je op het einde stilstaan en raak je helemaal niet meer igevoegd.
Bovendien vorm je dan een obstakel voor de wagens die achter je komen en ook willen invoegen.
Kom je aan het eind van de invoegstrook en je hebt nog enkele meters nodig om te kunnen invoegen, rij dan een klein stukje over de pechstrook.
Wettelijk is het niet toegelaten, maar stilstaan op een autosnelweg mag ook niet...
Anonymous schreef:Graag jullie levenservaring. :D Wat hebben jullie eens meegemaakt?
Hoeveel boeken mag ik volschrijven?
Als je eens véél tijd hebt: dit topic telt momenteel 198 pagina's...
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Tips? Mening

Bericht door Inazuma »

Anonymous schreef: 1/Wanneer ik rijd dan ben ik heel gefocust op de weg voor me, maar toch gebeurt het vaak, dat ik niet tijdig de voetgangers zie die willen oversteken en hen de nodige voorrang verleen. Enige tips om dit te vermijden en zeker gezien te hebben?
Stoppen met focussen op de weg.
Stoppen met focussen op verkeersborden, als dat ook het geval is.
Stoppen met focussen ... op eender welk apart onderdeel van het rijden eigenlijk.
Focus op het rijden zelf, niet op een deeltje ervan.


Het is door te focussen op onderdelen - zoals de weg, de borden - dat je het geheel niet meer overziet, en dat je ook andere onderdelen niet meer ziet.


Kijk ver vooruit naar niets in het bijzonder, en je zal zowat alles zien ... ook wat dichtbij ligt, en ook wat aan de zijkanten gebeurt.

Ogen open en in de verte kijken (en geregeld in de spiegels ;) daar moet je wel voor focussen ) en aan kruispunten even zover mogelijk in de zijwegen kijken.
Je bewuste blikveld zal veel ruimer worden, gewoon omdat je het niet meer beperkt door ergens op te focussen ; je gaat mogelijke problemen van veel verder zien ; en je ziet ook nog wat dichtbij gebeurt.


Stripverhalen zijn gebaseerd op het focussen van je oog en aandacht :
Je ziet het plaatje waar je naar kijkt, maar het plaatje ernaast dringt niet door tot je er bewust naar kijkt.
Dat is wat je krijgt door op de weg - waarschijnlijk zelfs maar de rijbaan - te focussen : je ziet het plaatje ernaast niet ... en daar staat de voetganger op.
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Tips? Mening

Bericht door Inazuma »

Anonymous schreef: 2/Wat ik me zeker aan erger zijn fietsers die langs de baan fietsen.

Wanneer ik rij, dan ben ik niet verwonderd dat er veel ongelukken gebeuren als ze zelf onoplettend zijn en altijd denken dat ze alles mogen.
Mij verwondert het dagelijks dat er niet meer ongevallen met fietsers gebeuren ...

Maar het is een realiteit van het moment waar veel te weinig aandacht aan besteed wordt, dus hou er rekening mee.

Is het beter om fietsers in te halen of toch achter hen te rijden?
Rij er pas voorbij als je dat kan doen met ruime tussenafstand.
1m is het minimum, en met een enkele fietser kan je die inhalen met die tussenafstand.

Scholieren in groep, zelfs "ongeveer" op een fietspad, rij ik niet eens meer voorbij met maar 1m afstand.
Ik heb al verschillende malen ondervonden dat het onder scholieren blijkbaar een spelletje geworden is om hun schoolgenootjes voor het aankomende verkeer te duwen ...
Opzettelijk dus, en ze kunnen er nog mee lachen ook.

Ik wilde links inslaan. Maar er was veel afkomend verkeer.
Dan wacht je.
Tot je zeker bent dat je veilig kan afslaan.

Ten tweede er kwamen verschillende bestuuders achter mekaar aan en uit hoffelijkheid ga je toch de twee rijstrook nemen of een beetje vertragen om je gemakkelijk te laten invoegen. Ook zo iets meegemaakt? Wat vinden jullie ervan? Ongepast gedrag!!!
Een bestuurder op de doorgaande rijbaan van de snelweg heeft geen enkele verplichting om opzij te gaan omdat jij de snelweg op wil ...
Integendeel, in principe mag hij dat niet eens : verplichting rechts te rijden.
Vrachtwagens mogen in principe niet eens meer inhalen op snelwegen met 2 rijstroken, hoe meten die opzij gaan :?:

Het is ook niet aan jou om te bepalen dat die bestuurder naar links moet - mogelijk heeft hij iets gezien dat jij niet gezien hebt of kan zien, dat hem verhindert opzij te gaan.

Elke oprit van de snelweg is voorzien van een B1 Afbeelding : Voorrang verlenen.

Op een gewone voorrangsweg verwacht je toch ook niet dat je er zomaar kan opdraaien en dat de andere bestuurders dan wel even zullen opschuiven ...

Maar met druk en snel verkeer of met een korte oprit luk het niet en moet je sowieso vertagen .
Als je een oprit gaat nemen, niet te snel opschakelen, en zo het motorvermogen achter de hand houden om vlot te kunnen te versnellen.
Zo snel mogelijk beginnen kijken in welk gaatje je kan invoegen, en je snelheid daarop afstemmen.

Wanneer er een camion is, dan gaat het in ieder
geval gemakkelijk(er) om in te voegen zij mogen niet 120 rijden.
Dan moet je wel zorgen dat je zelf zo'n 90 haalt, anders ga je hen hinderen.
Plaats reactie