Ontkoppelen - schakelen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Ontkoppelen - schakelen

Re: Hoe best remmen?

door Inazuma » 18 aug 2009, 17:40

Faar schreef:Hallo,

ik moet morgen mijn examen gaan doen, maar had toch eerst nog even een vraagje! Als je in 2de versnelling rijdt en je komt zo van die heuveltjes tegen, waar je dus moet remmen, hoe rem je dan het best? Moet je eerst op de rem duwen en dan de koppeling indrukken? Of eerst koppeling induwen en dan remmen? Of alleen de rem induwen zodat je wat vertraagt, en dan gewoon rustig verder rijden.. Ik ben een beetje verward!
Ik hoop dat het goed gaat, want een dag voor je examen nog niet weten hoe te remmen, is een probleem.

In 2de versnelling (zone 30 ?) kan je reglementaire verhoogde inrichtingen op en afrijden zonder gebruik te maken van de koppeling, en mits wat vooruit te kijken zelfs zonder te remmen met de voet.
Je kan je snelheid dan aanpassen door tijdig gas te minderen of helemaal te lossen voor het op- of afrijden van een verhoogde inrichting.


In eerste (en achteruit ;) ) duw je meteen de koppeling mee in als je begint te remmen, anders loop je veel kans de motor te blokkeren.

In de andere versnellingen is de normale manier van remmen eerst gas lossen (remmen op de motor) en met de voetrem bijremmen.
Ontkoppelen doe je pas
- als je wil terugschakelen naar een lagere versnelling;
- als de snelheid (en dus het motortoerental) te laag wordt om in die versnelling te blijven rijden;
- meteen bij een noodstop.


Door voldoende ver vooruit te kijken, kan je het remmen met de voetrem sterk beperken, en veel van je vertragingen uitvoeren door het gas te minderen of te lossen.
Het levert een onverwacht vlotte en ecologische rijstijl op.


Succes morgen.

Hoe best remmen?

door Faar » 18 aug 2009, 12:46

Hallo,

ik moet morgen mijn examen gaan doen, maar had toch eerst nog even een vraagje! Als je in 2de versnelling rijdt en je komt zo van die heuveltjes tegen, waar je dus moet remmen, hoe rem je dan het best? Moet je eerst op de rem duwen en dan de koppeling indrukken? Of eerst koppeling induwen en dan remmen? Of alleen de rem induwen zodat je wat vertraagt, en dan gewoon rustig verder rijden.. Ik ben een beetje verward!

door de rijprof » 13 aug 2009, 23:12

Dan rij je meestal op de berm.

De dunne witte lijn noemt men de werkelijke rand van de rijbaan.
De brede witte lijn noemt men de denkbeeldige rand van de rijbaan.

door Stefan Peeters » 13 aug 2009, 22:56

Gewoonlijk ligt de witte lijn niet op 1 meter van de rand van de rijbaan... dan sta je al lang op iemand zijn erf. :wink:

door de rijprof » 13 aug 2009, 22:51

Maar 1 meter of meer voorbij de rand van de rijbaan lijkt mij duidelijk buiten de rijbaan.

door Stefan Peeters » 13 aug 2009, 22:45

Misschien kan Eugeen het even navragen bij Goca; voor zover ik uit art. 75.1.1 kan opmaken is de streep niet de begrenzing van de rijbaan.
De streep dient alleen om de rand beter zichtbaar te maken. Maar soms is er voorbij de streep nog 10-15 cm asfalt over.
Waarom zou je die dan niet mogen benutten?

Immers, wat is de rijbaan?
2.1. "Rijbaan" : het deel van de openbare weg dat voor het voertuigenverkeer in het algemeen is ingericht.

