wielertoeristen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: wielertoeristen

Re: wielertoeristen

door Inazuma » 21 mar 2010, 18:27

Gast schreef:wat ik mij afvraag mag je een groep fietsers(stuk of 20 schat ik) met achteraan een auto met gele lamp op het dak voorbij steken met de auto op een baan met onderbroken witte lijn?
Waarom zou dat niet mogen :?:

Je moet de groep wel als geheel voorbij steken - het is verboden door groepen etc. te breken. zie Artikel 41

Een begeleidende wagen moet voorzien zijn van een gevaarsbord A51 Afbeelding op een blauwe ondergrond, met een symbool van een fiets - zie Artikel 43bis5 - niet van een oranje zwaailicht.


Afbeelding

Re: wielertoeristen

door bartvral » 21 mar 2010, 15:21

Gast schreef:wat ik mij afvraag mag je een groep fietsers(stuk of 20 schat ik) met achteraan een auto met gele lamp op het dak voorbij steken met de auto op een baan met onderbroken witte lijn?
ik dacht van wel maar toen ik die voorbij stak claxonneerde de auto een hele tijd dus nu ben ik serieus aan het twijfelen.
Het was op een rechte baan en ook geen kruispunten in zicht
Misschien was het een kennis van jou die in die auto zat :D

Re: wielertoeristen

door Gast » 21 mar 2010, 14:16

wat ik mij afvraag mag je een groep fietsers(stuk of 20 schat ik) met achteraan een auto met gele lamp op het dak voorbij steken met de auto op een baan met onderbroken witte lijn?
ik dacht van wel maar toen ik die voorbij stak claxonneerde de auto een hele tijd dus nu ben ik serieus aan het twijfelen.
Het was op een rechte baan en ook geen kruispunten in zicht

Re: wielertoeristen

door GRO » 11 dec 2009, 19:43

En die zeggen dat het theorie-examen uit 80 vragen bestaat of gaat bestaan.
Een fabel die al 3 jaar verteld wordt.

Re: wielertoeristen

door Stefan Peeters » 11 dec 2009, 11:50

Op facebook staan er ook die al op de maan gewandeld hebben...

Re: wielertoeristen

door bjorn13579 » 11 dec 2009, 09:24

Nee, op facebook zijn een paar mensen die zeiden dat dit sinds kort verandert was;

Re: wielertoeristen

door de rijprof » 11 dec 2009, 09:22

wegcode.be schreef:Artikel 43bis: Fietsers in groep

43bis1. Dit artikel is slechts van toepassing op groepen van 15 tot 150 fietsers. De groepen van meer dan 50 deelnemers moeten worden vergezeld door ten minste twee wegkapiteins.
De groepen van 15 tot 50 deelnemers mogen worden vergezeld door ten minste twee wegkapiteins.
43bis2.1. De wielertoeristen die in een groep van ten minste 15 tot ten hoogste 50 deelnemers rijden, zijn niet verplicht de fietspaden te volgen en zij mogen bestendig met twee naast elkaar op de rijbaan rijden op voorwaarde dat zij gegroepeerd blijven.
43bis2.2. Zij mogen voorafgegaan en gevolgd worden, op een afstand van ongeveer 30 meter, door een begeleidende auto; indien er slechts één begeleidende auto is, moet deze de groep volgen.
43bis2.3. Indien deze groep vergezeld wordt door door wegkapiteins, zijn de bepalingen van artikel 43bis3.3.1° en 2° van toepassing.
43bis.3.1. De fietsers die in een groep van ten minste 51 tot ten hoogste 150 deelnemers rijden, zijn niet verplicht de fietspaden te volgen en zij mogen bestendig met twee naast elkaar op de rijbaan rijden op voorwaarde dat zij gegroepeerd blijven.
43bis.3.2. Zij moeten voorafgegaan en gevolgd worden, op een afstand van ongeveer 30 meter, door een begeleidende auto.
43bis3.3. 1° De wegkapiteins waken over het goed verloop van de tocht. Deze wegkapiteins moeten ten minste 21 jaar oud zijn en zij moeten om de linkerarm een band dragen met, horizontaal, de nationale kleuren en, in zwarte letters op de gele strook, het woord "wegkapitein".

2° Op de kruispunten waar het verkeer niet geregeld wordt door verkeerslichten, mag ten minste één van de wegkapiteins het verkeer in de dwarswegen stilleggen op de wijze bepaald in artikel 41.3.2., terwijl de groep met inbegrip van de twee begeleidende voertuigen oversteekt.
43bis4. De fietsers die met twee naast elkaar rijden mogen slechts van de rechter rijstrook van de rijbaan gebruik maken; indien de rijbaan niet in rijstroken verdeeld is mogen zij niet meer dan een breedte gelijk aan die van een rijstrook en in geen geval meer dan de helft van de rijbaan in beslag nemen.
43bis5. Op het dak van de begeleidende auto's moet een blauw bord aangebracht zijn met de afbeelding van het verkeersbord A51 en eronder het symbool in 't wit van een fiets.
Dit bord moet op een zodanige wijze aangebracht zijn op het voertuig dat de groep voorafgaat, dat het voor de tegenliggers goed zichtbaar is en, op het achteropkomend voertuig, dat het goed zichtbaar is voor het achteropkomend verkeer.

A51 Afbeelding

De Minister van Verkeerswezen bepaalt de minimum afmetingen van deze signalisatie.

Er is niets te lezen over 4 fietsers en fluovest. Eigen uitvindsels?

wielertoeristen

door bjorn13579 » 11 dec 2009, 09:00

Wel er is sinds een paar jaar een serieuze discussie aan de gang tussen wielertoeristen en automobilisten. Maar met hoeveel mogen ze nu op de baan rijden. Ik dacht persoonlijk met 15 man zonder verplichte volgwagen. Maar nu heb ik gehoord van andere wielertoeristen dat het al vanaf 4 man mag als de achterste een fluovest ofzoiets droeg. Wat is nu juist of is er een plaats waar je dit kan raadplegen.

[mod xantingo: verplaatst]

Omhoog