Nog snel enkele vraagjes...

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Nog snel enkele vraagjes...

door Inazuma » 08 dec 2007, 12:42

Proficiat :!:

door Cedrinho » 07 dec 2007, 23:31

Alrighty, thanks for the help!

Ik heb gewoon alles "volgens het boekje" gedaan, met resultaat.

Ofwel had ik het examen an sich veel moeilijker verwacht, ofwel heb ik mezelf (as usual) weer veel te nerveus gemaakt. :?

Ik heb blijkbaar bij het studeren net iets te zwaar getild aan die controles vooraf (motor, banden, ...), terwijl hetgeen ik goed kan, de proef op de weg, de hoofdbrok is. Dat laatste is logisch, maar het is weer typisch voor mezelf dat ik over het minste begin te twijfelen. Dit topic is, achteraf gezien dan, duidelijk een paniekreactie geweest. :oops:

Nu, de controles vooraf gingen redelijk tot goed, de proef op de weg ging vlekkeloos, zowel qua snelheidsbeperkingen, voorrangsregels als de manier van remmen. :D

In elk geval, ik ben geslaagd, met grote dank aan mijn begeleider en natuurlijk ook deze site. :!:

Bedankt voor deze site en de hulp!

door Inazuma » 07 dec 2007, 19:46

Cedrinho schreef: Ik bedoel natuurlijk uitbollen zonder gas te geven hé.
Ik ook ...
Als je voldoende snelheid hebt en je ziet dat je toch zal moeten remmen én als er niemand achter je komt, kan je gewoon de wagen in neutraal zetten en alle pedalen loslaten.
Je kan dat, maar dat wil daarom nog niet zeggen dat het OK is om dat ook te doen .

Je verbruikt zo dus niet minder, maar meer brandstof.
Bovendien vertraag je minder, en moet je nadien bijgevolg ook harder remmen. Meer slijtage dus.

door Jozef » 07 dec 2007, 15:30

Cedrinho schreef:Als je voldoende snelheid hebt en je ziet dat je toch zal moeten remmen én als er niemand achter je komt, kan je gewoon de wagen in neutraal zetten en alle pedalen loslaten.
De versnellingsbak niet in neutraal laten staan vóór de auto stilstaat.

door Cedrinho » 07 dec 2007, 11:37

Ok, bedankt!

door GRO » 07 dec 2007, 10:40

Die in het praktijkboek onder 5.8 zijn uitgelegd.

door Cedrinho » 07 dec 2007, 07:33

De meeste antwoorden had ik ondertussen gevonden, maar toch bedankt.

Achterlijk van me dat ik de "standlichten" over het hoofd heb gezien... :oops: :?

Van het volgende:
Inazuma schreef:
Nu, ik heb nogal de gewoonte om bvb op 100 meter van stoplichten (rood natuurlijk), als ik nog voldoende snelheid heb én als er geen achterliggers komen, om dan gewoon de wagen in 'neutraal' te zetten en mij te laten uitbollen (minder vervuiling + minder brandstofverbruik).
Maar mag dat op het examen of MOET je remmen op de motor?
Remmen op de motor. :roll:

Je verbruikt overigens zelfs wat meer uitbollend in neutraal (motor heeft brandstof nodig om te draaien) dan zonder gas te geven (brandstoftoevoer is dan onderbroken, motor draait doordat je wielen hem doen draaien) .

En je vertraagt aanzienlijk minder.
Ik bedoel natuurlijk uitbollen zonder gas te geven hé. Als je voldoende snelheid hebt en je ziet dat je toch zal moeten remmen én als er niemand achter je komt, kan je gewoon de wagen in neutraal zetten en alle pedalen loslaten.

Maar ik heb ook gezien dat remmen op de motor de gangbare zaak is, dus dat uitbollen zal ik vandaag even totaal vergeten zijn. Ikzelf had gewoon dat uitbollen als tip gekregen omdat je zo geen gas meer geeft en ook wat minder remt (tot je moet stoppen natuurlijk) wat ietwat 'kostenbesparend' is. Enfin, ik vergeet dit gewoonweg.



Voor de rest ben ik blij dezelfde antwoorden te zien als die die ik had opgezocht. Bedankt dus!


Toch nog 1 vraagje: wat van onder de motorkap moet gekend zijn? Ik had bij 'de rijprof' gezien: Motorolie en motoroliepijl, koelvloeistof, ruitensproeier en remvloeistof. Maar bij 5.7 in het praktijkboek staan er toch wat meer, dan die 5 die eigenlijk de enige zijn die ik geleerd heb... Kunnen enkel die 5 gevraagd worden of ook bvb het stuurbekrachtingsvloeistofreservoir (wat een woord) ed?

door Inazuma » 07 dec 2007, 01:34

5. Achterwaards parkeren.
A/. Moet dit enkel met de spiegels (een veelgehoord gerucht) of mag je ook achter je kijken (net iets meer gehoord)?
Dat mag ook

"Controleer eerst of je wel mag en kunt stoppen." Zouden ze zo "laf" zijn om je te vragen ergens te parkeren waar niet mag?
Als de examinator vraagt om ergens te parkeren waar dat verboden is, kan je dat even fijntjes opmerken.

Als je er stopt, uitstapt, auto sluit, op een veilige manier naar het trottoir gaat en direct weer op een veilige manier instapt en vertrekt, kan men nog zeggen dat je stilstaat ipv parkeert.

2.22. "Stilstaand voertuig" : een voertuig dat niet langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken.


Die afmetingen (0,3m van de stoep, 1m achter de auto), wordt daar echt zo gedetailleerd op gelet?
Minstens 1m ruimte tegenover andere geparkeerde voertuigen open laten is een wettelijke verplichting.

