voorrang van rechts in 2de

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
ronaldinho

voorrang van rechts in 2de

Bericht door ronaldinho »

Ik heb het er soms vrij moeilijk mee om in 2de te vertragen om al dan niet voorrang te verlenen. Soms ben je dan in de zone 30 en je ziet niet goed wat er van die rechtse straat aankomt door iets dat je zicht hindert, dan zou je toch enorm moeten vertragen volgens mij. Maar dan begint de wagen te trillen omdat je in te weinig toeren zit. Ik vroeg me dan af of je de wagen in eerste mag zetten??? of moet je dan gwn de ambriage indrukken en in 2de blijven?
Karl
Berichten: 224
Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17

Bericht door Karl »

Ik druk dan meestal ook de ambriage in. Als het nodig is kunt ge dan nog schakelen naar eerste. Ook is het perfect mogelijk om vanuit stilstand in tweede te vertrekken, misschien niet zo goed voor de auto, maar mogelijk.
Freddie
Berichten: 200
Lid geworden op: 01 sep 2006, 00:00
Locatie: Brugge

Bericht door Freddie »

ik druk dan de ambriage in (als de motor dus begint te schokken omdat het te traag is voor 2de). Eventueel een dotje gas bijgeven en koppeling terug laten opkomen zodat uw toerental hoger is en de motor niet meer schokt.

Alles, 't is zoiets.
Bij mij gaat dat praktisch automatisch gans dat gedoe met versnellingen, en dan is't niet makkelijk om de handelingen goed uit te leggen;)
ronaldinho

Bericht door ronaldinho »

Dus zeker niet in 1ste?
Karl
Berichten: 224
Lid geworden op: 27 aug 2007, 23:17

Bericht door Karl »

Dat mag wel, moet ge zelf aanvoelen.
Als ge echt praktisch stilstaat na het afremmen; zoals soms in een file dan rij ik ook in eerste. Te onnozel dan om terug naar tweede te gaan om dan toch terug te moeten stoppen.
Plaats reactie