Een paar vraagjes.....

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Plaats reactie
William47

Een paar vraagjes.....

Bericht door William47 »

Binnen een week en half ga ik m'n praktijkexamen B voor de eerste keer afleggen. Ik heb een voorlopig rbw sinds 25/07 en heb in september eentje gehaald volgens de nieuwe regeling (ingeruild dus).

Nu heb ik sinds die tijd héél veel gereden, zo veel dat ik echt al zowa m'n eigen rijstijl heb laat ons zeggen.

Nu heb ik eerlijk gezegd wat schrik dat ik door dat ik al teveel gewoontes zo heb dat ik een fout ga maken op m'n rij-examen.
Gegrond of niet ??

Hebben jullie miss ook zowat last-minute pointers nog voor mij ??


Ah ja, ik ga 't examen afleggen met mijn eigen wagen samen met m'n moeder, die mijn begeleider was. ik heb 8u les gevolgd, het minimum dus, en daarna 'met' mijn begeleider gereden.
Nu heeft mijn moeder een rbw dat enkel geldig is voor automatische versnellingsbak, is dit een probleem ??


Alvast bedankt iedereen !!
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Bericht door GRO »

Quote: Ah ja, ik ga 't examen afleggen met mijn eigen wagen samen met m'n moeder, die mijn begeleider was. ik heb 8u les gevolgd, het minimum dus, en daarna 'met' mijn begeleider gereden.
Nu heeft mijn moeder een rbw dat enkel geldig is voor automatische versnellingsbak, is dit een probleem ??
Je moeder heeft een rijbewijs voor automatische versnelling.

Dit wil zeggen dat de auto waarmee jouw moeder als begeleider je leerde rijden ook één is met automatische versnelling.
(Vanzelfsprekend, want zij heeft geen rijbewijs voor een auto met versnellingen)

Dit wil zeggen dat jij na het examen, als je slaagt, enkel met een auto met automatische versnelling zult mogen rijden.

In de veronderstelling dat jouw auto toch een met versnelling zou zijn, dan kan je moeder niet meegaan als begeleider, want dan ga je examen doen met een begeleider zonder rijbewijs
Bertje
Berichten: 491
Lid geworden op: 03 apr 2006, 00:00
Locatie: Lier

Bericht door Bertje »

Als je je examen aflegt met een wagen met een automatische versnellingsbak, dan is dat helemaal geen probleem. Je rijbewijs zal wel beperkt zijn tot het rijden met wagens met een automatische versnelling. Als je ooit met een wagen met manuele versnelling zal willen rijden, zal je opnieuw examen moeten afleggen.
Als je echter examen aflegt met een auto met manuele versnelling, dan rij je zonder begeleider (je begeleider moet beschikken over een rijbewijs geldig voor het besturen van het lesvoertuig Artikel 6 3° c). Als je met je moeder in zulke wagen hebt rondgereden, mag je van geluk spreken dat je niet bent aangehouden wegens het rijden zonder begeleider.

Als je op een carrià¨respoor zit waarin een bedrijfswagen niet ondenkbeeldig is, hou er dan rekening mee dat zulk beperkt rijbewijs in dat geval een probleem kan vormen (je kan niet altijd je eigen wagen kiezen).
William47

Bericht door William47 »

ik heb altijd zo rondgereden, met een wagen met handgeschakelde versnellingsbak.
Wat is dan de bedoeling van het noteren van het rijbewijsnummer van je begeleider op 't aanvraagformulier van het voorlopige rijbewijs ?

Word dat weldegelijk nagekeken op 't rijexamen, of is dat meer zoiets als de papieren van je wagen, dat je die moet bijhebben ??
GRO
Administrator
Berichten: 13538
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Bericht door GRO »

Op het examen is dat een van de vereisten:
- De begeleider moet zijn identiteitskaart en een geldig rijbewijs voorleggen.

Als men het niet vraagt, OK
Als men het vraagt, mag je gewoon betalen zonder examen af te leggen.
Als je tijdens het examen een ongeval (klein of groot) hebt, zal je begeleider zijn papieren moeten voorleggen. En wat zullen de verzekeringen zeggen ...)
gast
Berichten: 1070
Lid geworden op: 21 dec 2006, 00:00

Bericht door gast »

maar in de nieuwe regeling, aangezien ik een rbw in de nieuwe regeling heb, mag dat eendert wie zijn die zijn rbw voor versnellingen al ten minste 8 jaar heeft en niet vervallen is van het recht tot sturen de laatste 3 jaar ?

Dus dat mag evengoed mijn tante ofzo zijn ?
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Bericht door Jozef »

Anonymous schreef: maar in de nieuwe regeling, aangezien ik een rbw in de nieuwe regeling heb, mag dat eendert wie zijn die zijn rbw voor versnellingen al ten minste 8 jaar heeft en niet vervallen is van het recht tot sturen de laatste 3 jaar ?

Dus dat mag evengoed mijn tante ofzo zijn ?
Inderdaad. Het hoeft zelfs geen familielid te zijn. De eerste de beste, zelfs al is hij meer dan 100 jaar, die al meer dan 8 jaar zijn rijbewijs met versnellingen heeft, is goed.

Federaal minister van verkeer en mobiliteit Renaat Landuyt vindt trouwens dat bestuurders met vele jaren ervaring (lees: die al vele jaren steeds weer dezelfde fouten maken) de ideale vrije begeleiders.
William47

Bericht door William47 »

ok dan
begon al wat nerveus te worden.
digital
Berichten: 541
Lid geworden op: 27 mar 2005, 00:00
Locatie: Limburg

Bericht door digital »

William47 schreef: ok dan
begon al wat nerveus te worden.
Je moeder mag je dus geen les geven in een wagen met handgeschakelde versnelling. Ik zou trouwens niet weten hoedat zij het u zou aanleren als zij het zelf niet mag.
Plaats reactie