Je moet niet tot op de laatste cm van de kant parkeren, maar als je anderzijds meer dan 30 cm uit de kant parkeert zal men zich serieus vragen kunnen gaan stellen bij je rijkunsten en de naleving van

23.2. Elk voertuig dat volledig of ten dele op de rijbaan opgesteld is, moet geplaatst worden :
1° zover mogelijk van de aslijn van de rijbaan;
2° evenwijdig met de rand van de rijbaan, behoudens bijzondere plaatsaanleg;

door Inazuma » 07 dec 2007, 01:18

- Trams inhalen: niet als hij rijdt (kan denk ik zelfs niet?) en als hij stilstaat links inhalen zoals andere voertuigen.
Klopt dit?
http://wegcode.be/wet.php?wet=1&node=art16#16.9

16.9. Het inhalen van spoorvoertuigen die de rijbaan volgen geschiedt rechts, zowel wanneer die voertuigen in beweging zijn of stilstaan om reizigers te laten in- of uitstappen.

Het inhalen mag evenwel links geschieden wanneer het rechts niet kan wegens de engte van de doorgang of de aanwezigheid van een stilstaand of geparkeerd voertuig of enige andere vaste hindernis en op voorwaarde dat de tegemoetkomende weggebruikers niet gehinderd of in gevaar gebracht worden.

Het inhalen mag eveneens links geschieden op rijbanen met éénrichtingsverkeer, wanneer de behoeften van het verkeer het rechtvaardigen.

door Inazuma » 07 dec 2007, 01:17

Nu, ik heb nogal de gewoonte om bvb op 100 meter van stoplichten (rood natuurlijk), als ik nog voldoende snelheid heb én als er geen achterliggers komen, om dan gewoon de wagen in 'neutraal' te zetten en mij te laten uitbollen (minder vervuiling + minder brandstofverbruik).
Maar mag dat op het examen of MOET je remmen op de motor?
Remmen op de motor. :roll:

Je verbruikt overigens zelfs wat meer uitbollend in neutraal (motor heeft brandstof nodig om te draaien) dan zonder gas te geven (brandstoftoevoer is dan onderbroken, motor draait doordat je wielen hem doen draaien) .

En je vertraagt aanzienlijk minder.

Re: Nog snel enkele vraagjes...

door Inazuma » 07 dec 2007, 01:13

Cedrinho schreef: 8. Keren in een straat.
Wat als er, net voor je het manoeuvre start, een auto achter je komt? Laat je die eerst passeren of doe je het manoeuvre en laat je die auto wachten?

Eerst laten passeren, tenzij je nog eens graag terugkomt ...

http://wegcode.be/wet.php?wet=1&node=art12#12.4

Bij een maneuver - zoals keren - moet je zowat absolute voorrang geven aan alle andere weggebruikers, en desnoods moet je het maneuver onderbreken op zodanige wijze dat zij plaats hebben om door te rijden.[/quote]

Re: Nog snel enkele vraagjes...

door Inazuma » 07 dec 2007, 01:08

Cedrinho schreef: Maar die dimlichten... Er zijn toch 2 standen? De 'kleintjes' en de 'normale'. Als de examinator vraagt naar de dimlichten, welke van de 2 standen laat ik branden?
Wat ik denk: de kleintjes = de dimlichten, de normale = de ... normale?
Klopt dit?
Neen.

De eerste stand na "uit" zijn de standlichten.
De volgende of wat je de "normale"stand noemt zijn de dimlichten.

De grootlichten schakel je meestal in door duwen of trekken aan het hendel van de richtingaanwijzers.

door GRO » 06 dec 2007, 23:18

Veel succes

door Cedrinho » 06 dec 2007, 22:44

eugeen schreef:Beste,

Lees het praktijkboek aandachtig en volg wat daarin geschreven staat.
Het is nagelezen door rijscholen, instructeurs en Goca en je vragen staan erin beantwoord.

Vreemd vind ik wel dat jij praktijkexamen gaat doen en niet goed weet wat het verschil is tussen de grootlichten en de dimlichten.
Dat belooft voor morgen :lol:

Ook de enkele punten die je moet kennen van onder de motorkap moet je eigenlijk blindelings kunnen aanwijzen.
Als je nu, vlak voor het examen nog moet gaan liggen turen naar de symbolen op een dekseltje, dan vraag ik me een beetje af waarom je dat de voorbije drie maanden niet wat vaker hebt ingeoefend.
Hmm, terecht dus dat ik verwacht niet geslaagd te zijn... :?

Kdenk dat het vooral nervositeit is, waardoor ik vrees alles morgen te gaan vergeten. (Klassieke vrees bij mezelf voor examens.) Ik begin altijd te twijfelen aan vanalles voor examens...

En ik ben bezig aan het praktijkboek, dus ik zal mijn antwoorden waarschijnlijk wel nog tegenkomen dan.


EDIT/ Dat van die lichten was dus fout? :?

door GRO » 06 dec 2007, 22:41

Beste,

Lees het praktijkboek aandachtig en volg wat daarin geschreven staat.
Het is nagelezen door rijscholen, instructeurs en Goca en je vragen staan erin beantwoord.


Vreemd vind ik wel dat jij praktijkexamen gaat doen en niet goed weet wat het verschil is tussen de grootlichten en de dimlichten.
Dat belooft voor morgen :lol:

Ook de enkele punten die je moet kennen van onder de motorkap moet je eigenlijk blindelings kunnen aanwijzen.
Als je nu, vlak voor het examen nog moet gaan liggen turen naar de symbolen op een dekseltje, dan vraag ik me een beetje af waarom je dat de voorbije drie maanden niet wat vaker hebt ingeoefend.

Omhoog