automatische handrem

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
Gast

automatische handrem

Bericht door Gast »

mag je eigenlijk met een auto rijden die een automatische handrem heeft als je een voorlopig rijbewijs hebt? want je begeleider kan dan toch namelijk niet ingrijpen moest het nodig zijn?
groet
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

:roll: :shock: :?:

Wat bedoel je met een "automatische handrem"???
Ralph
Berichten: 40
Lid geworden op: 12 feb 2007, 17:47

Bericht door Ralph »

Waarschijnlijk bedoelt de gast een electronische, zoals bij een Audi (A6 althans). Die is wel bereikbaar, maar werkt die wel op dezelfde manier als een gewone parkeerrem? En kan je die dus ook op dezelfde manier gebruiken?
Gast

Bericht door Gast »

het is meer bepaald een Renault Espace, ge hebt daar wel zo een noodhendel in, maar ik weet niet of jullie dat bedoele? om te parkere, wanneer de motor afstaat wordt die handrem dus automatisch ingesteld.
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

De begeleider moet tijdens het rijden gemakkelijk bij de bediening van de hulprem geraken (meestal gebruikt om de wagen ter plaatse te houden op een helling).

Bij een aantal Mercedessen bijvoorbeeld wordt die parkeerrem geactiveerd door links in de voetruimte van de bestuurder een pedaal in te drukken. Links op het instrumentenbord is er een knop of hendel om dat pedaal te ontgrendelen. Met zo een wagen mag je dus niet leren rijden met een begeleider.
Scarface
Berichten: 121
Lid geworden op: 21 jul 2007, 02:45

Bericht door Scarface »

Wij hebben hier thuis ook een Renault Espace met zo'n handremschakelaar, en die staat links. Daar kan de begeleider niet echt aan (toch niet zonder over het stuur te kruipen) en daar mag je dus ook niet mee rijden volgens mij. Ik heb het alleszins niet gedaan =)
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

Juist, Scarface: dat mag niet.
Plaats reactie