Schakel & rem techniek

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Schakel & rem techniek

Re: Schakel & rem techniek

door Inazuma » 04 jan 2008, 23:50

roopx schreef:Maar zit nu nog even met een dringende vraag, ik weet dat je enkel mag ontkoppelen voor te remmen als de toeren laag genoeg zijn (+/- 1000) of om te schakelen voor de rest mag je die pedaal niet gebruik. Zeker niet om een bocht te nemen.

Je moet je niet te erg vastpinnen op een toerental - dat verschilt wat naar gelang de motor / auto.
Je kan horen (radio af) en voelen wanneer de auto waarmee je rijdt die lage toerentallen niet leuk meer vindt - ontkoppel dus al iets vroeger dan dat dit gebeurt.

Als je moet remmen terwijl je rijdt in eerste, of zelfs traag in tweede versnelling, zal je het koppelingspedaal al snel moeten induwen want het toerental gaat ook snel dalen.

Als je echt snel moet stoppen - noodstop - dan druk je de koppeling in direct nadat je begint te remmen.


Aan een bocht is het inderdaad de bedoeling dat je indien nodig afremt en naar een gepaste versnelling terugschakelt voor de bocht, en in versnelling de bocht om gaat.

door GRO » 04 jan 2008, 21:39

Als je het voortdurend foutief doet, dan gaat de examinator het als fout aanrekenen.

Als je het eens (toevalling) foutief doet, dan zal hij daarover geen opmerking maken.

door roopx » 04 jan 2008, 21:31

Ik heb dit boek gedownload en er staan veel nuttige dingen in, maar ik vroeg mij gewoon af hoe streng zijn ze hier op?

door GRO » 04 jan 2008, 21:28

Beste,

Ik weet niet of je het PRAKTIJKHANDBOEK van onze Gratis Rijbewijs Online als gedownload hebt. Daarin vind je verschillende hoofdstukken over remmen en schakelen.

Schakel & rem techniek

door roopx » 04 jan 2008, 21:24

Hey,

Ja ik ben het weer. Maar zit nu nog even met een dringende vraag, ik weet dat je enkel mag ontkoppelen voor te remmen als de toeren laag genoeg zijn (+/- 1000) of om te schakelen voor de rest mag je die pedaal niet gebruik. Zeker niet om een bocht te nemen. Maar nu probeer ik er echt op te letten maar soms betrap ik mijzelf hier op en dat is gewoon omdat het mij in begin gedeeltelijk verkeerd werdt aangeleerd. Maar op het praktisch examen zijn ze hier super streng op? Dus 1 keer verkeerd is gebuist of hoe zit het juist?

Mvg
Jesse

Omhoog