De betrokken gemeenteambtenaar pleegt een diefstal van 1 euro bij elke kandidaat bestuurder die zijn voorlopig rijbewijs komt halen. Voor de kandidaat maakt die enkele euro niet zoveel uit, maar de gemeenteambtenaar kan er wel elke dag een pint mee gaan pakken.
Het gaat niet om die ene euro, maar om het misbruik van vertrouwen.
Model I, II, III , maar op 1 september verandert alles?
-
BBB
- Berichten: 594
- Lid geworden op: 12 feb 2006, 00:00
Ik zou er wel moeilijk over doenbibi585 schreef:Hja, voor dien ene Euro (en dat denken die waarschijnlijk ook) zal ik nie moeilijk beginnen doen ze. En daarbij komt die toch niet uit m'n eigen zakken.Bertje schreef: De retributies zijn bij wet vastgelegd (Artikel 61). Vóór je die extra euro betaalt moet je toch eens vragen waarvoor die dient en nagaan of het gemeentebestuur het recht heeft om extra kosten aan te rekenen.
Vraag ook zeker een kwitantie zodat je achteraf eventueel kan bewijzen dat je gemeentebestuur je onrechtmatig teveel heeft gevraagd en het teveel kan terugvorderen.
Wet is wet, je betaald zo al genoeg aan de overheid die vervolgens weer veel over de balk gooit.
-
Jozef
- Medewerker
- Berichten: 3989
- Lid geworden op: 28 mar 2005, 12:02
- Locatie: Schönau am Königssee (D)
Juist, maar als ambtenaren willen, kunnen ze je volkomen wettelijk het leven behoorlijk zuur maken. Een druppeltje olie op de juiste radertjes doet wonderen.BBB schreef: Wet is wet, je betaald zo al genoeg aan de overheid die vervolgens weer veel over de balk gooit.
Ik merk dat onder meer in de pleziervaart op de kanalen, waar drinkgeld (een fooi) nog tot de tradities behoort, hoewel het wettelijk uiteraard niet verplicht is. Voor mijn deelname in de kosten van de bediening van de kunstwerken langs de binnenscheepvaartwegen betaal ik immers al 100 Euro per jaar voor een vaarvignet, dat in het Vlaams gewest verplicht is.
Als ik in Vlaanderen een sluiswachter drinkgeld geef, dan vraagt hij tot waar ik ga varen. Via de marifoon verwittigt hij dan al zijn collega's die ik nog moet ontmoeten dat ik drinkgeld geef. Ik kan er dan op rekenen dat elke sluis klaarstaat tegen dat ik er aankom. Zo was er op het Kempisch kanaal eens een pleziervaarder die sneller dan toegestaan vaarde. Het baatte hem niets: in de volgende sluis liet de sluiswachter hem telkens wachten tot ik er ook was alvorens ons te versassen.
In Wallonië doet een sluiswachter nog slechts het strikt nodige als je aan zijn voorganger geen drinkgeld gegeven hebt. Je mag er dan op rekenen dat je een half uur kunt wachten voor je de sluis kunt binnenvaren, en als je daar niet kunt aanleggen, is het verdomd moeilijk om een boot op zijn plaats te houden (er is vrijwel altijd wel een beetje wind dat hem doet afdrijven zonder stuwkracht je moet dan constant de motor in vooruit en achteruit schakelen). Als je dan moet opgeschut worden, eist de sluiswachter dat je de boot vooraan en achteraan vastmaakt (terwijl achteraan volstaat, vooraan kun je hem met de motor tegen de kant houden), en kun je met de touwen via die glibberige met mos bedekte verroeste vertikale metalen ladder in de wand van de sluis naar boven om de touwen rond een bolder te leggen. Geef je daarentegen drinkgeld, dan staat de sluis klaar tegen dat je aankomt, en laat de sluiswachter een touw met een haak eraan zakken, waarmee hij het touw dat achteraan de boot vastgemaakt is, naar boven trekt en rond een bolder legt.
Toen ik een vlaggebrief ging halen, zei de loketbeambte mij: "Vul dit formulier in, en over een week krijgt U de vlaggebrief thuis." Ik vroeg hem of ik avast mocht betalen, en verhoogde het bedrag met 2,50 Euro, met als uitleg dat hij wellicht ook wel eens dorst had. Onmiddellijk stelde hij voor zelf het formulier in te vullen, en vroeg hij of ik nog 10 minuten tijd had, want dan kon ik de vlaggebrief onmiddellijk meenemen.




