Vraag 17881

merel.mhx
Berichten: 1
Lid geworden op: 22 jan 2025, 16:00

Vraag 17881

Bericht door merel.mhx »

Hallo,

Bij vraag 17881 wordt er gevraagd "File op de autosnelweg. Mag je pas op het einde van de invoegstrook invoegen?". Het antwoord is 'nee' en bij de uitleg staat er dat er "bij het oprijden van een autosnelweg wordt er niet geritst."
Nu wist ik dat er niet geritst word maar stel nu je wil de autosnelweg oprijden maar niemand laat je er tussen, dan kan het toch zijn dat je pas op het einde van de inveogstrrok kan invoegen? Kan misschien iemand mij dit verder uitleggen?

Alvast bedankt!
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 4427
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande

Re: Vraag 17881

Bericht door Stefan Peeters »

Bij ritsen is het de bedoeling om zo ver mogelijk door te rijden en dan 1 na 1 in te voegen.

Bij het invoegen op een autosnelweg mag je invoegen zodra er plaats is en het veilig kan.

Je bent daar dus, in tegenstelling tot plaatsen waar geritst moet worden, niet verplicht om pas aan het einde in te voegen.
Maar het is inderdaad ook niet verboden om op het einde van de invoegstrook in te voegen, het hangt af van waar en wanneer het veilig kan.
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)
Plaats reactie