TYXL schreef:1) Als een wagen rechts geparkeerd staat op de rijbaan (volledig of gedeeltelijk) moet je dan je pinker naar links zetten als je links uitwijkt of is dat niet nodig.
Toch wel. Als je ergens voor uitwijkt moet je dat te kennen geven (op voorhand, niet op het moment dat je uitwijkt) zo weet de bestuurder achter je ook dat er een obstakel is. Een grote vrachtwagen zal hij wel kunnen zien ook al rij je er voor, maar een fietsend kind misschien niet.
2) Als ik in de stadskern kom en 50 rijd dan zit ik net aan 2500 toeren schakel ik dan best naar 4e? of kan ik rustig 3e blijven rijden.
Ik rij normaal gezien 50 in derde, maar dat is wel in een diesel. Ik vermoed dat dat een beetje van je auto afhangt, maar derde lijkt me normaal gezien wel correct. Naar hoeveel vallen je toeren terug als je naar vierde schakelt? Is dat niet te weinig?
3) remmen op motor: Als ik in 4e rij en in de verte zie da tik moe stoppen voro de lichten en stop met gas geven schakel dan trg naar 3e. Laat de versnelling los dan geeft dat zo een beetje een stroef gevoel isda normaal? Of isdat omdat ik te vroeg verlaag van versnellingen of door iets anders.
Aan hoeveel toeren schakel je terug?
4) achterwaarts parkeren als je achterwaarts inrijdt en je hebt die hoe van 45° hoe weet je wnr je meot beginnen afdraaien en de auto rechtzetten? Ik sta altijd recht maar soms te dicht ( of er zelfs op) of een beetje te ver van de stoeprand.
Hangt ook wel wat af van de wagen. Met mijn zus haar Citroën Berlingo draai ik bijvoorbeeld iets minder dan 45° en draai dan in als mijn rechterspiegel gelijk komt met de zijkant van de wagen voor mij (of toch ter hoogte komt van waar mijn zijkant uiteindelijk moet terecht komen). Maar met mijn moeder haar auto parkeer ik beter als ik wel ongeveer tot 45° draai.
Je wagen dus een beetje gewoon worden. Maar 45° en draaien als je rechterspiegel ter hoogte van de zijkant komt is denk ik een goede regel om van te beginnen.
[quote="TYXL"]1) Als een wagen rechts geparkeerd staat op de rijbaan (volledig of gedeeltelijk) moet je dan je pinker naar links zetten als je links uitwijkt of is dat niet nodig.[/quote]Toch wel. Als je ergens voor uitwijkt moet je dat te kennen geven (op voorhand, niet op het moment dat je uitwijkt) zo weet de bestuurder achter je ook dat er een obstakel is. Een grote vrachtwagen zal hij wel kunnen zien ook al rij je er voor, maar een fietsend kind misschien niet.
[quote]2) Als ik in de stadskern kom en 50 rijd dan zit ik net aan 2500 toeren schakel ik dan best naar 4e? of kan ik rustig 3e blijven rijden.[/quote]Ik rij normaal gezien 50 in derde, maar dat is wel in een diesel. Ik vermoed dat dat een beetje van je auto afhangt, maar derde lijkt me normaal gezien wel correct. Naar hoeveel vallen je toeren terug als je naar vierde schakelt? Is dat niet te weinig?
[quote]3) remmen op motor: Als ik in 4e rij en in de verte zie da tik moe stoppen voro de lichten en stop met gas geven schakel dan trg naar 3e. Laat de versnelling los dan geeft dat zo een beetje een stroef gevoel isda normaal? Of isdat omdat ik te vroeg verlaag van versnellingen of door iets anders.[/quote]Aan hoeveel toeren schakel je terug?
[quote]4) achterwaarts parkeren als je achterwaarts inrijdt en je hebt die hoe van 45° hoe weet je wnr je meot beginnen afdraaien en de auto rechtzetten? Ik sta altijd recht maar soms te dicht ( of er zelfs op) of een beetje te ver van de stoeprand.[/quote]Hangt ook wel wat af van de wagen. Met mijn zus haar Citroën Berlingo draai ik bijvoorbeeld iets minder dan 45° en draai dan in als mijn rechterspiegel gelijk komt met de zijkant van de wagen voor mij (of toch ter hoogte komt van waar mijn zijkant uiteindelijk moet terecht komen). Maar met mijn moeder haar auto parkeer ik beter als ik wel ongeveer tot 45° draai.
Je wagen dus een beetje gewoon worden. Maar 45° en draaien als je rechterspiegel ter hoogte van de zijkant komt is denk ik een goede regel om van te beginnen.