Hey,
Ik ben nu aan het leren rijden met mijn moeder haar auto. Tijdens het leren van de theorie ben ik te weten gekomen dat je best schakelt met een benzine auto op 2500 toeren. Maar letten ze hier op als je het praktijk examen doet?
Mvg
Jesse
Toerental
-
Scarface
- Berichten: 121
- Lid geworden op: 21 jul 2007, 02:45
Ze letten alleszins op je techniek. Volgens mij hoort toerental daar ook bij, maar ik weet niet in welke mate ze daarop letten. Op het juiste toerental schakelen wordt echter snel een automatisme. Je hoort het ook aan de motor. Begint die te veel lawaai te maken moet je naar boven schakelen. Begint hij te sputteren moet je naar beneden schakelen, anders gaat hij stilvallen.
-
Jozef
- Medewerker
- Berichten: 3989
- Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
- Locatie: Schönau am Königssee (D)
Het komt niet op een paar honderd toeren per minuut aan. Maar als je al opschakelt bij 1.500 toeren per minuut, of als je wacht tot 4.000 toeren per minuut, dan gaat de examinator dat niet appreciëren.
In de praktijk zul je ondervinden dat je met een benzinemotor beter bij een wat hoger toerental dan 2.500 toeren per minuut opschakelt:
In de praktijk zul je ondervinden dat je met een benzinemotor beter bij een wat hoger toerental dan 2.500 toeren per minuut opschakelt:
- als de auto zwaar beladen is of een aanhangwagen trekt.
- op een steile helling.
- als je op korte tijd sterk moet versnellen, bijvoorbeeld om op snelheid te komen alvorens een autosnelweg op te rijden als de invoegstrook nogal kort is.
-
Rafael
- Administrator
- Berichten: 2726
- Lid geworden op: 12 jan 2006, 00:00
Inderdaad, bij mijn 1.6 benzine, bj 1994, merk ik op dat deze pas echt 'kracht' levert vanaf 2.500 tpm. Accelereren vanaf 2.000 tpm is mogelijk, bij bvb een snelheidsverandering van 30km/u -> 50km/u -> 70km/u -> 90km/u. De rustige dingen dus. Invoegen, of inderdaad, de snelweg opgaan, is onbegonnen werk zonder hoger in toeren te gaan.Jozef schreef:In de praktijk zul je ondervinden dat je met een benzinemotor beter bij een wat hoger toerental dan 2.500 toeren per minuut opschakelt: ...




