Als je aan een kruispunt komt met voorrang van rechts, moet je dan volledig stoppen? Vb, je komt aan een kruispunt waar je niet kan zien of er een wagen van rechts komt zou ik zowieso stoppen. Maar als het duidelijk zichtbaar is dat er niemand van rechts komt, moet je dan ook stoppen of enkel vertragen?
Vb, er rijdt een fietser op de rijbaan (er is geen fietspad) en je wilt die voorbij steken, moet je dan je richtingaanwijzer aansteken?
Ik heb een aantal uur met de rijschool gereden en ben nu volop aan het oefenen met een begeleider. Alles lukt maar er is een klein probleempje. Als ik vb aan een rood licht stil sta en er staat een auto achter mij dan val ik gegarandeerd stil wanneer ik zou moeten vertrekken. Als er in diezelfde situatie niemand achter me staat vertrek ik zonder probleem. Heel vervelend en pure stress! zijn er tips om dit te vermijden?
Alvast bedankt.
vraagjes voor het praktijkexamen
-
GRO
- Administrator
- Berichten: 13538
- Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00
Neen. Je moet voorrang verlenen.Als je aan een kruispunt komt met voorrang van rechts, moet je dan volledig stoppen?
Als je van ver al kunt zien dat er niemand op de rijbaan is die van rechts komt, waarom zou je dan stoppen. Er staat toch geen stopbord.
Ja, want je maakt een zijdelingse verplaatsing.er rijdt een fietser op de rijbaan (er is geen fietspad) en je wilt die voorbij steken, moet je dan je richtingaanwijzer aansteken?
Zie praktijkboek:
P. 79: WANNEER DE RICHTINGSAANWIJZER GEBRUIKEN
p. 81: VOORRANG VERLENEN EN VOORRANG KRIJGEN
http://www.gratisrijbewijsonline.be/handboekpraktijk
-
Inazuma
- Berichten: 12085
- Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00
Re: vraagjes voor het praktijkexamen
Je moet élk kruispunt "dubbel voorzichtig" oprijdenkoencindy schreef:Als je aan een kruispunt komt met voorrang van rechts, moet je dan volledig stoppen? Vb, je komt aan een kruispunt waar je niet kan zien of er een wagen van rechts komt zou ik zowieso stoppen. Maar als het duidelijk zichtbaar is dat er niemand van rechts komt, moet je dan ook stoppen of enkel vertragen?
12.2. De bestuurder die een kruispunt oprijdt moet dubbel voorzichtig zijn ten einde alle ongevallen te voorkomen.
Maar je moet natuurlijk ook weer niet aan elk kruispunt gaan stoppen ...
Hoeveel je vertraagt bij het naderen van een kruispunt hangt af van hoeveel je kan zien van het verkeer op de wegen die op dat kruispunt uitkomen - vooral van verkeer waaraan je voorrang moet verlenen.
Als je ziet dat je op een kruispunt mogelijk voorrang gaat moeten verlenen, zorg je dat je op een normale kan stoppen voor het kruispunt om eventueel voorrang te verlenen.
Hoe dichter je het kruispunt moet naderen om het dwarsende verkeer te kunnen zien aankomen, hoe meer je zal moeten vertragen.
Zo lang je niet voldoende kan zien, vertraag je verder, met de motor- of voetrem , "op schema" om voor het kruispunt normaal te kunnen stoppen.
Als je vlak aan het kruispunt nog altijd niets ziet ... stoppen en voorzichtig gaan piepen.
Vaak gaat er daar dan ook wel een STOP_bord staan.
-
Lieve
- Berichten: 269
- Lid geworden op: 23 okt 2007, 16:43
- Locatie: Oost-Vlaanderen
Re: vraagjes voor het praktijkexamen
Veel oefenen, dan krijg je meer vertrouwen en vermindert de stresskoencindy schreef: Als ik vb aan een rood licht stil sta en er staat een auto achter mij dan val ik gegarandeerd stil wanneer ik zou moeten vertrekken. Als er in diezelfde situatie niemand achter me staat vertrek ik zonder probleem. Heel vervelend en pure stress! zijn er tips om dit te vermijden?
groetjes, Lieve
-
MatthiasButtiens
- Berichten: 57
- Lid geworden op: 16 jan 2008, 14:32
- Locatie: Wespelaar (Haacht)




