Getuigenis 3
“Ik heb jaren terug met mijn vader leren rijden, die op dat moment in een stresssituatie zat op zijn werk en dit met zich meenam in de auto.
Dit GRATIS RIJBEWIJS ONLINE - PRAKTIJKBOEK versie : FEBRUARI 2008 5 heeft ervoor gezorgd dat ik toen het rijbewijs heb laten vervallen en geen zin meer had om nog te rijden. Een half jaar geleden ben ik opnieuw begonnen, maar dan met een rijschool en ik heb er nu spijt van dat ik dat niet eerder heb gedaan.
Dit is een tekstje dat in het praktijkboek staat. Dus, ga vooral naar een rijschool en leer zeker niet met mama of papa rijden. Eén grote reclamestunt voor de rijscholen die pakken geld kosten. Ik geef zelf autorijles aan mijn dochter en dat verkoopt prima, net zoals ik destijds ook rijles gekregen heb, niet van een rijschool. Spijtig dat prive les van particulieren zo worden afgeschilderd. Zijn hier persoonlijke belangen mee gemoeid????
Reclame rijscholen
-
GRO
- Administrator
- Berichten: 13538
- Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00
Deze zin heb je zelf gefantaseerd, maar staat niet in het praktijkboek.Dus, ga vooral naar een rijschool en leer zeker niet met mama of papa rijden.
Het eerste stukje dat je aanhaalt is een stukje van een van de drie getuigenissen van jongeren die in het begin van het boek staan. Die getuigenissen zijn trouwens op dit forum door jongeren geplaatst.
Verder staat in het boek alles uitgelegd voor jongeren die niet met een rijschool, maar via een begeleider willen leren. Dat is trouwens de hoofdbedoeling van het boek.
Maar, omdat een onderzoek dat wij samen met 164 rijscholen hebben gedaan aan het licht heeft gebracht dat veel begeleiders zaken foutief aanleren, geven wij jongeren wel het advies om zeker in het allerbegin een basiscursus van 6 uur in de rijschool te volgen.
Zo voorkomen we dat hier 1000 keer vragen worden gesteld i.v.m. bijvoorbeeld het schakelen en remmen. Zaken die, als je de uitleg van jongeren mogen geloven, door hun begeleider foutief zijn aangeleerd.
Het is ook voor de medewerkers van het forum frustrerend wanneer jongeren hier schrijven: "onze pa zegt dat iets zus moet en niet zo. En die rijdt al 25 jaar. Die zal het dus wel weten zeker". Leg dan maar eens uit dat die pa het verkeerd voor heeft en het net andersom moet.
Uiteraard zijn er ook goede begeleiders. En ik oordeel helemaal niet of u goed of niet goed bent. Het spijtige is echter dat jongeren zelf niet kunnen oordelen of hun begeleider onder de categorie 'goede' valt, en pas op het examen vaststellen als ze een aantal zaken totaal verkeerd hebben aangeleerd. En ook zij vernamen vooraf van hun begeleider dat (in zijn ogen) alles prima verliep.
In ieder geval veel succes. En inderdaad, ook veel jongeren die enkel via begeleider hebben leren rijden zijn van de eerste keer geslaagd.
En neen, wij hebben geen % als jongeren rijles volgen in een rijschool.
-
Karl
- Berichten: 224
- Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17
Tiens; ik had het praktijkboek nog niet gelezen en wist dus niet dat ik gequote werd.
Dit hier wil niet zeggen dat mijn vader een slechte chauffeur is, integendeel, hij rijdt ook al 30 jaar zo goed als ongevalvrij (paar keer niet in fout enzo).
Toch op zijn minst de laatste 20 jaar zonder ongeval.
Maar naast goed rijden moet een begeleider het ook kunnen overbrengen.
Nooit 'Het leven zoals het is: rijbewijs' gezien, Waar Jozef leert rijden. OK, die maakte nu wel serieuze fouten, maar een gestresseerde vader helpt niet.
