door bert.covens » 25 okt 2011, 17:13
Whoops. Bij het aanmaken van mijn bericht, heb ik kennelijk wat geknoeid en ik heb per ongeluk je reactie verwijderd.
Ik heb nog stukken van je reactie kunnen recupereren, en ga desondanks toch nog proberen te antwoorden.
Geval 1: een 'weg' meer dan breed genoeg voor een auto, verhard, maar voorzien van paaltjes om auto's tegen te houden. Wat verder op die weg begint pas het fietspad, dus op het laatste stuk niet. Ik denk dan: weg is niet breed genoeg voor auto's door de paaltjes maar wel verhard, dus een pad. Als hier een fietser uit komt heeft deze geen voorrang tov de rijbaan.
De weg is en blijft duidelijk breder dan een pad. Het feit dat de wegbeheerder daar bvb verkeersborden plaatst, die bepaalde categorieën van voertuigen verbiedt, verandert niks aan de zaak. Hier gaat 't om paaltjes die de toegang voor brede voertuigen weliswaar fysiek onmogelijk maakt. Maar de weg
blijft even breed. Die paaltjes aan de ingang, maken de weg niet smaller. Het enige wat er verandert, is dat bredere voertuigen er niet meer in kunnen. Maw: door het aanbrengen van die paaltjes krijgt die weg hoegenaamd niet de status van een pad.
Whoops. Bij het aanmaken van mijn bericht, heb ik kennelijk wat geknoeid en ik heb per ongeluk je reactie verwijderd. :oops:
Ik heb nog stukken van je reactie kunnen recupereren, en ga desondanks toch nog proberen te antwoorden.
[quote]Geval 1: [color=#0000FF]een 'weg' [b]meer dan breed genoeg voor een auto[/b][/color], verhard, maar voorzien van paaltjes om auto's tegen te houden. Wat verder op die weg begint pas het fietspad, dus op het laatste stuk niet. Ik denk dan: weg is niet breed genoeg voor auto's door de paaltjes maar wel verhard, dus een pad. Als hier een fietser uit komt heeft deze geen voorrang tov de rijbaan.[/quote]
De weg is en blijft duidelijk breder dan een pad. Het feit dat de wegbeheerder daar bvb verkeersborden plaatst, die bepaalde categorieën van voertuigen verbiedt, verandert niks aan de zaak. Hier gaat 't om paaltjes die de toegang voor brede voertuigen weliswaar fysiek onmogelijk maakt. Maar de weg [u]blijft[/u] even breed. Die paaltjes aan de ingang, maken de weg niet smaller. Het enige wat er verandert, is dat bredere voertuigen er niet meer in kunnen. Maw: door het aanbrengen van die paaltjes krijgt die weg hoegenaamd niet de status van een pad.