Onderbroke lijn maar aan één kant : fietspad of suggestiestrook ?
Geplaatst: 28 mar 2017, 15:33
Ik ben sinds enige tijd een fervent gebruiker van deze site (waarvoor mijn oprechte dank - zit schitterend ineen), gezien ik mijn zoon leer rijden. Morgen is de grote dag, een eerste en hopelijk laatste poging voor zijn examen in Alken.
Ik zit als begeleider nog met één probleem...het verschil tussen een fietspad en een fietssuggestiestrook, en het bijhorende gedrag ken ik wel, maar hier en daar zitten er op onze trajecten stukken die eigenlijk tussen de twee inzitten.
Volgens de letter van de wet wordt een fietspad als volgt aangeduid :
door een van de gebodsborden,
ofwel door middel van twee evenwijdige onderbroken strepen, waartussen geen autoverkeer mogelijk is.
Het kan zowel links als rechts van de rijbaan liggen.
Als ik dit letterlijk interpreteer, dan moeten er dus onderbroken strepen zijn aan beide zijden van het fietspad. Indien er enkel een onderbroken streep is aan de kant van de rijbaan, en dus niet aan de kant van de berm, is het géén fietspad. Of zie ik dat fout ? Een voorbeeldfoto die ik vandaag gemaakt heb :
https://goo.gl/photos/8GWhVrzn9sf71uqh6
Er stond geen gebodsbord aan het begin van de weg, dus zowel links als rechts zijn dit fietssuggestiestroken, vanwege het ontbreken van een onderbroken lijn aan de kant van de berm. Juist of niet ?
Ik zit als begeleider nog met één probleem...het verschil tussen een fietspad en een fietssuggestiestrook, en het bijhorende gedrag ken ik wel, maar hier en daar zitten er op onze trajecten stukken die eigenlijk tussen de twee inzitten.
Volgens de letter van de wet wordt een fietspad als volgt aangeduid :
door een van de gebodsborden,
ofwel door middel van twee evenwijdige onderbroken strepen, waartussen geen autoverkeer mogelijk is.
Het kan zowel links als rechts van de rijbaan liggen.
Als ik dit letterlijk interpreteer, dan moeten er dus onderbroken strepen zijn aan beide zijden van het fietspad. Indien er enkel een onderbroken streep is aan de kant van de rijbaan, en dus niet aan de kant van de berm, is het géén fietspad. Of zie ik dat fout ? Een voorbeeldfoto die ik vandaag gemaakt heb :
https://goo.gl/photos/8GWhVrzn9sf71uqh6
Er stond geen gebodsbord aan het begin van de weg, dus zowel links als rechts zijn dit fietssuggestiestroken, vanwege het ontbreken van een onderbroken lijn aan de kant van de berm. Juist of niet ?