door GRO » 13 feb 2008, 20:42
Gazet Van Antwerpen (13 feb 2007) schreef:Helft slaagt niet in theorie-examen rijbewijs B
In 2007 zijn in België 303.733 theorie-examens voor het rijbewijs B afgelegd, waarvan 146.631 (48,28 procent) met succes. Dat blijkt uit cijfers van de groepering van erkende ondernemingen voor autokeuring en rijbewijs (GOCA).
Het slaagpercentage voor de praktijkexamens voor het rijbewijs B lag in 2007 op 51,36 procent.
Het gaat om de slaagpercentages voor het geheel aan afgenomen examens, en dus niet om het slaagpercentage bij een eerste poging. "In vergelijking met het jaar daarvoor betekent dat een terugval met 1 procent. Dat is een verwaarloosbaar verschil indien men er rekening mee houdt dat tussen 2006 en 2007 het totale aantal examens met ongeveer 13.500 toegenomen is", zegt GOCA-directeur Martin Van Houtte.
Van de 166.264 praktijkexamens voor het rijbewijs B die in 2007 op de openbare weg georganiseerd werden, werden er 85.394 (51,36 procent) met succes afgelegd. "Een snelle vergelijking zou doen geloven dat het slaagpercentage in 2007 lager lag dan in 2006, maar die conclusie is voorbarig", aldus nog Van Houtte.
Op 1 december 2006 werd immers het nieuwe praktijkexamen ingevoerd. Waar dat daarvoor bestond uit praktische proeven op een privéterrein en een examen op de openbare weg, werd het omgevormd tot een enkel examen op de openbare weg. Als men dit percentage wil vergelijken met 2006 moet men volgens GOCA rekening houden met de slaagcijfers van zowel de proeven op privéterrein als die op de openbare weg. Vanuit die optiek stelt men zelfs een lichte verbetering vast (+2,58 procent), klinkt het.
Voor alle rijbewijscategorieën samen werden in 2007 197.822 praktijkexamens afgelegd, met een slaagpercentage van 55,65 procent.
[quote="Gazet Van Antwerpen (13 feb 2007)"][b]Helft slaagt niet in theorie-examen rijbewijs B[/b]
In [b]2007[/b] zijn in België [b]303.733 theorie-examens voor het rijbewijs B[/b] afgelegd, waarvan 146.631 (48,28 procent) met succes. Dat blijkt uit cijfers van de groepering van erkende ondernemingen voor autokeuring en rijbewijs (GOCA).
Het slaagpercentage voor de [b]praktijkexamens[/b] voor het rijbewijs B lag in 2007 op 51,36 procent.
Het gaat om de slaagpercentages voor het geheel aan afgenomen examens, en dus niet om het slaagpercentage bij een eerste poging. "In vergelijking met het jaar daarvoor betekent dat een terugval met 1 procent. Dat is een verwaarloosbaar verschil indien men er rekening mee houdt dat tussen 2006 en 2007 het totale aantal examens met ongeveer 13.500 toegenomen is", zegt GOCA-directeur Martin Van Houtte.
Van de 166.264 praktijkexamens voor het rijbewijs B die in 2007 op de openbare weg georganiseerd werden, werden er 85.394 (51,36 procent) met succes afgelegd. "Een snelle vergelijking zou doen geloven dat het slaagpercentage in 2007 lager lag dan in 2006, maar die conclusie is voorbarig", aldus nog Van Houtte.
Op 1 december 2006 werd immers het nieuwe praktijkexamen ingevoerd. Waar dat daarvoor bestond uit praktische proeven op een privéterrein en een examen op de openbare weg, werd het omgevormd tot een enkel examen op de openbare weg. Als men dit percentage wil vergelijken met 2006 moet men volgens GOCA rekening houden met de slaagcijfers van zowel de proeven op privéterrein als die op de openbare weg. Vanuit die optiek stelt men zelfs een lichte verbetering vast (+2,58 procent), klinkt het.
Voor alle rijbewijscategorieën samen werden in 2007 197.822 praktijkexamens afgelegd, met een slaagpercentage van 55,65 procent. [/quote]