@ InazumaIn de specifieke situatie die je daar opgegeven hebt !
Over welke andere situatie was er nog sprake? Wat is het verschil?
@ InazumaIn de specifieke situatie die je daar opgegeven hebt !
De oorspronkelijke vraagsteller geeft niet aan over welke soort weg het gaat, of en hoeveel rijstroken er zijn in de gevolgde richting, of er eenrichtingsverkeer is ... enkel dat het een rechte weg is.de rijprof schreef:Over welke andere situatie was er nog sprake? Wat is het verschil?In de specifieke situatie die je daar opgegeven hebt !
Ik rijd op een recht stuk weg en nader een geparkeerd voertuig op mijn rechter kant. Normaal gezien zet je dan knipperlicht op en rijdt dit voertuig voorbij MAAR als er achter mij iemand begonnen is met mij in te halen ik dus niet genoeg ruimte heb om het geparkeerde voertuig te passeren, wat moet ik dan doen? Moet ik remmen en eventueel stoppen voor het geparkeerde voertuig om zo degene die mij inhaalde door te laten OF heb ik voorrang op dat voertuig en moet die bestuurder dan vertragen en mij doorlaten?
Ik zie geen verschil, enkel wat vereenvoudigd.Rechts op de rijbaan, zonder wegmarkeringen, staat een geparkeerde auto.
Auto 2 wil inhalen (of is reeds aan het inhalen) en auto 1 (voorligger) moet uitwijken voor de geparkeerde auto.
Wie moet voorrang verlenen?
Of beide al dan niet een maneuver doen.de rijprof schreef:Ik zie geen verschil, enkel wat vereenvoudigd.
Wat is het verschil en wat kan het gevolg daarvan zijn?
Artikel 25: Parkeerverbod
9° op de rijbaan wanneer deze verdeeld is in rijstroken, behalve op de plaatsen waar het verkeersbord E9a of E9b is aangebracht;
Eenrichtingsrijbaan met 2 rijstroken in de bebouwde kom, bvb ...de rijprof schreef:Leg eens concrete situaties uit. Want ik zie nog steeds geen verschil.
Neen.bert.covens schreef:@ Inazuma, met alle respect voor je deskundige info hier. Maar daar heeft RIJPROF toch met geen woord over gerept in zijn vraagstelling?
Als je geen verschil ziet, moet je de theorie en de rechtspraak inzake maneuvers grondig herbekijken ...Ik zie ook nog altijd geen enkel verschil, hoor
Het leek mij vanzelfsprekend dat het een gewone weg was met 2 richtingsverkeer (anders zou 1 richtingverkeer wel vermeld worden), zonder rijstroken, omdat de geparkeerde auto niet mag parkeren in rijstroken (behoudens de uitzondering).De Rijprof is dan om een of andere reden van die specifieke situatie uitgegaan.
Zeker inzake maneuvers kan je eigenlijk niet zonder rechtspraak.bert.covens schreef:Hier en daar werden bepaalde verkeersregels specifiek verduidelijkt door wat rechtspraak (dus eerder als achtergrondinfo).
Rechtspraak op zich, was geen apart onderdeel nee![]()
Mogelijk. Maar of de inhaler op een rijstrook in de eigen richting (kan een normale positie op de rijbaan zijn) dan wel op de rijstrook van de tegenliggers rijdt (geen normale rijpositie), kan bepalend zijn om uit te maken of hij (nog) een maneuver doet ..de rijprof schreef:Het leek mij vanzelfsprekend dat het een gewone weg was met 2 richtingsverkeer (anders zou 1 richtingverkeer wel vermeld worden)
Maar die uitzonderingen zijn er geregeld.zonder rijstroken, omdat de geparkeerde auto niet mag parkeren in rijstroken (behoudens de uitzondering).
Ik heb me indertijd het hoofd gebroken over de schijnbaar vreemde verschillen in (Cassatie)rechtspraak over dergelijke gelijkaardige situaties - waar ook niet altijd de volledige tekst van het arrest online beschikbaar is.Inazuma, duid dan eens het verschil aan in specifieke situaties zodanig dat we er iets uit leren?
@ Inazuma, kun je dat eens uitleggen a.d.h.v. concrete situaties?Doen beiden een maneuver door respectievelijk uit te wijken en in te halen, dan geldt de voorrang van rechts en heeft de uitwijker voorrang.
Maar het inhalen is niet noodzakelijk een nog voortdurend maneuver.
Doet er maar 1 bestuurder een maneuver, dan heeft de andere bestuurder voorrang.
Overigens mag je ook niet vergeten dat er ook meerdere andere redenen zijn waarom daar een voertuig op de rijbaan kan staan :Inazuma schreef: zonder rijstroken, omdat de geparkeerde auto niet mag parkeren in rijstroken (behoudens de uitzondering).
Maar die uitzonderingen zijn er geregeld.
Door goedgeplaatste of misplaatste E9 borden. Door de beruchte "dunne" parkeervakjes op de rijbaan in een rijstrook.
Beiden doen maneuver -> uitwijker heeft voorrang van rechts.de rijprof schreef: @ Inazuma, kun je dat eens uitleggen a.d.h.v. concrete situaties?
Zit het verschil of er al dan niet rijstroken zijn?
B.v. 2 richtingsverkeer:
1. geen rijstroken: inhaler moet uitwijker voorrang verlenen (juist of niet juist?)
Meerdere files op een tweerichtingsrijbaan zonder rijstroken ?2. geen rijstroken maar het verkeer geschiedt in files (art.16.2): uitwijker moet inhaler voorrang verlenen (juist of niet juist?)
Met meerdere rijstroken per rijrichting juist.3. met rijstroken: uitwijker moet inhaler voorrang verlenen (juist of niet juist?)
Beiden doen maneuver -> uitwijker heeft voorrang van rechts.Bv. 1 richtingsverkeer:
4. geen rijstroken inhaler moet uitwijker voorrang verlenen (juist of niet juist?)
Uitwijker doet een maneuver, maar de "inhaler" niet -> uitwijker moet voorrang verlenen.5. geen rijstroken maar het verkeer geschiedt in files (art.16.2): uitwijker moet inhaler voorrang verlenen (juist of niet juist?)
Ja.6. met rijstroken: uitwijker moet inhaler voorrang verlenen (juist of niet juist?)