een L op de voorruit plaatsen en een L op de achterruit.

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
pamluvjih.bralimrums.

een L op de voorruit plaatsen en een L op de achterruit.

Bericht door pamluvjih.bralimrums. »

:idea: Is dit toegelaten op het praktijkexamen voor rijbewijs B en in het dagelijks rijden met de auto ook een L de plaatsen beneden op de voorruit van de wagen,zo kunnen de tegenliggers op het kruispunt ook zien dat ik met een L rijdt. :?:

Want ik vindt veiligheid boven alles,daarom is het beter dat de tegenliggers en de achterliggers je L heel duidelijke zien dat ik een leerling ben in het verkeer.
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

Het is niet verboden een L op de voorruit aan te brengen, doch enkel de L die van de achterzijde zichtbaar is, is reglementair.

Ik denk dat er maar weinige weggebruikers rekening zullen houden met een op de voorkant aangebrachte L, omdat ze niet de minste wettelijke betekenis heeft.
dannyvho
Berichten: 41
Lid geworden op: 08 dec 2007, 11:35
Locatie: Gentbrugge

Bericht door dannyvho »

Jozef schreef:Ik denk dat er maar weinige weggebruikers rekening zullen houden met een op de voorkant aangebrachte L, omdat ze niet de minste wettelijke betekenis heeft.
Dat is ook mijn mening. Misschien gaat het net averechts werken: 'nog rap invoegen VOOR die leerling, anders hang ik erachter'. Als je de reactie van sommige chauffeurs op een L achteraan de wagen als maatstaf neemt... (vb links inhalen en dan de pas afsnijden om rechtsaf te slaan..).
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

dannyvho schreef:Als je de reactie van sommige chauffeurs op een L achteraan de wagen als maatstaf neemt... (vb links inhalen en dan de pas afsnijden om rechtsaf te slaan..).
Dat was 38 jaar geleden, toen ik een jaar met een L heb moeten rijden, al niet anders. Ik herinner me een weg waar iedereen me inhaalde als ik tegen 60 km/h reed. Zodra ik zonder L mocht rijden, haalde vrijwel niemand me daar nog in, zelfs al reed ik maar tegen 50 km/h.

Wat later begon het spelletje opnieuw, toen ik bij de Belgische Strijdkrachten in Duitsland rijschoolinstructeur C+E was, en er een bord "Fahrschule" op de vrachtwagen hing ...
pamluvjih.bralimrums

De rijschool auto heeft een heel grote L op de auto staan.?

Bericht door pamluvjih.bralimrums »

Maar de L op de rijschool auto zien de tegenliggers en de achterliggers ook of heeft de instructeur daar geen last van,dat sommige bestuurders zo heel dicht achter u komen staan aan het kruispunt en zeker op een bergje als ze zien dat je met een L rijdt. :?:
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: De rijschool auto heeft een heel grote L op de auto staa

Bericht door Inazuma »

pamluvjih.bralimrums schreef:Maar de L op de rijschool auto zien de tegenliggers en de achterliggers ook of heeft de instructeur daar geen last van,dat sommige bestuurders zo heel dicht achter u komen staan aan het kruispunt en zeker op een bergje als ze zien dat je met een L rijdt. :?:
In sommige landen is een gelijkaardig teken ook vooraan zelfs verplicht.
Er is niets dat je verbiedt om in België ook vooraan een L te hangen - als ze achteraan ook maar duidelijk zichtbaar aangebracht is.



Rijschoolinstructeurs zijn al gewend aan het rijgedrag van sommige andere bestuurders tegenover leerling-bestuurders.
bibi585
Berichten: 954
Lid geworden op: 25 mei 2006, 00:00

Bericht door bibi585 »

Als je echt een "L" vooraan op de wagen wil laten zien zou ik eerder opteren voor ene op het dak of onderaan de bumper van de wagen.
De voorruit zou ik zoveel mogelijk vrijlaten want een extra "dode hoek" kan men missen als kiespijn. :wink:
pamluvjih.bralimrums

Bijkomende L op de voorruit van de auto is heel goed.

Bericht door pamluvjih.bralimrums »

Ik heb mijn bijkomende L beneden in het midden van de voorruit geplaats,nu heb ik geen hinder van mijn L op de voorruit van de auto en de L is heel goed zichtbaar voor de tegenliggers.

:D Ik vindt een L op de voorruit van de auto een extra veilig gevoel geeft,omdat andere tegenliggers nu weten dat ik een leerling ben in het verkeer en "zullen extra uitkijken voor wat ik ga doen",heb ik nu al gemerkt in die twee dagen dat ik met een bijkomende L op de voorruit rijdt.
Inazuma
Berichten: 12085
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Bijkomende L op de voorruit van de auto is heel goed.

