keren in een straat. Goot vermijden of niet?

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Lieve
Berichten: 269
Lid geworden op: 23 okt 2007, 16:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

keren in een straat. Goot vermijden of niet?

Bericht door Lieve »

Mag je bij het keren in een straat met je wielen tot in de goot rijden?
Ik heb voor de zekerheid mijn zoon geleerd om zich niet tot in de goot te laten bollen. Op het praktijkexamen heeft hij dat ook zo gedaan en het werd goedgekeurd. Dus veronderstel ik dat ik het juist had: geen goten gebruiken.
Of mag het wél?
groetjes, Lieve
Gast

Bericht door Gast »

Hallo,

Volgens deze site mag je de goten gebruiken, je mag ook met je wielen langzaam tegen de borduur aanrijden maar niet erop! Ik weet niet of het in praktijk ook zo is , maarja.
Lieve
Berichten: 269
Lid geworden op: 23 okt 2007, 16:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

Bericht door Lieve »

Nog iemand?
groetjes, Lieve
Karl
Berichten: 224
Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17

Bericht door Karl »

ge moogt de borduur raken maar er niet oprijden. De goot mag dus ook gebruikt worden.
Maar meestal geven ze vrij brede straten om dit manoeuvre te doen, dus ge kunt het doen zonder de goot. Waarom dan het risico nemen om op de borduur te rijden.
Lieve
Berichten: 269
Lid geworden op: 23 okt 2007, 16:43
Locatie: Oost-Vlaanderen

Bericht door Lieve »

Ow...
Het maneuver werd toch goedgekeurd, zelfs al had hij een extra beweging nodig om in die vrij smalle straat te keren.
Met gebruik van de goten kon het waarschijnlijk in 3 bewegingen lukken.
Is dus blijkbaar op zich geen probleem, zolang het maar vlot verloopt dan?
Mijn volgende zoon die ik leer rijden zal ik dan toch maar beter wél de goten laten gebruiken :roll:
Ik dacht zelfs dat het raken van de borduur ook een fout was. :arrow: Niet dus :)
groetjes, Lieve
anneke

Bericht door anneke »

Er is een verschil tussen "raken" en "raken" :wink:
Je mag er -net zoals bij het parkeren- heel licht tegenkomen, maar je mag er niet tegen botsen of eroverrijden. :wink:

Met het feit dat ze meestal vrij brede straten geven, ben ik het niet mee eens... Ik heb in Gent examen gedaan en de eerste keer heeft dat keren mij echt wel de das omgedaan, ook al kon ik perfect keren in elke straat die ik met de rijschool gedaan heb (en alleen). Ik had toen echt een ongelooflijke smalle straat gekregen, met langs 1 kant auto's geparkeerd. Helemaal in het begin van de straat was er een halve "parkeerplaats" open, en het was dus blijkbaar de bedoeling dat ik daar van gebruik maakte bij het keren... Maar aangezien hij pas bij het indraaien in de straat rijden zei "in deze straat mag je keren" en ik niet graag zo dicht bij een (onoverzichtelijke) straathoek keer, was ik al te ver... Met als gevolg: gekeerd in 20 bewegingen of zoiets... :roll: Rest van de rit was nochtans perfect (volgens mijn instructeur), maarja... het was me niet gegund (examinator had me ook al laten parkeren tússen 2 wagens ipv àchter een wagen, maar daar had ik geen probleem mee, dus daar was hij blijkbaar niet geslaagd in zijn opzet).
De tweede keer had ik een correcte examinator, maar om nu te zeggen dat het een brede straat was waarin ik moest keren (het heet ook nu niet voor niets "keren in een smalle straat" hé) ? Aan beide kanten stonden vrij veel auto's geparkeerd, maar het was wel een vrij overzichtelijke straat en ik kon een schoon plekske uitzoeken waar zonder veel problemen te keren was.
Plaats reactie