parkeren

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
natje

parkeren

Bericht door natje »

Hallo;
Ik ben juist begonnen met te rijden met een L. Het begint te gaan maar parkeren durf ik echt niet. Kan er mij a.u.b iemand het truckje om te parkeren eens zeggen die je leert in de rijschool want ik ben het vergeten. Ik heb het ergens gelezen maar vind het niet meer terug. Bedankt op voorhand
Karl
Berichten: 224
Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17

Bericht door Karl »

staat in het praktijkhandboek, en is al vaak gevraagd, er zijn hier verschillende trucjes terug te vinden op het forum.
ikzelf heb het geleerd met dit topic.
Zorg er eerst voor dat je erin slaagt om de auto heel traag te manoeuvreren. Als je te snel werkt sta je gegarandeerd op de stoep. En neem iemand mee om aanwijzingen te geven.

viewtopic.php?t=5194
vlinder

Bericht door vlinder »

Hey, misschien nog een tip als je begint met parkeren:
begin niet direct int stad, anders ga je mss nog gestresseerder geraken en lukt het niet. Ik ben begonnen met te oefenen achter een vrachtwagen in een industriezone int weekend. Die zie je goed staan (dus je zal er niet tegen rijden) en tis enorm rustig zodat je echt op je gemak de techniek kan oefenen.
Oefen ook niet te veel op dat parkeren. bv elke keer dat je gaat rijden slechts een keer of 5. Als je het teveel achter elkaar doet, is dat echt vermoeiend en ga je ook gestresseerd geraken als het niet lukt.

Nou ja, kwou je deze tips gewoon even meegeven. Khoop dat je er iets aan hebt. Veel succes nog met rijden!
natje

parkeren

Bericht door natje »

Bedankt voor de tips.
Timmeke1989
Berichten: 5
Lid geworden op: 02 nov 2007, 19:44

Bericht door Timmeke1989 »

nog een tip: probeer je niet te focussen op de trucjes die de rijschool jou aangeleerd heeft, in het begin van mijn L-periode leek het nauwelijks eens te lukken met die trucs. In de rijschool werd het nl. aangeleerd met paaltjes (meestal) en je moet er ook rekening meehouden dat jou auto niet dezelfde afmetingen, voorbouw en achterbouw heeft als het voertuig van de rijschool.
Het enige dat ik als strikte richtlijn gebruik is bij het 1ste draaipunt je concentreert dat je 2de draaimaneuvre begonnen is voorje voertuig 45° graden gedraaid is. Voor de rest vind ik het puur op gevoel werken en je wagen kennen en dan lukt het elke keer.
Veel succes! :wink:
Plaats reactie