Knight 47 schreef:
1) Op een weg die aan een drukke baan aanhangt: Er zijn niet veel mensen die je door laten maar er zijn wel af en toe genoeg plaatsen waar ik tussen kan rijden maar dan als ik moet afslaan mag ik dan 1 hand op me stuur houden en 1 aan de versnellingskopeling om te schakelen van eerste naar 2de ? Of moet ik iets anders doen aan het kruispunt wachten totdat iemand me doorlaat?
Als je niet veilig kan doorrijden, zonder de andere weggebruikers te hinderen, dan wacht je.
In dergelijke situaties ga je vaak wel wat steviger moeten versnellen zodat je niemand hindert, of je kan er lang staan als het tegenslaat.
2) Bij het parkeren vertrouw ik niet altijd de handrem want ik volg op school carressorie en daar zeggen ze dat de handrem niet altijd 100 procent goed is en dan moet je de handrem en de versnelling in het eerste zetten
Klopt.
Voor mijn auto is dat bvb het geval - daarvoor stuurde de fabricant zelfs een aanvulling van de gebruiksaanwijzing rond.
Indekken ...
mag ik dat doen op de examen van de praktijk of moet ik alleen de handrem optrekken?
Je mag beide doen, maar trek zeker minstens de handrem op.
3) Op een kruispunt met een rode lichten zijn er meestal 2 banen eentje om naar lings te gaan en de andere voor rechtdoor en naar rechts te gaan. Maar als je lings moet afslaan en de linkerbaan is vol moet je wachten totdat er plaats is in die rijvak maar dan hinder je ook het verkeer voor rechtdoor te gaan wat moet ik daarbij doen?
Wachten achter de anderen die linksaf willen.
Het gebeurt ook andersom, dat je niet linksaf kan omdat er nog teveel bestuurderds voor rechtdoor staan te wachten op groen.
4) Bij een bocht te nemen bv naar rechts ben ik gewoon om me lingse hand iets naar onderen te doen en mee te draaien maar nu zie ik ook op gratisrijbewijs online dat ik me lingse hand onderaan het stuur moet doen en het stuur mee te duwen van de bocht
Zoals ik dat lees doe je dat dan toch al ?
Linkse hand voor de bocht naar rechts wat verder naar onder zodat je meer bewegingsruimte hebt, en er het stuur mee naar rechts helpen
duwen.
5) Ik weet dat voorang van rechts belangrijk is ik let er vaak op maar als je voorang hebt en ze laten u niet door dan moet je wachten maar zal dan de examenmentor niet dan bv denken van dat ik me voorang niet weet?
Niet zomaar je voorrang afgeven, maar uiteraard wel remmen als je ziet dat de ander niet van plan is om je voorrang te gaan verlenen.
Ik was van plan (vorig jaar) in het begin van deze vakantie me examen ga afleggen maar bij nader inzien ben ik vanplan om nog een paar maanden te oefenen (tot ergens in eind november) en het op het einde van dit jaar te doen of begin volgend jaar om het goed onder de knie te krijgen.
Het is belangrijk dat je pas examen gaat doen als je er klaar voor bent.
Dat mag echter niet leiden tot het voortdurend uitstellen
Zie je het rijtje : eind november, einde dit jaar, begin volgend jaar, ...