Voorrang van rechts

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Voorrang van rechts

Re: Voorrang van rechts

door GRO » 29 mar 2021, 11:04

Re: Voorrang van rechts

door Inazuma » 29 mar 2021, 08:38

Thirsa schreef: 28 mar 2021, 19:47 Je komt op een kruispunt, rechts van je zie je een straat met aan het begin het verbodsbord C1 (verboden richting voor iedere bestuurder) staan.
Er komt een auto uit die straat gereden.
Moet je die auto dan voorrang geven?
Uiteraard
Als jij het bord C1 ziet, is er toch éénrichtingsverkeer toegelaten in de àndere rijrichting (naar het kruispunt waar jij rijdt) :?:

Die hebben dan voorrang van rechts ...


Een bestuurder die in een verboden richting rijdt, heeft geen voorrang van rechts.

En ook daar moet je goed mee uitkijken, want vaak hebben (brom)fietsen wél voorrang van rechts omdat de voor auto's verboden richting, voor hen wel toegelaten is.

Re: Voorrang van rechts

door Rafael » 29 mar 2021, 07:37

Waarom zou je die geen voorrang moeten geven? Als jij het bord C1 kan zien (het staat dus naar jou gedraaid), wil dat zeggen dat jij die straat niet in mag. Er kan dus wel een bestuurder op reglementaire manier uitkomen: als er dan geen andere borden rond voorrang zijn is het voorrang van rechts. Zie ook deze les.

Voorrang van rechts

door Thirsa » 28 mar 2021, 19:47

Je komt op een kruispunt, rechts van je zie je een straat met aan het begin het verbodsbord C1 (verboden richting voor iedere bestuurder) staan.
Er komt een auto uit die straat gereden.
Moet je die auto dan voorrang geven?

Alvast bedankt!

Thirsa De Leeuw

Omhoog