Bericht door Inazuma »

pamluvjih.bralimrums schreef: :D Ik vindt een L op de voorruit van de auto een extra veilig gevoel geeft,omdat andere tegenliggers nu weten dat ik een leerling ben in het verkeer en "zullen extra uitkijken voor wat ik ga doen",heb ik nu al gemerkt in die twee dagen dat ik met een bijkomende L op de voorruit rijdt.
Wees er dan blij voor, maar het is zeker geen gegarandeerde reactie ... :?
Gast

Bericht door Gast »

Ik rij veel s'avond met de auto en de ander bestuurders zien mijn niet L niet.

Bestaat er een fluo L voor s'avond te rijden. :?:
1985 / Patrick. / Belg.

Veel beter zonder L - dan met L rijden in je rijopleiding.??

Bericht door 1985 / Patrick. / Belg. »

Jozef schreef:
dannyvho schreef:Als je de reactie van sommige chauffeurs op een L achteraan de wagen als maatstaf neemt... (vb links inhalen en dan de pas afsnijden om rechtsaf te slaan..).
Dat was 38 jaar geleden, toen ik een jaar met een L heb moeten rijden, al niet anders. Ik herinner me een weg waar iedereen me inhaalde als ik tegen 60 km/h reed. Zodra ik zonder L mocht rijden, haalde vrijwel niemand me daar nog in, zelfs al reed ik maar tegen 50 km/h.

Wat later begon het spelletje opnieuw, toen ik bij de Belgische Strijdkrachten in Duitsland rijschoolinstructeur C+E was, en er een bord "Fahrschule" op de vrachtwagen hing ...





:oops: Als ik zes maanden stages opleiding gedaan heb met mijn
begeleider,vanaf dan rijd ik zonder L tot ik mijn praktijk eaxmen ga af leggen.
Dat rijd veel rustig in het verkeer en de ander bestuurders denken niets meer,van hoe gaan we die eens pesten met zijn L :wink:

Tip.

Je verwijder eerste de L als je redelijk goed kan rijden met de auto.
Je zult zien wat een zalig gevoel om zonder L te rijden. :wink:
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Re: Veel beter zonder L - dan met L rijden in je rijopleidin

Bericht door Jozef »

1985 / Patrick. / Belg. schreef:Als ik zes maanden stages opleiding gedaan heb met mijn begeleider,vanaf dan rijd ik zonder L tot ik mijn praktijk eaxmen ga af leggen.
Zolang je maar een voorlopig rijbewijs hebt, moet je met een L rijden, anders kun je een boete oplopen.

Heb je een L en komt het tot een ongeval met een achteropkomende bestuurder, dan kan de rechter deze bestuurder eventueel ten laste leggen dat hij voorzichtiger had moeten zijn omdat hij kon weten dat je een beginneling bent.
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Re: Veel beter zonder L - dan met L rijden in je rijopleidin

Bericht door Stefan Peeters »

1985 / Patrick. / Belg. schreef: Je verwijder eerste de L als je redelijk goed kan rijden met de auto.
En wie gaat bepalen of jij al redelijk goed kan rijden met de auto? Jijzelf? Waarschijnlijk wel, want je hebt nog geen praktische examen gedaan.

Ben jij dan zo een ervaren chauffeur dat je zelf kan inschatten hoe goed je wel bent?
Mag ik even citeren wat je ergens anders hebt geschreven?

1985 / Patrick / Belg. schreef:Dat is wat veel onder de leerlingen gebeuren en in dancingen,wetten wie voor de eerste zijn of haar rijbewijs B kan behalen en dan de anderen leerlingen maar uit lachen die zolang met een L rond rijden,jullie vergeten zeker dat een rijbewijs B behalen geen computerspel is maar dat een auto een dodelijk wapen is het verkeer!

Wat is er een verschil tussen iemand dodelijk om verrijden of iemand met een dodelijk wapen om verleggen = er is geen verschil in,je bent altijd verantwoordelijk voor je daden die je doet zowel in het verkeer als in het dagelijks leven.!

Wat is er een verschil tussen de wet in het verkeer of de wet over wapengeweld = Hier is heel veel verschil in,je krijg bijna nooit "een effectief gevangenis straf" in het verkeer,maar met wapengeweld krijg je bijna "50% effectief levenslang gevangenis". !

Wat is er een verschil tussen de mensen die achter blijven van het slachtoffer,dat door het verkeer of door het wapengeweld is aan gedaan = niets,we zijn onze dierbaar mens kwijt op deze wereld. !

Neen,gelukig heb ik zo iets nog niet mee gemaakt in mijn dagelijks leven.


Het dagelijks leven in het verkeer = als niet je dagelijks computerspel in het leven.!!!


