Inhalen

Vragen over de leerstof i.v.m. het Rijbewijs B.
Plaats reactie
forcecrash
Berichten: 1
Lid geworden op: 29 jul 2018, 18:05

Inhalen

Bericht door forcecrash »

Beste mr/ mevr

Ik snap vraag 12309 niet. Er staat dat het verboden is om een gespan, een twee wielig motorvoertuig of van een voertuig met meer dan 2 wielen verboden is via links in te halen. Maar waarom mag je dat hier dan wel want ik snap de uitleg helemaal niet meer.
Jozef
Medewerker
Berichten: 3989
Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
Locatie: Schönau am Königssee (D)

Re: Inhalen

Bericht door Jozef »

Het links inhalen van een gespan, van een tweewielig motorvoertuig of van een voertuig met meer dan twee wielen is verboden, wanneer de in te halen bestuurder (de bruine auto) een ANDER VOERTUIG dan een fiets, een tweewielige bromfiets of tweewielige motorfiets inhaalt.

Dat verbod zou hier gelden als de bruine auto een ANDER VOERTUIG dan een fiets, een tweewielige bromfiets of tweewielige motorfiets zou inhalen. Maar dat doet hij niet, want hij haalt een tweewielige motorfiets in. Dat is dus NIET een ANDER voertuig dan een fiets, een tweewielige bromfiets of tweewielige motorfiets. Daarom geldt bovenstaand verbod hier niet.

Duidelijk zo? :D
de rijprof
Berichten: 8351
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24

Re: Inhalen

Bericht door de rijprof »

Afbeelding
Indien de bruine auto een ander 'breed' (meer dan 2 wielen of gespan) voertuig zou inhalen zou het verboden zijn.
De bruine auto haalt een 2 wielige motorfiets in.
In dit geval mag de blauwe auto tripleren ( = als 3de bestuurder inhalen).
Gast

Re: Inhalen

Bericht door Gast »

Als de auto rechts rijdt en de motor/bromfiets haalt deze in, dan mag je de motorfiets toch niet inhalen met je auto?
bert.covens
Berichten: 4824
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Inhalen

Bericht door bert.covens »

Gast schreef: 19 feb 2026, 20:03 Als de auto rechts rijdt en de motor/bromfiets haalt deze in, dan mag je de motorfiets toch niet inhalen met je auto?
Laten we er eerst de relevante wettekst bij nemen :

Artikel 17. Inhaalverbod

17.2. Het links inhalen van een gespan, van een tweewielig motorvoertuig of van een voertuig met meer dan twee wielen is verboden:

4° wanneer de in te halen bestuurder zelf een ander voertuig dan een fiets, een tweewielige bromfiets of een tweewielige motorfiets inhaalt, behalve wanneer de rijbaan drie of meer rijstroken heeft die bestemd zijn voor het verkeer in de gevolgde rijrichting;


Nu haalt de bruine auto de motorfiets in.
==> De blauwe auto mag tripleren, mits het in alle andere opzichten ook veilig kan.

Als het andersom was, dus als de motorfiets de bruine auto zou inhalen :
==> De blauwe auto mag niet tripleren. Dat zou namelijk énkel toegestaan zijn als er minstens 3 rijstroken in de gevolgde rijrichting zijn. Op déze tekening, is er zelfs helemaal géén onderverdeling in rijstroken.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
Plaats reactie