Te snel?

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Te snel?

door Gast » 16 jun 2008, 22:44

Misschien wel, maar het zal er door die ongewoon trage snelheidsbeperkingen toch zeker niet op vooruit gegaan zijn :lol:

door Benny Stinkens » 16 jun 2008, 17:49

Anonymous schreef:Daar heeft JC wel een punt vind ik!
Wel en niet. Toen de snelheidsbeperkingen min of meer normaal waren was deze mentaliteit net hetzelfde als nu.

door Lieve » 16 jun 2008, 12:56

MatthiasButtiens schreef: 45 in een zone 50 is dus evengoed?
Ja hoor, dat is prima :D

door Gast » 16 jun 2008, 11:18

Daar heeft JC wel een punt vind ik!

door JC » 16 jun 2008, 10:10

xantingo schreef: Ik blijf het merkwaardig vinden dat mensen de maximaal toegestane snelheid blijkbaar zien als de minimum te behalen snelheid...
wanneer er ergens een bepaalde snelheidsbeperking van kracht is wil dat zeggen dat je die snelheid niet mag overschrijden.
Dit is natuurlijk het gevolg van de absurd lage maximum snelheden. De wetgever heeft deze interpretatie alleen maar aangemoedigd. De max. snelheid die op de meeste wegen staat aangeduid is een soort van richtsnelheid, geen max. snelheid meer.

door Rafael » 15 jun 2008, 21:24

De meters staan toch lichtjes naar boven gericht, waardoor je, als je verder af zit, de indruk zou krijgen dat de naald hoger aangeeft dan dat ze staat. Maar ik zit daar zelf niet zo vaak :lol:

In m'n eigen auto kan ik tot op enkele km's per uur ook zonder te kijken, (naar m'n meters weliswaar) zeggen hoe snel ik rijd, maar in vreemde wagens lukt me dat toch niet. Maar zoveel ervaring als jou heb ik daar niet mee ;-)

door Benny Stinkens » 15 jun 2008, 21:08

Je moet het maar eens proberen, het is niet voor niets dat ze net op die plaats gaan zitten :wink: (heeft ook nog andere redenen denk aan spiegels)

Met leswagens die ik goed ken en ook met mijn eigen auto's kan ik zelfs met mijn ogen dicht perfect zeggen wanneer je 2km erover zit :wink:

Je kan het meestal horen, maar je kan het zelfs voelen met de tijd.

door Rafael » 15 jun 2008, 20:57

Benny Stinkens schreef:
Rafael schreef:Als je er af en toe eens over gaat (in beperkte mate, een 2tal km/u zoals je aanhaalt), zal er geen probleem van gemaakt worden lijkt mij.
Vergeet het maar mijn vriend :!: Meer dan de helft van de examinatoren die ik ken (en dat zijn er heel wat) hebben het gezien en zullen het ook opmerken.
Vreemd, lijkt me wel stug dat zij de meter van rechtsachter zo goed kunnen aflezen om een verschil van 2km/u te zien, maar ik geloof je.

door Benny Stinkens » 15 jun 2008, 20:53

Rafael schreef:Als je er af en toe eens over gaat (in beperkte mate, een 2tal km/u zoals je aanhaalt), zal er geen probleem van gemaakt worden lijkt mij.
Vergeet het maar mijn vriend :!: Meer dan de helft van de examinatoren die ik ken (en dat zijn er heel wat) hebben het gezien en zullen het ook opmerken.

door Rafael » 15 jun 2008, 19:51

Inazuma schreef:De huidige snelheidsmeters komen toch verdorie dicht in de buurt van de werkelijke snelheid hoor.

De afwijking zit bij mij rond de 2 à 3 km/u, eerder 2 dan 3, en dat bij alle snelheden eigenlijk.

Nagekeken met ondertussen 4 GPS apparaten, en die zeggen allemaal hetzelfde.
Zelfs mijn meter op een wagen van '94, wijkt maar 3 km/u af. Maar desalniettemin moeten ze allemaal te veel aangeven. Er is een minimum -en maximummarge vastgelegd voor deze afwijking, welke waardes deze hebben, is me onbekend.

Re: Te snel?

door Inazuma » 15 jun 2008, 19:20

MatthiasButtiens schreef:is het dan beter dat je rond 45 rijdt of rond de vijftig maar dan soms op 51 komt?
Rij zeker op je examen best eerder naar de 45 dan naar de 50, wanneer 50 togestaan is (en mogelijk in de verkeerssituatie).

Als je tegen de 50 aan gaat rijden is het minste beetje extra gas, de minste daling van de weg genoeg om je over de 50 (op teller)te sturen.

door Inazuma » 15 jun 2008, 19:16

Rafael schreef:
eugeen schreef:De meeste kilometertellers van auto's geven een iets hogere snelheid aan.
De "meeste" mag je weglaten. Het technische reglement voor motorvoertuigen bepaalt dat de aangeduide snelheid weergegeven op de snelheidsmeter nooit lager mag zijn dan de reële snelheid.
De huidige snelheidsmeters komen toch verdorie dicht in de buurt van de werkelijke snelheid hoor.

De afwijking zit bij mij rond de 2 à 3 km/u, eerder 2 dan 3, en dat bij alle snelheden eigenlijk.

Nagekeken met ondertussen 4 GPS apparaten, en die zeggen allemaal hetzelfde.

door Rafael » 15 jun 2008, 18:08

eugeen schreef:De meeste kilometertellers van auto's geven een iets hogere snelheid aan.
De "meeste" mag je weglaten. Het technische reglement voor motorvoertuigen bepaalt dat de aangeduide snelheid weergegeven op de snelheidsmeter nooit lager mag zijn dan de reële snelheid.

door GRO » 15 jun 2008, 16:53

maar in de meeste boekjes wordt nogal sterk beklemtoond dat je als de omstandigheden het toelaten tegen de maximumsnelheid moet rijden
Het verkeersreglement zegt dat je niet te traag mag rijden, zodat je een hinder bent voor anderen.

Dat wil zeggen als je 35 of 40 km/uur rijdt op een plaats waar je 50 mag rijden.

De meeste kilometertellers van auto's geven een iets hogere snelheid aan.

Als op de teller staat: 50 km/uur, dan rijd je misschien in werkelijkheid 47 km/uur.

door MatthiasButtiens » 15 jun 2008, 16:45

zo moeilijk is dat inderdaad niet, daarin heb je zeker gelijk. En inderdaad dat het de maximumsnelheid is weet ik ook wel, maar in de meeste boekjes wordt nogal sterk beklemtoond dat je als de omstandigheden het toelaten tegen de maximumsnelheid moet rijden, maar 45 in een zone 50 is dus evengoed?

Omhoog