Ook die 10-15 cm voorbij de streep is wel degelijk ingericht voor het voertuigenverkeer.
Met een vrachtwagen heb je die ruimte zelfs vaak nodig om deftig te kunnen kruisen.

door de rijprof » 13 aug 2009, 22:36

@ xantingo

Volgens de Goca-folder mag je de begrenzing van de straat niet overschrijden.
Hieruit versta ik op de rijbaan blijven.
Dus de rand van de rijbaan mag niet overschreden worden.
(uitzondering bij het kruisen of inhalen als dit niet gemakkelijk kan uitgevoerd worden).

Wat bedoelt men met 'de begrenzing van de straat'?
De rand van de rijbaan?
De boordsteen van de trottoir?
De gevel van een huis?... :lol:

Goca zou het duidelijker moeten formuleren.

door Gast » 13 aug 2009, 22:15

Ok hartelijk bedankt :D

door Stefan Peeters » 13 aug 2009, 20:03

Die strepen duiden inderdaad de rand van de rijbaan aan.

75.1. Markeringen die de werkelijke rand van de rijbaan aanduiden.
1° een witte, doorlopende streep mag op de werkelijke rand van de rijbaan, op een trottoirband of op de boordsteen van een verhoogde berm aangebracht worden om deze beter zichtbaar te maken.


Deze strepen mogen bij het keren gerust overschreden worden.

door BuBbA » 13 aug 2009, 19:45

Eugeen, met ondoorbroken lijnen bedoelt hij iets zoals het volgende:

http://www.gratisrijbewijsonline.nl/afs ... etnl25.GIF

Aan de buitenkant zijn 2 ondoorbroken witte lijnen die de rand van de rijbaan aanduiden.

door GRO » 13 aug 2009, 16:52

Wat je bedoelt met een straat met 2 onderbroken lijnen, begrijp ik niet goed.

Wees gerust, als de examinator je vraagt om te keren in en straat, dan zoekt hij een straat uit waar je dat zonder problemen kunt doen en waar tussen de rijstroken geen doorlopende witte lijn is.

Keren

door David_vdb » 13 aug 2009, 16:18

Ah k hartelijk bedankt voor je antwoord :p
Ik had nog wel een klein vraagje, als je moet keren in een straat die 2 ondoorbroken lijnen heeft dn mag je daar niet voorbij gaan, maar als de straat geen enkele markeringen heeft mag je dan zogezegd van de sraat af gaan?
Bedankt.

door GRO » 09 aug 2009, 01:06

Dag David,

Het schakelen, koppelen, afremmen... is uitgebreid in het praktijkboek en de praktijk CD-rom behandeld.

Ik hoop dat je niet verwacht dat we dat allemaal gaan overtypen.

DOWNLOAD HET PRAKTIJKBOEK NAAR JE COMPUTER

PRAKTIJK CD-ROM

Mijn vraag is nu, als je bijvoorbeeld 70 rijdt en je remt af voor een bocht, zonder te ontkoppelen, juist voor je de bocht bereikt moet je dan ontkoppelen - naar tweede schakelen (bijvoorbeeld) - en alleen terug de koppeling loslaten zonder gas te geven
Als de snelheid (toerental) voldoende laag is om naar een lage versnelling te schakelen, moet je eerst ontkoppelen, dan schakelen en dan gas geven in de bocht. Zeker niet meer remmen in de bocht.

Ontkoppelen - schakelen

door David_vdb » 08 aug 2009, 23:44

Ik rij al een halfjaar gewoon met mijn ouders maar die hebben nooit echt gezegt hoe ik moest rijden dus ik reed maar op mijn gevoel.
Nu dat ik ontdekt heb dat je "op de motor" moet remmen snap ik niet echt hoe het in elkaar zit, ik ontkoppel altijd voordat ik rem.

Mijn vraag is nu, als je bijvoorbeeld 70 rijdt en je remt af voor een bocht, zonder te ontkoppelen, juist voor je de bocht bereikt moet je dan ontkoppelen - naar tweede schakelen (bijvoorbeeld) - en alleen terug de koppeling loslaten zonder gas te geven?

Alvast bedankt

Omhoog