Wettelijk bekeken is daar geen afstand op vastgeplakt.
Artikel 13. Aankondiging van een manoeuvre
Alvorens een manoeuvre of een beweging uit te voeren die een zijdelingse verplaatsing vereist of een wijziging van richting veroorzaakt, moet de bestuurder zijn voornemen tijdig genoeg kenbaar maken met de richtingsaanwijzers wanneer het voertuig daarvan voorzien is of, zoniet en indien mogelijk, door een teken met de arm. Deze aanduiding moet ophouden zodra de zijdelingse verplaatsing of de wijziging van richting uitgevoerd is.
19.2. De bestuurder die naar rechts afslaat moet :
1° zijn voornemen tijdig genoeg kenbaar maken door middel van de rechter richtingsaanwijzer wanneer het voertuig daarvan voorzien is of, zoniet en indien mogelijk, door een teken met de arm.
In sommige boeken vind je terug dat je een 75a 100 meter op voorhand je richtingaanwijzer zou moeten gebruiken, maar daar zou ik zeer voorzichtig mee zijn, want dit is niet altijd mogelijk of veilig.
Een voorbeeld daarvan zou kunnen zijn:
Stel dat er 2 kruispunten kort achter elkaar liggen (op een 40 meter afstand bv) als je daar je echt zou vastpinnen op deze 75 meter kan dit wel eens voor misverstanden zorgen als jij op het 2de kruispunt naar rechts wilt terwijl er iemand op het eerste kruispunt is die er anders over denkt.

Wettelijk bekeken is daar geen afstand op vastgeplakt. :idea:
[quote]Artikel 13. Aankondiging van een manoeuvre
Alvorens een manoeuvre of een beweging uit te voeren die een zijdelingse verplaatsing vereist of een wijziging van richting veroorzaakt, moet de bestuurder zijn voornemen [color=#FF0000]tijdig genoeg kenbaar maken[/color] met de richtingsaanwijzers wanneer het voertuig daarvan voorzien is of, zoniet en indien mogelijk, door een teken met de arm. Deze aanduiding moet ophouden zodra de zijdelingse verplaatsing of de wijziging van richting uitgevoerd is.[/quote]
[quote]19.2. De bestuurder die naar rechts afslaat moet :
[color=#FF0000]1° zijn voornemen tijdig genoeg kenbaar maken door middel van de rechter richtingsaanwijzer[/color] wanneer het voertuig daarvan voorzien is of, zoniet en indien mogelijk, door een teken met de arm.[/quote]
In sommige boeken vind je terug dat je een 75a 100 meter op voorhand je richtingaanwijzer zou moeten gebruiken, maar daar zou ik zeer voorzichtig mee zijn, want dit is niet altijd mogelijk of veilig. :idea:
Een voorbeeld daarvan zou kunnen zijn:
Stel dat er 2 kruispunten kort achter elkaar liggen (op een 40 meter afstand bv) als je daar je echt zou vastpinnen op deze 75 meter kan dit wel eens voor misverstanden zorgen als jij op het 2de kruispunt naar rechts wilt terwijl er iemand op het eerste kruispunt is die er anders over denkt. :wink: