Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
-
Ibowts
Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
Als je wordt tegengehouden door de politie, en je hebt een v.lopig rijbewijs 36 mndn, je rijdt alleen. Als je zegt dat je je rijbewijs niet bij je hebt en de agent laat het navragen.. Wat krijgt hij te horen? Kmt hij te weten dat je gn volledige rijbewijs hebt? En in geval van mijn vorige vraag, nl als je nog een aanvraagblad hebt en je wordt gestopt, en je zegt weer hetzelfde.. ?
-
GRO
- Administrator
- Berichten: 13538
- Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00
Re: Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
Beste,
1. Je mag zo niet rijden (zie uw vorige vragen)
2. Dit forum heeft niet tot doel om jongeren die de regels aan hun laars willen lappen, te helpen of daarbij advies te geven.
1. Je mag zo niet rijden (zie uw vorige vragen)
2. Dit forum heeft niet tot doel om jongeren die de regels aan hun laars willen lappen, te helpen of daarbij advies te geven.
-
bert.covens
- Berichten: 4830
- Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
- Locatie: hemiksem
Re: Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
Zo mag je dus NIET rijden. Je beseft toch dat er deze periode extra politiecontroles zijn (vooral op alcohol)? Ook overdag, overigens (recepties op 't werk ed). Als men je vraagt naar je rijbewijs, dan ga je nog proberen om hen om de tuin te leiden ook, door 't afleggen van valse verklaringen? Goe bezig, hoor! Gaston en Leo uit de film "de paniekzaaiers" zouden er mischien intrappen. Maar bij echte agenten zul je snel genoeg door de mand vallen, vrees ik. Wou je soms rijbewijs al kwijt spelen, nog voordat je 't afgehaald hebt op je gemeentehuis? 1 goeie raad: bedwing je nog 3 luttele dagen, that's all.
Ik vermoed dat je nog aardig zou schrikken van wat je allemaal boven 't hoofd hangt bij een betrapping.
Ik vermoed dat je nog aardig zou schrikken van wat je allemaal boven 't hoofd hangt bij een betrapping.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken
-
Inazuma
- Berichten: 12085
- Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00
Re: Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
Heb je problemen hé ...Ibowts schreef:Als je wordt tegengehouden door de politie, en je hebt een v.lopig rijbewijs 36 mndn, je rijdt alleen.
Artikel 30
§ 2. Met geldboete van 50 euro tot 500 euro [dit wordt 275 tot 2750 euro met de opdeciemen inbegrepen !], wordt gestraft hij die :
1° een overtreding heeft begaan van de bepalingen door de Koning vastgesteld krachtens artikel 23 §1, 2° en 4°, hetzij als bestuurder, hetzij als persoon die een bestuurder begeleidt met het oog op de scholing;
2° met het oog op de scholing in het sturen, een persoon begeleidt die in overtreding is met de bepalingen van 1°.
Natuurlijk.Kmt hij te weten dat je gn volledige rijbewijs hebt?
En je begaat daarmee nog een overtreding meer, namelijk het niet bij hebben van het rijbewijs.
Aanvraagblad voor een voorlopig rijbewijs ?En in geval van mijn vorige vraag, nl als je nog een aanvraagblad hebt en je wordt gestopt, en je zegt weer hetzelfde.. ?
Dan is het rijden zonder rijbewijs, want dan heb je nog niet eens een voorlopig rijbewijs ...
Dan gaan de straffen omhoog.
Artikel 30
§ 1. Met geldboete van 200 euro tot 2 000 euro,[dat wordt 1.100 tot 11.000 euro met de opdeciemen inbegrepen !] wordt gestraft hij die :
1° een motorvoertuig bestuurt zonder houder te zijn van het rijbewijs vereist voor het besturen van dit voertuig, of van het als zodanig geldend bewijs;
Bovendien kan men de eigenaar van het voertuig (pa, ma , ... ?) ook nog vervolgen :
Artikel 32
Met geldboete van 100 euro tot 1000 euro [550 tot 5500 euro met de opdeciemen inbegrepen !] wordt gestraft hij die wetens een motorvoertuig toevertrouwt aan een persoon, die niet voorzien is van het rijbewijs of het als zodanig geldend bewijs vereist voor het besturen van dit voertuig.
Als je nog een geldig voorlopig rijbewijs hebt, en het aanvraagblad is voor het aanvragen van het definitieve rijbewijs, dan zit je in de situatie van helemaal bovenin dit antwoord
-
bert.covens
- Berichten: 4830
- Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
- Locatie: hemiksem
Re: Tegengehouden door de politie, voorlopig rijbewijs
Enne, als je betrokken raakt in een ongeval, ben je pas echt goed de klos. Dan heb ik zo'n donkerbruin vermoeden dat je zelf mag opdraaien voor alle schade. Al hoop ik natuurlijk in de eerste plaats dat je van ongevallen gespaard blijft, maar je weet maar nooit. "'t Zou al moeten lukken,..... euhm ja, er zijn er al genoeg die aan den lijven ondervonden hebben dat die dingen vroeg of laat kunnen lukken.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken




