bij kans op aquaplaning...

Vragen over de leerstof i.v.m. het Rijbewijs B.
Plaats reactie
Evi

bij kans op aquaplaning...

Bericht door Evi »

Volgens een van de oefenvragen in onderwerp 'snelheid' moet ik bij regenval en kans op watergladheid
&gt&gt&gt loskoppelen en geen gas meer geven

Waarom loskoppelen, en niet overgaan naar een lagere versnelling? Heb soms nogal problemen met de technische kant van de zaak
En zal er op het examen tijd genoeg zijn om de stopafstand uit te rekenen, of ken ik best 't grootste deel vanbuiten?

Groetjes
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

Beste Evi,

Als er op een bepaalde plaats plots veel water op het wegdek staat, zul je dat voelen, omdat de wagen daardoor aanzienlijk afgeremd wordt. Dit is evenwel nog geen aquaplaning (= zweven over het water), maar die dreigt dan wel.

Aquaplaning ontstaat wanneer de banden het water niet meer voldoende kunnen wegpompen. Door de hydrodynamische druk die dan aan de voorkant van de banden ontstaat, wordt de wagen opgelicht en gaan de banden over het water glijden. De wagen is dan onbestuurbaar.

Wil je een kans hebben om het er heelhuids af te brengen, dan moet je ervoor zorgen dat de wielen, zodra ze weer contact maken met het wegdek, gemakkelijk hun draaisnelheid kunnen aanpassen aan de snelheid van de wagen, en de voorwielen in de rechtuitstand staan. Dit bereik je door:

te ontkoppelen (waarbij je het gaspedaal loslaat om te vermijden dat de motor op hol slaat), zodat de motor de aandrijfwielen niet kan afremmen of versnellen.absoluut niet te remmen, zodat de wielen vrij kunnen draaien zodra de banden opnieuw contact met het wegdek hebben.het stuurwiel in de rechtuitstand te houden.
Plaats reactie