Ik raad u aan te leren van dit citaat en de stress uit de wagen te houden, werkt zeer demotiverend. En de positieve punten en de vorderingen in de verf te zetten bij jouw dochter, het gevoel geven dat ze er wel zal komen.
Dit hier wil niet zeggen dat mijn vader een slechte chauffeur is, integendeel, hij rijdt ook al 30 jaar zo goed als ongevalvrij (paar keer niet in fout enzo).
Toch op zijn minst de laatste 20 jaar zonder ongeval.
Maar naast goed rijden moet een begeleider het ook kunnen overbrengen.
Nooit 'Het leven zoals het is: rijbewijs' gezien, Waar Jozef leert rijden. OK, die maakte nu wel serieuze fouten, maar een gestresseerde vader helpt niet.
Ik raad u aan te leren van dit citaat en de stress uit de wagen te houden, werkt zeer demotiverend. En de positieve punten en de vorderingen in de verf te zetten bij jouw dochter, het gevoel geven dat ze er wel zal komen.
-
bibi585
- Berichten: 954
- Lid geworden op: 25 mei 2006, 00:00
Hehe, sinds geruime die ben ik ook die mening toegedeeld en ben ik blij dit ook eens te lezen van iemand uit de praktijk.ketje schreef:Mijn ervaring als examinator was dat de beste leerlingen een combinatie van de twee opleidingsvormen achter de rug hadden. Basistechnieken en verkeersreglement aanleren in de rijschool – ervaring en vlotheid opdoen met een begeleider. Al waren er uiteraard uitzonderingen.
@Dominque
Sinds geruime tijd ben ik bijna dagelijks actief op deze site en dit forum en totnogtoe heb ik nog nergens de verplichting aangevoeld om met een rijschool te moeten leren rijden.
Dat men tot een bepaalde vastelling komt wanneer men een onderzoek in het algemeen houd moet men niet onder stoelen of banken steken.
Dit bovendien ter sprake brengt zonder echt te gaan veralgemenen is ook een kunst op zich.
Tussendoor wil ik hier nog een pluim geven aan de personen die rechtstreeks (om den brode) aan een rijschool verbonden zijn en toch nog met raad en daad ons hier bijstaan.
-
Inazuma
- Berichten: 12085
- Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00
Re: Reclame rijscholen
Niet alle rijscholen waren even enthusiast over het Gratis Rijbewijs Online initiatief van Eugeen, jaren terug ...Dominique schreef:Dus, ga vooral naar een rijschool en leer zeker niet met mama of papa rijden. Eén grote reclamestunt voor de rijscholen die pakken geld kosten.
Uiteindelijk is dat boek een gids om ... zonder rijschool door je examen te geraken.
Als het de bedoeling was om jongeren naar de rijschool te pushen, dan kon het een boek geworden zijn met sappige anekdotes over wat er in de vrije begeleiding foutief aangeleerd wordt en de "stoten" die men daar soms mee meemaakt.
Misschien had het zelfs betere lektuur opgeleverd
Maar dat is het boek dus niet ...
Als het de bedoeling was om jongeren naar de rijschool te pushen, dan moesten we er hier onze tijd niet in steken om kandidaat bestuurders buiten de rijschool uitleg te geven.
Dat er samengewerkt wordt met rijscholen is uiteindelijk in ieders voordeel.
Het "hogere doel" is betere, bewustere bestuurders en uiteindelijk een veiliger weggebruik ...
De vrije begeleiding heeft bepaalde voordelen, maar denken dat de vrije begeleiding door iedereen en voor iedereen werkt, is een fameuze vergissing.
Succes met de rijopleiding van je dochter trouwens .
-
Benny Stinkens
- Administrator
- Berichten: 6823
- Lid geworden op: 27 apr 2005, 00:00
- Locatie: Dilsen
Dank u welbibi585 schreef: Tussendoor wil ik hier nog een pluim geven aan de personen die rechtstreeks (om den brode) aan een rijschool verbonden zijn en toch nog met raad en daad ons hier bijstaan.
Bezit paardenkrachten onder je motorkap, stop een tijger in je tank, maar wees geen ezel achter het stuur.




