Vraagje ivm schakelen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: Vraagje ivm schakelen

Re: Vraagje ivm schakelen

door Inazuma » 03 mar 2014, 15:07

Stefan Peeters schreef:Een diesel kan normaal gezien perfect vertrekken zonder gas te geven.
Niet alle diesels hebben dat even graag.
Met mijn Volvo dieseltje was de kans dan zeer groot dat je 'm liet afslaan.

Altijd grappig als er eens iemand anders mee reed :lol:
Meeste mensen die diesels gewoon zijn, verwachtten dat inderdaad niet.


Als je de koppeling maar lang laat doorslippen, kan je desnoods met een benzine in 3de vertrekken.
Of het goed is, is weer wat anders ...

Re: Vraagje ivm schakelen

door Stefan Peeters » 02 mar 2014, 19:27

Een diesel kan normaal gezien perfect vertrekken zonder gas te geven.

Re: Vraagje ivm schakelen

door Lien825 » 02 mar 2014, 14:57

Bedankt voor uw antwoord. Ik heb sindsdien het toerental in de gaten gehouden en de wagen gaat in 3de bij 45 km over de 2000 toeren dus mijn gevoel was wel juist denk ik. Nu als ik echt moet versnellen bvb op de autosnelweg geef ik wat meer gas alvorens te schakelen naar een hoge versnelling. Dus idd elke wagen is anders! Ik merk bvb ook dat ik bij de Corsa veel meer gas moet geven bij het vertrekken dan bij de C3 opdat de motor niet afslaat. (Beiden diesel)

Re: Vraagje ivm schakelen

door de rijprof » 21 feb 2014, 00:08

Je moet een beetje aanvoelen of de motor goed meewil en goed versnelt.
Probeer het eens uit op verschillend snelheden. Elk type auto kan wel wat verschillend zijn.

Doorgaans rond de 20 naar 2de, rond de 40 naar 3de, rond de 60 naar 4de, rond de 80 naar 5de.
20,40,60,80 zijn gemiddelden.

Een benzinemotor schakel je een versnelling hoger rond 2500 toeren.
Een dieselmotor schakel je een versnelling hoger rond 2000 toeren.

De indicatie die het dashboard aangeeft (bv bij een C3) is de zuinigste. Dat wil zeggen vanaf dan 'ten vroegste' naar een hogere versnelling kunt. Maar je mag je daar niet teveel op blindstaren want je moet ook rekening houden met de snelheidsschommelingen in het verkeer.

Wil je rustig versnellen kan het schakelen wat vroeger in lagere toerentallen (indicatie).
Wil je stevig versnellen ga je wat hoger in de toerentallen.
Rij je constant kan dit in vrij lage toeren.
bvb bij 45 km/u al naar 4de versnelling.
Aan constante snelheid lijkt mij dit doenbaar, maar van zodra je moet versnellen denk ik niet dat de motor heel gewillig zal zijn.
Te vroeg schakelen in te lage toeren is ook niet gezond voor de motor (minder propere verbranding, afzetting van roet, sneller verstopte roetfilter of katalysator en een trillende, brommende motor verslijt sneller).

Dus best niet aan te lage toeren schakelen want dat is slechter dan iets te hoog, zelfs voor het milieu.

Re: Vraagje ivm schakelen

door Lien825 » 20 feb 2014, 16:07

Super! Bedankt!

Re: Vraagje ivm schakelen

door Benny Stinkens » 20 feb 2014, 15:10

Elke wagen is anders, je mag/moet dit dus aanpassen :wink:

Vraagje ivm schakelen

door Lien825 » 20 feb 2014, 14:12

Ik ben 21 jaar en heb ondertussen 20 uur rijles gehad bij VAB (met mijn eigen centen betaald en eerlijk gezegd best gespendeerde 1225 Euro ooit) en heb correct leren remmen en schakelen en terugschakelen, met andere woorden vanaf 30km/u naar 3de, vanaf 50km/u naar 4de en vanaf 70km/u naar 5de. De wagen van de rijschool was een Citroen C3 die digitaal aangaf wanneer te schakelen naar een hogere versnelling. Nu wilde ik vragen of ik deze regels strikt moet toepassen, of bestaan er variaties per wagen? Ik rijd nu immers met de Opel Corsa van 2004 van mijn ouders en als ik wacht tot ik de 'juiste' snelheid heb bereikt om te schakelen maakt de motor veel lawaai. In ieder geval meer dan bij de Citroen. Mijn vader zegt dat ik met de Opel wat eerder mag schakelen naar een hogere versnelling bvb bij 45 km/u al naar 4de versnelling. De auto rijdt dan inderdaad veel vlotter zonder al teveel lawaai van het gas geven. Misschien een domme vraag maar is dit toegestaan op het examen, en is dit in het algemeen beter of slechter voor de wagen (ecologischer of niet)? Of moet ik die regeltjes echt strikt toepassen?

Dit omdat ik echt correct wil leren rijden.

Alvast bedankt.

Omhoog