Verkeersbord

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Natha

Verkeersbord

Bericht door Natha »

Hallo

Kan iemand mij het verschil uitleggen tussen een gewoon bord met 70 op en een bord met ZONE 70 ?

bedankt alvast
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Verkeersbord

Bericht door Inazuma »

Natha schreef: Kan iemand mij het verschil uitleggen tussen een gewoon bord met 70 op en een bord met ZONE 70 ?
Het grote verschil is waar die borden gelden.


Een bord C43 Afbeelding geldt tot :

- het volgende kruispunt

- het begin van een bebouwde kom Afbeelding (staat niet nadrukkelijk zo in de wegcode, maar is een gevolg van een arrest van het Hof van Cassatie)

- een bord C45 Afbeelding dat de snelheidsbeperking opheft

- een bord C46 Afbeelding dat de plaatselijke verboden opgelegd aan bestuurders in beweging opheft



Een zonaal bord Afbeeldinggeldt tot het einde van de zone, aangegeven met Afbeelding


Opletten met andere zones en "speciale gebieden" binnen een snelheidszone.

Soms moet het zonebord daarna opnieuw geplaatst worden, soms niet

Wanneer binnen de zone, een erf, woonerf, of schoolomgeving wordt afgebakend, dan geldt vanaf het einde van het erf, woonerf of schoolomgeving opnieuw de zonale snelheid. Het zonebord wordt niet herhaald.

Wanneer binnen de zone een bebouwde kom wordt afgebakend, dan moet op het einde van de bebouwde kom het zonebord evenwel opnieuw geplaatst worden.

Wanneer binnen de zone een andere snelheidszone wordt afgebakend, dan moet op het einde van de andere snelheidszone het zonebord opnieuw geplaatst worden.
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Re: Verkeersbord

Bericht door Jozef »

Inazuma schreef:Een bord C43 Afbeelding geldt tot :

- het volgende kruispunt
En wat als er nog vóór dat volgend kruispunt een bord C43 staat met een hogere of lagere snelheidsbeperking? Want dat geval heb je niet behandeld.
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Verkeersbord

Bericht door Inazuma »

Jozef schreef: En wat als er nog vóór dat volgend kruispunt een bord C43 staat met een hogere of lagere snelheidsbeperking? Want dat geval heb je niet behandeld.

Staat er voor het volgende kruispunt een lagere C43, volg je de lagere op.
De lagere C43 heft hier de hogere niet op, maar stelt het verbod sneller te rijden dan de aangegeven snelheid lager in.
Beide verboden zijn enkel na te leven door het laagste verbod na te leven.



Staat er voor het volgende kruispunt een hogere C43 :
Er staat niets in de wegcode dat stelt dat een hogere C43 een eerdere, lagere C43 opheft, en er is evenmin rechtspraak te vinden dat dit wel zo zou zijn.

Als er iemand dat kan vinden, mag die het altijd doorsturen.
Plaats reactie