Zou je je dan misschien niet beter zelf ook aan de wettelijke vereisten houden, in plaats van eerst te preken wat de gevolgen kunnen zijn en daarna stoer te komen vertellen hoe je zelf de wet omzeilde?
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
1985 / Patrick / Belg.

Wie zijn schuld is dat wij proberen zonder L te rijden.?????

Bericht door 1985 / Patrick / Belg. »

Zou je je dan misschien niet beter zelf ook aan de wettelijke vereisten houden, in plaats van eerst te preken wat de gevolgen kunnen zijn en daarna stoer te komen vertellen hoe je zelf de wet omzeilde?[/quote]




Als veel bestuurders meer respect zouden hebben voor leerlingen die met een L rijden,dan moeten wij als leerlingen onze L niet weg nemen om rustig te leren rijden met auto.

Over laaste nog als ik met mijn L reed in een bewouwde kom waar je maar 50km per mag rijden,kwam er een vrachtwagen heel kort achter mij gereden en maar toetteren en maar met zijn lichten aan en uit doen en maar duwen.
Wat denk je dat die vrachtwagen dacht als hij mij zag rijden met mijn mooie blauw L op mijn achter venster van de auto,jajaja weer een hindernis voor mij en de baas niet tevreden als ik achter die blauwe slak moet blijven rijden en als je dan nog in gehaalde word door die vrachtwagen,dan lacht hij zo mooie en snijd je de pas af en maar toetteren ken je dat gevoel dat is heel fijn met je L op je achter venster.

Vanaf ik nu geen L meer op de achter venster hang respecteren de anderen bestuurders mij meer in het verkeer.
Wie zijn schuld is dat wij als leerlingen proberen te rijden zonder een L op de achter venster van de auto te hangen.
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Re: Wie zijn schuld is dat wij proberen zonder L te rijden.?

Bericht door Stefan Peeters »

1985 / Patrick / Belg. schreef:Over laaste nog als ik met mijn L reed in een bewouwde kom waar je maar 50km per mag rijden,kwam er een vrachtwagen heel kort achter mij gereden en maar toetteren en maar met zijn lichten aan en uit doen en maar duwen.
Wat denk je dat die vrachtwagen dacht als hij mij zag rijden met mijn mooie blauw L op mijn achter venster van de auto,jajaja weer een hindernis voor mij en de baas niet tevreden als ik achter die blauwe slak moet blijven rijden en als je dan nog in gehaalde word door die vrachtwagen,dan lacht hij zo mooie en snijd je de pas af en maar toetteren ken je dat gevoel dat is heel fijn met je L op je achter venster.
Ik zal ervan uitgaan dat die vrachtwagenchauffeur gewoon een gefrustreerde is, en dat hij geen reden had om te toeteren en te duwen. Dat kan natuurlijk. Dat is dan zeer jammer.

Maar misschien had de reactie van de vrachtwagenbestuurder wel een andere reden; een reden die je zelf (onbewust) had uitgelokt. En doordat je nog geen ervaren chauffeur bent, weet je zelf wellicht niet eens wat je verkeerd hebt gedaan. Dat is dan ook zeer jammer.
1985 / Patrick / Belg. schreef:Vanaf ik nu geen L meer op de achter venster hang respecteren de anderen bestuurders mij meer in het verkeer.
Wie zijn schuld is dat wij als leerlingen proberen te rijden zonder een L op de achter venster van de auto te hangen.
Dat is een goede vraag. Dus, als je met een L rijdt, en er doet iemand lastig, doe je de L weg, en dan doet niemand meer lastig. Correct?

Ik trek de redenering dan even door: als ik stop voor een rood verkeerslicht, en de bestuurder achter mij doet lastig omdat hij haast heeft en liever nog had doorgereden, zal ik in de toekomst best niet meer stoppen voor een rood licht. Dan zullen de chauffeurs achter mij niet meer lastig doen.

Als ik op een droge, rustige zondagnamiddag op de ring van Antwerpen rijd, en ik mag 100 km/u rijden, maar ik rijd 120 km/u en ik word geflitst, moet ik dan ook maar mijn nummerplaat van mijn wagen afhalen? Dan kan ik niet meer geflitst worden...

Ik bedoel maar, die L op je achterruit hangt daar echt niet voor niets. En voor die ene bestuurder die op je zenuwen komt werken zijn er misschien 100 die wel rekening houden met die L. En die wel eens inwendig vloeken als je staat te knoeien, of stilvalt bij groen licht, of moet parkeren in 12 keer, of je pinker vergeet aan te zetten bij het afrijden van een rotonde,...

Je geeft namelijk door die L een aanwijzing dat je Leert rijden. Verstandige mensen herinneren zich meestal dat ze dat ooit ook moesten leren, en dat dat niet altijd even eenvoudig was.
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Plaats reactie