de beste maanden voor praktijkexamen B te gaan doen is ?.

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
patricia

de beste maanden voor praktijkexamen B te gaan doen is ?.

Bericht door patricia »

ik ben geslaagd in theorie-examen.
nu kan ik na 3 maanden praktijkexamen gaan doen.

ik zou graag willen weten welke de beste maanden zijn van het jaar om praktijkexamen te gaan doen en waarom deze maanden beter zijn. :?:


dank bij voorbaat

patricia
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Bericht door GRO »

Vreemde vraag.

Het heeft niets met maanden te maken, maar met het feit of je al of niet voldoende kunt rijden.

Uiteraard in de winter als er sneeuw ligt is het niet ideaal. Maar dat wist je zo al.
Lieve
Berichten: 269
Lid geworden op: 23 okt 2007, 16:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

Bericht door Lieve »

de beste maanden voor praktijkexamen B te gaan doen is ?
Wanneer je goed voorbereid bent,
op een dag en uur dat jou past,
om het even in welke maand.

Of bedoel je of er statistieken van bestaan, in welke maanden het slaagpercentage het hoogst is?
Geen idee.
groetjes, Lieve
Rafael
Administrator
Berichten: 2726
Lid geworden op: 12 jan 2006, 00:00

Bericht door Rafael »

Elke maand is een goede maand. Tenzij je er een spelletje wil van maken, en 'perongeluk' wil slagen :-)

Qua drukte op het examencentrum, zal het altijd wel ongeveer gelijk blijven, dus best binnen enkele maanden tijdig een afspraak maken.
bibi585
Berichten: 954
Lid geworden op: 25 mei 2006, 00:00

Bericht door bibi585 »

Er zal weer meer geluk gemoeid zijn met het weer dan met de maand, ook de drukte in het verkeer speeld een grote rol.
Slecht weer en drukke periodes kan je in elke maand hebben. :wink:
Karl
Berichten: 224
Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17

Bericht door Karl »

Hangt allemaal af van de drukte op de baan en de regio. En dan gaat het voornamelijk over voetgangers en fietsers. Indien men bijvoorbeeld in Leuven (Haasrode) examen aflegt moet men best niet tijdens de solden gaan, want als ze u dan langs de bondgenotenlaan sturen moet ge serieus uitkijken voor elke voetganger die maar aanstalten doet om het zebrapad over te steken. Ook de vele fietsende studenten maken het niet gemakkelijker. OK, men moet ze nadien ook kunnen passeren, maar als de druk van het examen erbij komt is het toch wat anders.
bv. "blijf ik achter de fietsers of ga ik er voorbij, want anders ben ik misschien niet vlot genoeg in het verkeer volgens de examinator".

Ook indien men met elektronische borden werkt bij scholen zijn de vakanties interessant, dit schakelt dan de zone 30 uit.

Ik zeg ook wel dat je overal moet kunnen rijden, maar ik heb mijn examen in leuven gedaan en ben er sindsdien niet meer geweest (ik woon namelijk nog in arondissement leuven maar tegen de grens met mechelen). En als ik er kom dan parkeer ik mijn auto aan het station en ga ik te voet verder de stad in, in de stad vindt men toch geen parkeerplaats.
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

Naar mijn ervaring is elk jaar opnieuw de maand juni de moeilijkste maand in het verkeer. De ouders zijn gestresseerd omdat de kinderen examens hebben, ze zijn dringend aan vakantie toe, en de soms hoge temperatuur heeft een negatieve uitwerking op de gemoedsgesteldheid van vele weggebruikers.

De kalmste periodes op de weg zijn de schoolvakanties, vooral dan nog in combinatie met het bouwverlof in juli. Er zijn in die periodes echter vaak lange wachttijden bij de examencentra.

Om te leren rijden is de vrijdagavond ongetwijfeld het moeilijkste moment. Het is week-end, en iedereen wil snel thuis zijn. De bestuurder die je elke dag opnieuw ontmoet en zeer sociaal en hoffelijk rijdt van maandagmorgen tot vrijdagmorgen, rijdt jou vrijdagavond van de weg.
patricia

In alken examencentrum.

Bericht door patricia »

Neem nu de de praktijkexamen in alken.

Er zijn tog maanden en uren dat het rustig is dan andere maanden en uren.

Bijvoorbeeld ; woensdag namiddag tussen 12u en 13u is het veel gevaarlijke voor een beginneling te rijden en dan die examen stress nog,
er zijn tog uren en dagen in de week die ' je beste niet rijd'.

Wie weet 'welke de beste uren en dagen' zijn voor praktijkexamen B af te leggen in alken. :oops: :?:
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Bericht door GRO »

LEERLING 1:

Ik ga liefst tijdens de spitsuren. Dan is het heel druk en kan ik zeker nergens te snel rijden.
Ik sta dan ook hier en daar nog wat in file, zodat ik zo weinig mogelijk moet rijden.

LEERLING 2

Ik ga liefst als er zo weinig mogelijk verkeer is. Dan kan de examinator zien dat ik geen schrik heb om tegen de toegelaten snelheid te rijden en zal hij ook goed kunnen vaststellen dat ik mij overal aan de opgelegede snelheidsbeperkingen houdt.
Plaats reactie