buitenlandse nummerplaat

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: buitenlandse nummerplaat

door Stefan Peeters » 29 jan 2009, 18:41

Iemand die in België woont mag enkel in België rijden met een voertuig dat ook in België is ingeschreven.
Artikel 3 §1. De personen die in België verblijven schrijven de voertuigen die zij wensen in het verkeer te brengen in in het repertorium van de voertuigen bedoeld in artikel 6, zelfs indien deze voertuigen reeds in het buitenland zijn ingeschreven.

Op die regel bestaan een paar uitzonderingen, waarvan deze misschien voor jou van toepassing kan zijn:
Artikel 3 §2.2° het voertuig dat een natuurlijke persoon gebruikt in de uitoefening van zijn beroep en in bijkomende orde voor privé-doeleinden, en dat door een buitenlandse werkgever aan deze persoon waarmee hij verbonden is door een arbeidsovereenkomst wordt ter beschikking gesteld; een attest afgeleverd door het bestuur dat de BTW onder haar bevoegdheid heeft, dient zich in dat geval aan boord van het voertuig te bevinden; de gedetailleerde voorwaarden voor het gebruik van dit voertuig worden bepaald door de Minister van Financiën;

De algemene regels vind je hier.

buitenlandse nummerplaat

door Joris » 29 jan 2009, 16:04

Ik ben zaakvoerder van een bedrijf in een europese lidstaat (Polen) en rijd in België - waar ik nog steeds mijn woonplaats heb, rond met een bedrijfswagen ingeschreven en verzekerd in Polen en dus ook met Poolse nummerplaat. Regelmatig ga ik met deze wagen naar Polen.
Ben ik in orde als ik in België gecontroleerd wordt?

Omhoog