parkeren in de goot

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: parkeren in de goot

door Inazuma » 19 nov 2007, 15:01

http://wegcode.be/wet.php?wet=1&node=art23

23.2. Elk voertuig dat volledig of ten dele op de rijbaan opgesteld is, moet geplaatst worden :

1° zover mogelijk van de aslijn van de rijbaan;


Als je (geheel of deels) op de rijbaan staat, zet 'm dan maar rustig in de goot, dat scheelt weer 20-25 cm.


Sta je volledig op een gelijkgrondse berm, zorg dan dat je zeker goed binnen de beperkingen van die berm staat, eventueel in de goot.

Waar voetgangers de berm moeten gebruiken waar jij op wil parkeren : 1,5m plaats vrijlaten aan de buitenkant van de weg zodat de voetgangers zo ver mogelijk van de rijbaan lopen, ipv je auto zo ver mogelijk van de rijbaan af te zetten :!:



In een parkeerzone Afbeelding zorg je dat je zeker binnen de lijnen staat die de parkeerzone aan de kant van de rijbaan afbakenen.

Je zal merken dat die parkeerzones vaak te smal zijn, zelfs voor doodnormale auto's, en dat je maar beter in de goot kan staan.



Je banden blokkeren de afvoer van het water niet.
Je blaast op nat wegdek meer water weg dan er naar de goot loopt.

parkeren in de goot

door welles » 19 nov 2007, 14:48

moet je je in de goot parkeren of maar voor de helft ongeveer of net er naast? ik zou het echt niet weten

Omhoog