Vespa rijdt tegen deur

Plaats hier andere vragen die niet meteen met de leerstof te maken hebben.
Plaats reactie
Gast

Vespa rijdt tegen deur

Bericht door Gast »

Beste,

Een tijdje geleden parkeerde ik mijn auto langst een fietspad.
Alvorens ik mijn deur open deed, heb ik zowel in m'n spiegel als over m'n schouder gekeken of er niets aan kwam. Zelfs in de verte niets te zien.
Ik doe m'n deur open en plots knalt er een Vespa tegen m'n deur.

Nu wordt beweerd dat de auto met open deur, en zeker in een dode-hoek situatie, steeds in fout is.
Dat wil ik nog wel aannemen.

Maar anderzijds reed de Vespa met een geel plaatje: maximum snelheid 45km/u.
Maar ik kan je verzekeren dat hij heel wat sneller reed. Bovendien was hij sowieso "te zwaar" voor op het fietspad te rijden.
Ook de politie die mij heeft verhoord, merkte dit op. In het verslag hebben zij dan ook opgenomen dat hij op het fietspad reed en in "volle vaart" kwam aangereden! Maar heeft dit uiteindelijk dan helemaal geen belang?

Had hij op straat gereden, waar een brommer van dat kaliber thuishoort, had hij m'n deur nooit geraakt.
Of had hij zich gehouden aan de maximumsnelheid, dan was de schade aan mijn auto wellicht ook een pak kleiner!!

Wordt hier dan geen rekening mee gehouden?

groetjes
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4577
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Re: Vespa rijdt tegen deur

Bericht door Stefan Peeters »

Hier is mij een en ander niet duidelijk...

Droeg die Vespa een geel plaatJE of een gele plaat? In het ene geval mag hij maximaal 25 km/u rijden, in het andere geval is het een motorfiets en hoort hij inderdaad niet thuis op een fietspad.

Maar wanneer jij parkeert langs een fietspad, hoe kom je dan met je deur over dat fietspad? Stap jij langs rechts uit of was je de passagier?
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
bert.covens
Berichten: 4824
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Vespa rijdt tegen deur

Bericht door bert.covens »

Ik veronderstel dat jij dezelfde vraagsteller bent als >>> hier :?:
Maar ik kan je verzekeren dat hij heel wat sneller reed.
Hoe weet je dat :?: Zijn daar vaststellingen van :?: Of heb jij dat zélf gezien :?: (In dat geval, is het mij een raadsel waarom je desondanks toch je deur opendeed)

:arrow: Opletten met verklaringen genre: "Ik hem 'm niet gezien, want hij reed te snel". Want ofwel heb je gezien dat hij te snel reed, maar dan mocht je je deur nog niet openen, wegens gevaar voor een ongeval. Ofwel heb je 'm niet gezien, en kun je bijgevolg ook niet gezien hebben hoe snel hij reed.... Dus tenzij er vaststellingen van de politie zijn daaromtrent, let je best op met dergelijke verklaring. Een beetje advocaat van de tegenpartij maakt er brandhout van.
Bovendien was hij sowieso "te zwaar" voor op het fietspad te rijden.
Ook de politie die mij heeft verhoord, merkte dit op.
In jouw plaats, had ik gevraagd om hem eventueel op de rollen te laten zetten voor nader onderzoek. Als daaruit al bleek, dat hij sneller kon rijden dan 45 km/u, is het geen bromfiets meer. (dus ongeacht hoe snel hij er effectief mee reed op dat moment) Met gevolgen aangaande plaats op de openbare weg, rijbewijs, verzekering etc. Dan had je elementen gehad die zich stevig tegen de tegenpartij zouden (kunnen) keren.
In het verslag hebben zij dan ook opgenomen dat hij op het fietspad reed en in "volle vaart" kwam aangereden!
In jouw verklaring :?:

Aie, ik kan mij voorstellen dat een beetje advocaat van de tegenpartij zich de vraag gaat stellen waarom u uw deur opengezwierd hebt, terwijl u duidelijk zag dat die bromfietser daar in volle vaart kwam aangereden....

Het ware hier mss slimmer geweest, om vaststellingen te laten doen door de politie, aangaande de snelheid die de bromfiets kon halen (op de rollen zetten). En eventueel indien mogelijk ter plaatse eventueel (bewijs)elementen zoeken aangaande de snelheid die de bromfietser had op het moment van het ongeval.
Maar heeft dit uiteindelijk dan helemaal geen belang?
Finaal zal een rechter oordelen, als er betwisting is.
Had hij op straat gereden, waar een brommer van dat kaliber thuishoort, had hij m'n deur nooit geraakt.
Of had hij zich gehouden aan de maximumsnelheid, dan was de schade aan mijn auto wellicht ook een pak kleiner!!
Zijn er vaststellingen door de politie aangaande snelheid waarmee hij reed? Of waarmee dat voertuig kon rijden (op de rollen gezet)?

En tot slot, ik lees hier wel 1 en ander aangaande de schade aan jouw voertuig. Maar hoe is het gesteld met de tegenpartij? Gekwetst? Erg? Ik kan mij immers voorstellen dat een aanrijding tegen een openzwierend portier, nare gevolgen kan hebben. (Los van wie er geheel/gedeeltelijk aansprakelijk voor gesteld zal worden). Akkoord, blikschade is erg vervelend. Maar een ongeval waarbij een gekwetste valt, daar zit uiteindelijk helemààl niemand op te wachten.
Wordt hier dan geen rekening mee gehouden?
De eerste vraag nu is, of daar objectieve bewijzen van zijn.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
Wouter
Berichten: 2119
Lid geworden op: 01 okt 2007, 16:45
Locatie: Olen

Re: Vespa rijdt tegen deur

Bericht door Wouter »

Gast schreef:Maar anderzijds reed de Vespa met een geel plaatje: maximum snelheid 45km/u.
Een geel plaatje wil zeggen maximaal 25 km/u...
(Of het moest echt een nummerplaat geweest zijn, in dat geval is het een motorfiets...)
Gast schreef:Maar ik kan je verzekeren dat hij heel wat sneller reed.
Hoe, daarnet zeg je dat je hem niet gezien had, en nu zeg je dat je zelfs kon inschatten hoe snel hij reed?
Gast schreef:Bovendien was hij sowieso "te zwaar" voor op het fietspad te rijden.
Denk jij dat, of is dat zo?
Gast schreef:In het verslag hebben zij dan ook opgenomen dat hij op het fietspad reed en in "volle vaart" kwam aangereden!
Dat zullen ze dan waarschijnlijk bij jouw verklaring genoteerd hebben. (Zelf hebben ze die vaststelling namelijk niet kunnen doen...) In dat geval is dat niet erg slim van je, want je verklaart dat hij snel aankwam, en toch heb je je deur geopend...
Gast schreef:Had hij op straat gereden, waar een brommer van dat kaliber thuishoort, had hij m'n deur nooit geraakt.
En als ons kat een koe was, konden we ze melken boven de stoof.
Ik begrijp wel wat je wil zeggen, maar gewoon de schuld helemaal op iemand anders schuiven is nogal makkelijk. Als jij beter had gekeken (en dus niet enkel in de spiegel, maar ook over je schouder, en na het openen op een kier ook eens achterom kijken door die kier voor je de deur helemaal opengooit, dan was het waarschijnlijk ook niet gebeurd...) En zo kan je bezig blijven.

Op een paar uitzonderingen na ben je altijd met 2 om aan een ongeval bij te dragen.
"Chances are if you need both hands to do something, your brain should be in on it too." - Ellen DeGeneres: Here and Now (2003)
Plaats reactie