wie moet hier voorrang verlenen

Plaats een reactie

Bevestigingscode

Typ enkel de gevraagde letters over. De code is niet hoofdlettergevoelig en bevat enkel letters.

Bevestigingscode
Smilies
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode staat AAN
[img] staat AAN
[url] staat AAN
Smilies staan AAN

Voorafgaande berichten
   

Weergave uitklappen Voorafgaande berichten: wie moet hier voorrang verlenen

Re: wie moet hier voorrang verlenen

door Benny Stinkens » 05 aug 2009, 17:46

petratje schreef:
a ) Ik ga rechts afslaan op een kruispunt en 10 meter verder lig er een zebrapad in die straat,maar de voetganger staat liever te wachten op de stoep 1 meter van het kruispunt om te kunnen oversteken.Moet ik die voetganger voorrang verlenen,ja/neen en waarom ?
In dit geval zou ik de voetganger voorrang geven.
De reden: De voetganger is eigenlijk iemand die rechtdoor gaat op het kruispunt terwijl jij afslaat. afslaand verkeer moet voorrang geven aan het verkeer dat rechtdoor gaat (dit is één van de weinige die ook t.o.v. van voetgangers gelden)
b ) Dan lig er nog zo een kruispunt in de stad.Ik ga rechts afslaan op een kruispunt en 10 meter verder lig er een zebrapad in die straat,maar de voetganger staat liever te wachten op de stoep 5 meter van het kruispunt om te kunnen oversteken.Moet ik die voetganger voorrang verlenen,ja/neen en waarom
Hier heb jij voorrang
De reden: We zijn niet meer op het kruispunt en voetgangers hebben alleen maar voorrang als ze aanstalten maken om op de oversteekplaats over te steken en niet er naast :wink:

wie moet hier voorrang verlenen

door petratje » 05 aug 2009, 14:03

Ik ben aan het leren autorijden in de stad.

a ) Ik ga rechts afslaan op een kruispunt en 10 meter verder lig er een zebrapad in die straat,maar de voetganger staat liever te wachten op de stoep 1 meter van het kruispunt om te kunnen oversteken.Moet ik die voetganger voorrang verlenen,ja/neen en waarom ?

b ) Dan lig er nog zo een kruispunt in de stad.Ik ga rechts afslaan op een kruispunt en 10 meter verder lig er een zebrapad in die straat,maar de voetganger staat liever te wachten op de stoep 5 meter van het kruispunt om te kunnen oversteken.Moet ik die voetganger voorrang verlenen,ja/neen en waarom ?


Alvast bedankt.

Omhoog